ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


fondovi skupljaju likvidnost,ali isto tako plešu na rubu,jer ako se desi malo veći pad,ljudi će masovno početi izlaziti iz fondova,a to će onda biti prava lavina koju nitko ,osim hnb-a neće moći zaustaviti..a moguće je da će se tržište početi oporavljati kad se dobije dividenda od ht-a,ali,mislim da je politika ta koja će diktirati tempo,dobra je stvar u svemu ovome,da vladi ne odgovaraju preniske cijene dionica,i siguran sam da će vlada učiniti sve da zaustavi daljnji pad crobexa..zato su i napali rohatinskog,jer bi on mogao smanjenjem deviznih rezervi,retroaktivno preliti na tržište kapitala oko 20000000 kuna,što bi bio melem na ranu..i tad bi dionice počele naglo jačati..ali roha je tvrdoglav,ili misli dugoročno?trenutna likvidnost fondova,nije dovoljna za rast crobexa…
ako si misli jo kao sto si napiso sa 20 milijona kuna e onda brate malo malo malo do p . m

http://trendsignali.com/index.php?option=com_content&task=view&id=180&Itemid=113

komentari?

opala!


http://trendsignali.com/index.php?option=com_content&task=view&id=180&Itemid=113 komentari?

Več je bilo komentara na tu stranicu,stanica je totalna izmišljotina
Ko je TrendSignali.com:
Adin Serdarević je osnivač TrendSignali.com. On je ujedno analitičar i urednik web stranice. Adin se bavi ulaganjem duži niz godina.
Dovoljno ti je njegovo ime upisat u google i zamisli vraga nema nitijedna stranica o njemu
Evo imaš tu malo rasprave na tu temu
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=909&pg=3591

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

.
Ovaj forum je nekad bio a i sad je jedan od najkonstruktivnijih i po mnogo čemu najiscrpniji. Čitajući analize mnogih nikova moglo se dosta naučiti.
Osobno nisam nikad imao ATPL i žao mi je što je nisam kupovao po 750kn ili čak i prije kad je moj prijatelj kupio 100 kom za 5000 kn.
Definitivno svima koji se bave dionicama ovo što se dogodilo sa našim tržištem a pogotovo sa ATPL je jedna velika škola
1. vojska malih ulagača prvo puše balon a onda bježi iz njega bez obzira na fundamente i perspektivu
2. Nema ga na fourmu koji nije govorio da je ovo godina brodara i da će brodarske dionice ići gore,
— prijatelji kad svi mi znamo da će nešto ići jako gore već odavno je sve već ukalkulirano u cijenu.
3. Fondovi su ovu dionicu prodali i još je prodavaju nama malim, a kasnije će istu kupovati jeftino na ovim ili nižim razinama.
4. Da tuga bude potpuna čitam u zadnjih par dana da su dionice brodara na ZSE precjenjene, i ne mogu da vjerujem da se sad to piše kad su dionice pale 35% ,. a na 3500 kn nisu bile precjenjene već se svugdje pisalo o perspektivi istih a tada se tržilo na stotine milijuna prometa
5. . Tako je kod nas bilo i bit će.
6. Svi smo sa ATPL profitirali netko u znanju, a netko u kapitalnoj dobiti , a najsretniji i najpametniji sa obadvoje.

Govorim samo o dionici ATPL – R-A, a Atlanska plovidba je vrhunska firma koja ispred sebe ima veliku perspektivu u zračnom, pomorskom, i turističkom poslovanju.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Kad idu rezultati za 2007. i za 1Q 2008, jel to u isto vrijeme ili s razmakom i kada?

dobra analiza gogi………..

btw mene zanima gdje su sada “veliki burzovni znalci” poput recimo stravinskog, mig29 itd itd. koji su do 12.mjseca pisali po ovom forumu super pozitivno o ovoj dionici i od kojih smo mi “neznalice” upijali komentare i procjene. Gdje su sada da nam objasne i ovu “situaciju”.
Gdje je wunder da ga opet pokopaju, jer je covjek rekao da je izasao na 3500 i da mu se cini da ce biti lose.
Gledam postove i viđam samo nove nickove koji iznose misljenja i savjete, koji ce rijetko nesto dobro procjeniti kao sto su rijetko dobro procjenjivali i oni prije njih.

