ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mirovincima nije bilo skupo ulupati desetke milijuna NASIH kuna po 3300/3500 kn. A sad ne mogu obraniti ni mizernih 2400 kn.

u potpunosti se slazem kolega… mislio sam da mi je jasna ova igra fondova ali sad mi sve vise i vise nista nije jasno[bye]

Glory, glory, Man United!!


netko se zahebava s ovom dionicom, svi fondovi je žele imati, vjerojatno je to razlog ove budaleštine

Vrijedi li ovo i za danas? [lol]
Samo sad je fondovi valjda ne žele imati pa rade budalaštine. [tongue]
Kolege, ima li netko malo ozbiljniju procjenu na koliko se možemo nasukati pa da je dokup? [sealed][pray]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

ljudi promet je jos uvijek poprilican.pogledajte transakcije(lukavci jedni)..ovo moze jos dole,i jos.Nedavno me pitao jedan kolega,zasto je crobex ovako nisko,ja sam mu rekao,nisko,vidit ces iduci tjedan(ovaj)…koliko god mi sutili o tome,situacija u regiji je na nož..i dok god bude tako,ne vidim velikih pomaka…Isto tako,bih rekao,da trenutno,imamo nesto novo,nesto divlje..Od sada pa nadalje,nema fondovske rastrosnosti,nema pumpanja,nema lake zarade,trziste dobija konture ,koje su ozbiljnije od onih prethodnih godina,kada je od 10,9 ulagaca radilo s dobiti..trzistu ce trebati dugo da se oporavi,to sam rekao prije mjesec i pol dana,moj post jos uvjek negdje stoji…odgoda zerpa,neminovno ubrzava integraciju u eu,no to nikakove pomake nije imalo na burzi,zasto???jer smo rizicna zemlja(za strance),jer fondovi nemaju love,jer mirovince imaju gubitke od 40%,i kupovali su na tim cijenama,a sada im je puno.jer nam je monetarna politika u banani,dakako i kriza u usa ima svoje prste u svemu.No to nisu najbitnije stvari,najbitnija i najzanimljivija ce biti stvar,kada se probudimo i to sve,kao da je nestalo,optimizam ce se vratiti,i krenit ce situacija na bolje,no tada ce biti malo zivih,i dobiti nece biti kao proslih godina,no to ce se dogoditi…iz nicega se dogadja iz nicega ce i prestati..

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Monetarna politika nam je štit u tami. Šta, ti bi radije da nemamo jaku kunu i stabilne razine cijena?


ljer smo rizicna zemlja(za strance),jer fondovi nemaju love,jer mirovince imaju gubitke od 40%,i kupovali su na tim cijenama,a sada im je puno.jer nam je monetarna politika u banani,dakako i kriza u usa ima svoje prste u svemu.

Fondovi imaju love (s drugog foruma):

fondovi su puni love..a sad još pristiže 1 200 000 000 od HT čistog cash…

TKO JE TU NELIKVIDAN

Struktura imovine mješovitih investicijskih fondova s javnom ponudom depoziti 1.626.714 000
+ cash 176.182 000

Struktura imovine otvorenih investicijskih fondova s javnom ponudom depoziti 6.416.784 000 + cash 575.651 000

Struktura imovine dioničkih otvorenih investicijskih fondova s javnom ponudom depoziti 1.210.003 000 + cash 357.215 000

Struktura ulaganja ukupne imovine obveznih mirovinskih fondova depoziti 920.723 000 + cash 511.316 000

Struktura ulaganja ukupne imovine otvorenih dobrovoljnih mirovinskih fondova depoziti 42.411 000 + cash 95.367 000

probao sam izračunat sumu ali ima previše nula pa sam odustao…ali novaca ima a i dionice su još jeftine …

a di su sve one milijarde kuna od HT-a kaj su vratili …

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

koliko su fondovi izgubili u zadnja 3-4 mjeseca??,onda cemo usporedjivat brojke,iako ne izgleda tako lose kako sam ja mislio(o cashu pricam).
povećanje investicija BDP-a i proizvodnje ,te povecavanje likvidnosti,no ajmo ostati u okviru da to nije prvi problem,niti sam ga naveo kao takvog(monetarna politika)..
fondovi rade ono sto bih i ja radio,sada ce nas izvuc iz koze,nece dva puta biti ovce za sisanjei..sada se je bas zakuhalo,no s druge strane,ne mogu dovjeka stojati po strani i promatrat,moglo bi se otet kontroli situacija.atpl na ovim razinama.Da mi je netko rekao,smijao bih se,i to jako–no sve je izvjesnije da nece biti fondovske bitke s nalozima,i obranama,da me se ne shvati krivo,ne spominjem izostanak kupnje,vec kupnju u dragacijoj taktici–fondovi ce opet dobro odraditi posao..

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

nedavno sam pisao rad o fondovskoj industriji u nas..ako nekoga nesto zanima neka pita,ali evo najbinijih i najocitijih podataka,da dobijemo dimenziju o razlikama,tada i sada

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Brodari na NYSE. Nije da je vazno, ali eto kad vec neki inzistiraju.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

ZSE CLOSING BELL
Atlantska plovidba tone još dublje u minus
14.3.2008 17:13:06

Osim što im sumorna atmosfera na tržištu nikako ne ide na ruku, brodari su posljednjih dana pritisnuti i preokretom koji je upriličio BDI indeks, no na kraju ipak nisu svi kažnjeni jednako.[cry]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

fondovi skupljaju likvidnost,ali isto tako plešu na rubu,jer ako se desi malo veći pad,ljudi će masovno početi izlaziti iz fondova,a to će onda biti prava lavina koju nitko ,osim hnb-a neće moći zaustaviti..a moguće je da će se tržište početi oporavljati kad se dobije dividenda od ht-a,ali,mislim da je politika ta koja će diktirati tempo,dobra je stvar u svemu ovome,da vladi ne odgovaraju preniske cijene dionica,i siguran sam da će vlada učiniti sve da zaustavi daljnji pad crobexa..zato su i napali rohatinskog,jer bi on mogao smanjenjem deviznih rezervi,retroaktivno preliti na tržište kapitala oko 20000000 kuna,što bi bio melem na ranu..i tad bi dionice počele naglo jačati..ali roha je tvrdoglav,ili misli dugoročno?trenutna likvidnost fondova,nije dovoljna za rast crobexa…


Brodari na NYSE. Nije da je vazno, ali eto kad vec neki inzistiraju.

sakai, nije da je važno, ali
pogodio ih efekt bear stearnsa.
kao uostalom i sve indexe: dow, nasdaq, s&p.
to i BDI.
ali to nije previše važno i nema previše veze s atpl, slažem se.
ja ih pratim samo zbog toga što mogu u određenom trenutku (ako izuzmemo neizravne utjecaje drugih čimbenika, poput financijskih kriza) biti pokazatelj globalnih trendova na brodarskom tržištu.
samo to.

hate red


ZSE CLOSING BELL Atlantska plovidba tone još dublje u minus 14.3.2008 17:13:06 Osim što im sumorna atmosfera na tržištu nikako ne ide na ruku, brodari su posljednjih dana pritisnuti i preokretom koji je upriličio BDI indeks, no na kraju ipak nisu svi kažnjeni jednako.[cry]

Sefe ali naglasi koga citiras. Urbi et orbi od brodarskog znalca i pregaoca Gatare.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close