ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ljudi kupujte !


Ljudi kupujte !

evo, baš krenuo.
osokolio me US premarket pa, reko’, da potrošim ovo casha što imam…[angry]

hate red


TunaSalad: ” ako za P/B preko 4 kažemo da nije realno iskazan, onda ni ROE nije 20%. ” Hehehe, najbolji komentar danas na ovoj temi…………………….umjetni P/B = umjetni ROE[tongue]

he, he, meni je ovaj tvoj komentar najbolji danas [bye][bye][bye]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

O kakvim vi to bonusima za 25kn/dionici pričate?

All shipping lanes lead to China.

E a jel tko moze obajsniti zasto Drys pada cijelo vrijeme dok BDI raste. Ne vjerujem da je to zbog ukupnog sentimenta trzista- nisu bas investitori u SAD-u tolko bedasti kao nasi… ili nam se lose pise[rolleyes]

Blueman, sve ok…

Ja sam isto za daljnja ulaganja, ali isto tako smatram da je doslo vrijeme da nase firme pocinju davati dividende. Tim vise sto ti kazes, vjerujes u sektor pa ce biti jos dobrih godina. Protiv sam toga da kupujemo buducnost (na 30 godina), jer ja ipak smatram da se nalazimo u prijelomnoj fazi prema razvijenim trzistima (sto se cijena dionica tice). Bas zbog toga bi i dividenda bila jedan od stabilizacijskih faktora, naravno da ne smatram da bi trebali davati cijelu dobit u dividendu…

Toknezev, govorim o dionicama iz ESOPa, ne vjerujem da je Uprava platila trzisnu cijenu. To je najbolja stimulacija managerima/upravi jer se na to ne placa porez.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


E a jel tko moze obajsniti zasto Drys pada cijelo vrijeme dok BDI raste. Ne vjerujem da je to zbog ukupnog sentimenta trzista- nisu bas investitori u SAD-u tolko bedasti kao nasi… ili nam se lose pise[rolleyes]

nisu investitori glupi, daleko od toga, al daj malo pogledaj graf drysa za zadnjih mjesec dana pa ce ti onda neke stvari malo postati jasnije
pogledaj rast sa 58 na 88,x dolara pa izracunaj kolki je to rast i kakva se ovdje moze okrenuti
ak ti to nije jasno onda pogledaj koji je 1y target
e ak ti ni to nije jasno onda ti vise nemam kaj za dodati

ustvari javi se kolegi geronimu mozda ti on da jednu besplatnu pouku[yawn]

Postanite Eu-robovi

zbilja je čudno da dioničare zanima dividenda
[yawn]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

World Coal Demand Up Sharply
Monday, 10.03.2008, 12:19am (GMT)
For weeks South Africa has suffered rolling blackouts caused in part by a shortage of coal. Gripped by unusually bitter snowstorms, China recently banned coal exports for the next two months. And at Newcastle in Australia, the world’s largest coal export terminal in the world’s largest coal exporting country, the queue of bulk carriers waiting to load has been known to stretch almost to Sydney – 150km to the south.Coal, so long the Cinderella of fossil fuels, is not just in demand but in desperately short supply. The world’s biggest producers and exporters are struggling, and the price of imports to Europe has doubled to almost $140 per tonne over the past year. ”It’s a global crunch”, says John Howland, managing editor of McCloskey’s Coal Report.
The immediate reasons for the price spike are soaring demand, inadequate infrastructure and bad weather. But now there are also gnawing doubts that global coal production may within the next few decades face fundamental geological constraints, or ”peak coal”.
Ask most energy analysts how much coal we have left, and the answer will be a variant on ”plenty”. The latest ”official” statistics from the World Energy Council, put global coal reserves at the end of 2006 at a staggering 847 billion tonnes. Since world coal production that year was just under 6 billion tonnes, the reserves-to-production (R/P) ratio – the theoretical number of years the reserves would last at the current rate of consumption – is well over a hundred years. So it is commonly assumed there can be no shortage of coal this century.

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

koji potop…

hate red

mam jedno pitanje na koje očito nema (po meni logičnog odgovora). Zašto je cijena atpl danas 2625? Bdi je skočio ohoho gore u proteklih nekoliko tjedana. Ok recesija u Sad-u ima nešto veze ali ne bi trebala toliko na atpl utjecati. Burza je u padu ok ali kakve to veze ima ako neka tvrtka dobro posluje. Cijena nafte je skočila ok ali je ona neelastična znači troši se u istim količinama (možda gube neku manju svotu u odnosu na ostale troškove ali to vrijedi vjerojatno do novih ugovora o prijevozu kada će ukalkulirati tu novu cijenu nafte u troškove – ili to već rade neznam nisam sa brodarima na ti).Očekuje se prodaja 2 brodova po duplo većim cijenama nego što bi dobili prije nekoliko godina. I tko to namjerno ruši cijenu jel ne bi bilo fondovima pametnije ne iskrcavati se i čekati jedno 3000 kn pa ajd onda nagla prodaja pa opet kupnja nego tu se vrtiti oko nekih 140 kn.Eto možda me netko prosvjetli (ili ispravi) u mojim navodima

koji potop…
II. epizoda

hate red

New Report

Close