Ocito na burzi treba imati maste, pouzdati se samo u sebe i vjerovati da ce ti se vizija ostvariti.
Sanse su ti 50:50 da pogodis, vise nego da si punis glavu kojekakvim savjetima s foruma i zakljucujes na temelju njjih.
Vidjet cemo jesu li oni koji su izasli iz ATPL napravili dobru stvar ili ne, jednog dana si pobjednik,a vec drugi dan si porazen.

lijep pozdrav

Bravo Gorane

[thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


. Ovaj forum je nekad bio a i sad je jedan od najkonstruktivnijih i po mnogo čemu najiscrpniji. Čitajući analize mnogih nikova moglo se dosta naučiti. Osobno nisam nikad imao ATPL i žao mi je što je nisam kupovao po 750kn ili čak i prije kad je moj prijatelj kupio 100 kom za 5000 kn. Definitivno svima koji se bave dionicama ovo što se dogodilo sa našim tržištem a pogotovo sa ATPL je jedna velika škola 1. vojska malih ulagača prvo puše balon a onda bježi iz njega bez obzira na fundamente i perspektivu 2. Nema ga na fourmu koji nije govorio da je ovo godina brodara i da će brodarske dionice ići gore, — prijatelji kad svi mi znamo da će nešto ići jako gore već odavno je sve već ukalkulirano u cijenu. 3. Fondovi su ovu dionicu prodali i još je prodavaju nama malim, a kasnije će istu kupovati jeftino na ovim ili nižim razinama. 4. Da tuga bude potpuna čitam u zadnjih par dana da su dionice brodara na ZSE precjenjene, i ne mogu da vjerujem da se sad to piše kad su dionice pale 35% ,. a na 3500 kn nisu bile precjenjene već se svugdje pisalo o perspektivi istih a tada se tržilo na stotine milijuna prometa 5. . Tako je kod nas bilo i bit će. 6. Svi smo sa ATPL profitirali netko u znanju, a netko u kapitalnoj dobiti , a najsretniji i najpametniji sa obadvoje. Govorim samo o dionici ATPL – R-A, a Atlanska plovidba je vrhunska firma koja ispred sebe ima veliku perspektivu u zračnom, pomorskom, i turističkom poslovanju.

ad4. ako se piše da su sad precjenjene,onda se više ne bojim[thumbsup].

A preporuka svima: Kad vam analitičari Hypa nešto preporučaju kao hold ili buy, odmah na bubanj!
Ja sve čekam kad kažu za ATPL-precjenjeno! Onda prodajem sve drugo i unutra![lol]

I'LL BE BACK

ad4. ako se piše da su sad precjenjene,onda se više ne bojim[thumbsup].

A preporuka svima: Kad vam analitičari Hypa nešto preporučaju kao hold ili buy, odmah na bubanj!
Ja sve čekam kad kažu za ATPL-precjenjeno! Onda prodajem sve drugo i unutra![lol]

Neki dan si mogao pročitati kak RBA veli da je ATPL precijenjena. Cijena taj dan kad je izasao clanak je bila 25xx. Dalje sam zaključi što je za činiti. Autor ima ATPL dionica preko nekoliko desetaka.

pričekajte prvo stabilizaciju grobija.
potom signal za kupnju atpl prema ta.
dionica vrijedi barem 2700.
no u rally-u može potegnuti znatno više.
koliko?
ovisi i o stanju na svjetskom tržištu i o zdravlju hr burze.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ovo je relly,ali u rikverc..zašto se nitko nije zapitao zašto je šef uprave u petak prodao 1000 kom…..moguće da atpl još malo potone,ali bi se to sve moglo i brzo vratiti na svoje..koliko još papa štrumf?[undecid]


.

Definitivno svima koji se bave dionicama ovo što se dogodilo sa našim tržištem a pogotovo sa ATPL je jedna velika škola
2. Nema ga na fourmu koji nije govorio da je ovo godina brodara i da će brodarske dionice ići gore,
Govorim samo o dionici ATPL – R-A,
a Atlanska plovidba je vrhunska firma koja ispred sebe ima veliku perspektivu u zračnom, pomorskom, i turističkom poslovanju.

Hm,i ja sam razmisljao na ovaj naćin, ali mi odjednom doleti misao da se nekada očite stvari žele poljuljati i sakriti a to mislim da se događa ovdje-riješiti se malih i onda berba vrhnja! Uz ovakav sentiment očekujem jedan veliki Bear trap i onda prema gore. Kada tocno ne znam, ali sve sam uvjereniji u ovakav razvoj! Imam dosta ATPL i ne želim kratkorocno spekulirati s njom privremenim izlascima i biti jedan od onih koji dodatno doprinose padu-dionica će kad tad doći na svoje. Dionica definitivno nije precijenjena, NAV može izračunati svatko tko malo surfa po net-u pa neka vidi koliko samo brodovi vrijede, a mogu ići samo gore!

čudni se ovdje sveci slave....

New Report

Close