ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


aaaaaaaa prihvaćam Špancia i kamenca … što su jedni ćevapi za nepresušno znanje kolega … dakle, vipy, špancir i kamenac vs. fazan … anyone?

pridruzujem se kolegi vipy… vidjet cete kolaga fazan uskoro cemu je sluzilo ovo rusenje cijene… [cool]

Ako ulažete u fundamente, ne možete izgubiti. Šećer dolazi na kraju.

Član Uprave Atlantske plovidbe d.d. Ivica Šurković temeljem Naloga za prodaju vrijednosnica broj 09347/08-P; 09384/08-P; 09395/08-P; 09412/08-P; 09414/08-P; 09428/08-P I 09429/08-P brokerske kuća Fintrade-u d.o.o. Split od 14.ožujka 2008. godine, prodao je 200 dionica Atlantske plovidbe d.d.

[bye][bye][bye][bye]

I love the Smell of Profits in the Morning

Nisu mogli naći bolji trenutak za prodaju… svaka im dala [shocked]


aaaaaaaa prihvaćam Špancia i kamenca … što su jedni ćevapi za nepresušno znanje kolega … dakle, vipy, špancir i kamenac vs. fazan … anyone?

I ja se pridruzujem Spanciru i Kamencu.

evo ja izasao na 2165 sve otislo kvragu povlacim lovu, nece ovo na gore jos dugo jbg.. radije cu podanjeti gubitak nego se nervirati previse je tu svega se skupilo vrijeme je da se balon ispuse. dok je bilo zarade bilo je lijepo ali danas evo nije vise ni zanimljivo ni lijepo ulazim opet negdje na 1600 kn. a biti ce toliko vjerujte mi ATPL-R-A mi je tri min od kuce i tamo se sranje sprema. pozdrav iz tmurnog dubrovnika[bye]

Nije mi jasno sta su stali prodavat… 2160 je premalo? [lol]
Ajde moze li 2162? [lol]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Molio bih da se ovaj post shvati kao iznošenje činjenica, a nikako kao polemika s kolegama fazanom i boriskom.

Jedna od vrlo čestih klauzula u managerskim ugovorima članova uprave velikih firmi je, pored godišnjih bonusa za uspješnost poslovanja i raznih inih povlastica, i pravo kupnje dionica sa značajnim popustom u odnosu na npr. prosječnu (prošlo)godišnju cijenu. Takva prava članovi uprave ostvaruju kada su poznati rezultati poslovanja firme za prošlu godinu, što je u većini firmi otprilike u ovo vrijeme. Te dionice na kraju naravno treba platiti, pa se članovi uprave vrlo često odlučuju to učiniti prodajom manjeg dijela dionica koje već posjeduju. To im se naravno isplati, jer cijena po kojoj prodaju je i dalje znatno niža od cijene po kojoj kupuju “nagradne” dionice. Sa strane nas investitora nema “sretnog” vremena za prodaju bilo koliko male količine dionica (u odnosu na ukupnu količinu koju posjeduju) od strane uprave, a pogotovo je to “nesretno” saznati u ovakva vremena. Međutim, osim u slučaju kada se uprava rješava ZNATNE količine svog portfelja, najčešći scenario kada uprava prodaje manji dio svojih dionica je za financiranje kupnje dodatnog paketa.


evo ja izasao na 2165 sve otislo kvragu povlacim lovu, nece ovo na gore jos dugo jbg.. radije cu podanjeti gubitak nego se nervirati previse je tu svega se skupilo vrijeme je da se balon ispuse. dok je bilo zarade bilo je lijepo ali danas evo nije vise ni zanimljivo ni lijepo ulazim opet negdje na 1600 kn. a biti ce toliko vjerujte mi ATPL-R-A mi je tri min od kuce i tamo se sranje sprema. pozdrav iz tmurnog dubrovnika[bye]

o kakvom sranju pričaš, kolega?
prilično neozbiljno od tebe ako ne argumentiraš to što si sad naveo.[angry]

hate red

osmicadu:

evo ja izasao na 2165 sve otislo kvragu povlacim lovu, nece ovo na gore jos dugo jbg.. radije cu podanjeti gubitak nego se nervirati previse je tu svega se skupilo vrijeme je da se balon ispuse. dok je bilo zarade bilo je lijepo ali danas evo nije vise ni zanimljivo ni lijepo ulazim opet negdje na 1600 kn. a biti ce toliko vjerujte mi ATPL-R-A mi je tri min od kuce i tamo se sranje sprema. pozdrav iz tmurnog dubrovnika[bye]

o kakvom sranju pričaš, kolega?
prilično neozbiljno od tebe ako ne argumentiraš to što si sad naveo.[angry]

da, slazem se u potpunosti s kolegom kamencom….
kada si vec naveo sranja koja vidis da se spremaju, bilo bi lijepo da nam to malo potkrijepis argumentima…jer, gledajuci malo tvoje postove (nije bas da ih ima, ali…) jos pred par dana si dokupljivao…

Uz dobit od 215 milja za prošlu godinu ovo se trži na P/E 13. S tim da je očito dio prihoda (vjerojatno) pojelo plaćanje za nove brodove. Za ovako brzo rastuću firmu to mi je prilično nezamislivo. Po ovome građevinci tipa ingra i IGH bi se trebali tržiti na max 20.000 odnosno 5000 kn.


Uz dobit od 215 milja za prošlu godinu ovo se trži na P/E 13. S tim da je očito dio prihoda (vjerojatno) pojelo plaćanje za nove brodove. Za ovako brzo rastuću firmu to mi je prilično nezamislivo. Po ovome građevinci tipa ingra i IGH bi se trebali tržiti na max 20.000 odnosno 5000 kn.

P/E 13! Zamisli da dođe do 4 kao kod KORF-R-A!!!


evo ja izasao na 2165 sve otislo kvragu povlacim lovu, nece ovo na gore jos dugo jbg.. radije cu podanjeti gubitak nego se nervirati previse je tu svega se skupilo vrijeme je da se balon ispuse. dok je bilo zarade bilo je lijepo ali danas evo nije vise ni zanimljivo ni lijepo ulazim opet negdje na 1600 kn. a biti ce toliko vjerujte mi ATPL-R-A mi je tri min od kuce i tamo se sranje sprema. pozdrav iz tmurnog dubrovnika[bye]

Čuj, ustratrio si se i prodao. ok. sve je to za ljude.
Ali nemoj paniku širiti dalje jer, da si ti na 3 min od ATL, znao bi ti ranije što se sprema. Vjerojatno si na 5 min, jer nije ni Dubrovnik veći.
Predlažem da pričekaš stabilizaciju tržišta i ponovno uđeš na 3 hiljke.

Pozdrav iz sunčanog Zadra[tongue][tongue][tongue]

New Report

Close