ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ulažite u firme a ne u dionice!
S poštovanjem!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Ulažite u firme a ne u dionice! S poštovanjem!

ulazem ja u firmu al nikak firma da ulozi u mene
[lol] [thumbsup]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Budući se svašta dešava s ovom dionicom, evo nekih činjenica:

– NAV ove dionice je oko 3700Kn, shodno tome ona vrijedi znatno više od 2700 Kn

– GFI za 2007 izlazi uskoro, procjena je da će dobit biti 220-230 milijuna Kn

– 1000 komada koje je Jerković prodao možda ima za neke investitore negativni psihološki efekt ali realno je kap u moru obzirom na ono što Jerković posjeduje (55 000 komada), a pogotovo obzirom na dnevnu likvidnost ove dionice.

– sumanuta prodaja koja se dešava ovih dana nema veze s našim fondovima nego s “pucanjem” certifikata na Bečkoj burzi, a onda posljedično (radi pada cijene) i sa prodajom vezano za margin call-ove. Drugim riječima, prodaju oni koji moraju, a ne oni koji žele.

– procjena je da se očekuje izvanredan rezultat za Q1 2008

možda jerkovića čopio margin call! [lol]


. ” Hm,i ja sam razmisljao na ovaj naćin, ali mi odjednom doleti misao da se nekada očite stvari žele poljuljati i sakriti a to mislim da se događa ovdje-riješiti se malih i onda berba vrhnja!

Ukoliko imate on-line pristup dnevnim transakcijama sve će vam biti jasno.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Ukoliko imate on-line pristup dnevnim transakcijama sve će vam biti jasno.

postaj ih za nas koji nemamo

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Malo statistike o APTL za zadnjih 6 mjeseci, tek toliko da neki shvate koliko je ovo s ATPL velika igra :

Prosj.cijena 3.058,93 kn
Trgovana količina oko 290 000 kom.
Ukupan promet 894 mil.kn

Vidjet ćete gdje će biti cijena ATPL s izvješćem za 2007. i za 1Q 2008. [thumbsup]

Ignore: KressoM, delux

Samo da vas prisjetim, zadnji put je kapetan Jerković prodavao dionice u 9. mjesecu. Cijena je bila oko 2500 kn. Nakon toga, samo par dana, cijena je krenula naglo gore – nekoliko posto dnevno i za 3-4 tjedna došla do ATH-a preko 3700 kn. Mislim da je sve dokumentirano na ZSE pa se možete i uvjeriti. Zato mislim da prodaja dionica predsjednika uprave nije nikakav Sell signal, možda prije suprotno. Iako, nije mi jasno zašto Jerković prodaje dionice upravo onda kad se očekuje da značajno potegnu prema gore. U svakom slučaju, zanimljivo…

za sve one koji šire pesimizam o ovoj dionici…
pogledajte kako su u 2008. prošle perjanice hrvatskoga tržišta kapitala

THNK -42 %
HDEL -40
VDKT -36
KOEI -35
DLKV -35
ATPL -34
TNPL -32
ADRS -31
INGR -31
PBZ -30
CROBEX -24
IGH -23
PODR, INA, VIRO -20

i nemojte mi, molim vas, sad samo počet tupit’ o golemoj precijenjenosti domaćeg tržišta[cool]

hate red


za sve one koji šire pesimizam o ovoj dionici… pogledajte kako su u 2008. prošle perjanice hrvatskoga tržišta kapitala THNK -42 % HDEL -40 VDKT -36 KOEI -35 DLKV -35 ATPL -34 TNPL -32 ADRS -31 INGR -31 PBZ -30 CROBEX -24 IGH -23 PODR, INA, VIRO -20 i nemojte mi, molim vas, sad samo počet tupit’ o golemoj precijenjenosti domaćeg tržišta[cool]

Tezu o precijenjenosti domaceg trzista tzv analiticari mogu objesiti macku o rep… svima koji imaju malo soli u glavi sasvim je jasno da se ova kriza u svijetu kod nas koristi za rusenje cijena i tjeranje malih igraca… vidjet cete uskoro kad se klima okrene, nitko nece spominjati tu precijenjenost, nego ce svi ulaziti i na visim razinama…

Ako ulažete u fundamente, ne možete izgubiti. Šećer dolazi na kraju.


za sve one koji šire pesimizam o ovoj dionici… pogledajte kako su u 2008. prošle perjanice hrvatskoga tržišta kapitala THNK -42 % HDEL -40 VDKT -36 KOEI -35 DLKV -35 ATPL -34 TNPL -32 ADRS -31 INGR -31 PBZ -30 CROBEX -24 IGH -23 PODR, INA, VIRO -20 i nemojte mi, molim vas, sad samo počet tupit’ o golemoj precijenjenosti domaćeg tržišta[cool]

Pa od svih drukera na dolje koji su se nakotili na forumu (vjerovatno isti oni koji su vikali up up) jeste li ikad procitali jednu brojku i objasnjenje da je nesto precijenjeno. Najjednostavniji nacin je infatilno ponavljanje recesija, recesija recesija recesija i selektivno objavljivanje negativnih vijesti.

procijene su da je rezultat atpl oko 215 mio KN. Koliko ce biti u 2008 uz nove brodove i znatno povoljnije ugovore. Moje procjena je dobit oko 320 mio kuna samo redovne dobiti,, bez prodaja brodova, pa probajte onda racunati osnovne multiple

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


kamenac: ” za sve one koji šire pesimizam o ovoj dionici… pogledajte kako su u 2008. prošle perjanice hrvatskoga tržišta kapitala THNK -42 % HDEL -40 VDKT -36 KOEI -35 DLKV -35 ATPL -34 TNPL -32 ADRS -31 INGR -31 PBZ -30 CROBEX -24 IGH -23 PODR, INA, VIRO -20 i nemojte mi, molim vas, sad samo počet tupit’ o golemoj precijenjenosti domaćeg tržišta[cool] ” Pa od svih drukera na dolje koji su se nakotili na forumu (vjerovatno isti oni koji su vikali up up) jeste li ikad procitali jednu brojku i objasnjenje da je nesto precijenjeno. Najjednostavniji nacin je infatilno ponavljanje recesija, recesija recesija recesija i selektivno objavljivanje negativnih vijesti. procijene su da je rezultat atpl oko 215 mio KN. Koliko ce biti u 2008 uz nove brodove i znatno povoljnije ugovore. Moje procjena je dobit oko 320 mio kuna samo redovne dobiti,, bez prodaja brodova, pa probajte onda racunati osnovne multiple

I sa svime time nikada ne će preći ATH!

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close