ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zašto je cijena atpl danas 2625? Bdi je skočio ohoho gore u proteklih nekoliko tjedana. Ok recesija u Sad-u ima nešto veze ali ne bi trebala toliko na atpl utjecati. Burza je u padu ok ali kakve to veze ima ako neka tvrtka dobro posluje.

blacksky, ATPL je na toj razini iz vrlo jednostavnog razloga: više je ponude nego potražnje, više je pesimista nego optimista na burzi trenutno (i bog zna koliko će još tako biti).
a to zasad nema baš nikakve veze s poslovanjem tvrtke i njezinim perspektivama. osim toga, nije samo ATPL odlična kompanija kojoj na ZSE ovih tjedana baš i ne ide najbolje. mogao bih ti pobrojati još pet-šest tvrtki čije su dionice potcijenjene upravo jer ih nema tko kupovati…

hate red

Kamenac,

pa to si ti , tek sam sad skužio…šta ućini od sebe..a imao si tako simpatičan avatar
[smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

koji potop…
III. epizoda

hate red


Kamenac, pa to si ti , tek sam sad skužio…šta ućini od sebe..a imao si tako simpatičan avatar [smiley]

ma, to se ja transformiram u Lina svaki put kad uletim u PODR.
s obzirom da sam u petak izašao, vraćam se opet na gun-mana

hate red


Toknezev, govorim o dionicama iz ESOPa, ne vjerujem da je Uprava
platila trzisnu cijenu. To je najbolja stimulacija managerima/upravi
jer se na to ne placa porez.

Uprava se ne nagrađuje pomoću ESOP dionica. Uprava se nagrađuje pomoću dionica iz trezora i to na temelju tržišne cijene dionice na dan dodijele. Na koji se način određuje iznos nagrade je naveden u Statutu društva.

ESOP je proveden u dva navrata po cijenama koje su javno dostupne na raznoraznim javnim novinskim portalima i stranici ATPL (25kn nije slučaj). Ono što zaposlenici nisu htjeli upisati, upisala je Uprava. Sve to ima online. Samo treba volje za sve to isčitati.

All shipping lanes lead to China.

hvala na info. Znas li mozda po kojoj cijeni?

Ma zapravo nije ni bitno. Mene to ne smeta, samo je fora u tome da outside (mali) dionicari ne trebaju snositi vecinu novih investicija…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

majko božja………

hate red


hvala na info. Znas li mozda po kojoj cijeni? Ma zapravo nije ni bitno. Mene to ne smeta, samo je fora u tome da outside (mali) dionicari ne trebaju snositi vecinu novih investicija…

ma trebaju, bit će jednog dana za to nagrađeni…….(prijateljskim tapšanjem po ramenu)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

rijesili se Davidsa, dobili Kamenca….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Tko je torpedirao Američke bulkere??????

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Evo jedan zadačić: usporedite zadržanu dobit atlanske u zadnje 3 godine, i koliko je, u apsolutnom iznosu, povećana tržišna kapitalizacija. Pitanje: dal su vlasnici profitirali od neisplate sve dobiti kroz dividendu?

A ovo da je ROE nepouzdan podatak, zašto? Jedino nije usporedivo stavljati u odnos ROE npr atpl i jdpl. Ali ak je nekoj firmi BV jednak angažiranom kapitalu, gdje ćete pravilniji izračun od toga?

All shipping lanes lead to China.


Tko je torpedirao Američke bulkere??????

Ako malo pratiš +-10% u Americi na brodarima je kao dobar dan [cool], zanlo je biti i gore! Ne treba se puno osvrtati na to, imaju oni svojih problema! I Atlantska i njihovi brodari rade jako dobro, no jako velik rast unatrag godinu dana i uzimanje dobiti zbog recesije uzrok je ovakvih oscilacija!

čudni se ovdje sveci slave....

New Report

Close