ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Predjednik i svita su bili u Ha Longu.
Nadam se da je u ekipi bio i netko iz Atlantske da vidi kako napreduje Držić.Ako se ne varam , uskoro bi moglo i porinuće…..

Uostalom zasto drzite dionicu u kojoj ne vjerujete Upravi??

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Uostalom zasto drzite dionicu u kojoj ne vjerujete Upravi??

članovi uprave su vlasnici, ima li bolje garancije.


blueman: ” Uostalom zasto drzite dionicu u kojoj ne vjerujete Upravi?? ” članovi uprave su vlasnici, ima li bolje garancije.

članovi uprave su suvlasnici a ne vlasnici. jest da imaju masu papira ali ipak je to par postotaka firme

ako za P/B preko 4 kažemo da nije realno iskazan, onda ni ROE nije 20%.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Mladi fond manageru, ne budi bahat i ne pricaj o onom o cemu nemas pojma. Mali dionicari bi se trebali odricati dividende i ne brinuti se za nju bez obzira sto Uprava dobija dionice po 25 kn kao bonuse. Dakle, po toj logici samo outiside dionicari trebaju snositi teret novih investicija u ciklickom biznisu kao sto je brodarstvo. Kad/ako nastupi recesija u brodarstvu, sigurno nece biti ROE od 20 % odrziv, a onda nece biti niti prostora za dividendu. Jos samo fali Matrix na ovoj temi pa da nam objasni da je onaj koji je strpljen ujedno i spasen. Jedno 10 godina dok opet ne nastupi bull market na bulk trzistu. A onda opet ispocetka: decko knjigu u ruke…[lol]


swami: ” Da ponovim pitanje…..da li se ista zna za dividendu od ATPL ove god. i kada je se nalazi skupstina? Muchos Gracias ” Ne razumijem te nikako. Ili si vrlo neinformiran. ATPL je u najvecem investicijskom ciklusu otkad postoji. Narucuju se novogradnje ka pive na derneku… a ti pitas za dividendu? [undecid]

Dividenda mora biti neka, ajde ok kao znak paznje ali zasto cash davati dionicarima ako ima projekata koje atlanska moze napraviti sa puno vecim povratom.
pa s obzirom da direktori dobivaju bonuse, radnici plaće, zbilja je čudno što dioničare (vlasnike poduzeća) zanima dividenda….i mene isto zanima

Dakle da odogovrim bahatima i ljudima koji me kuze.

– Prvo …formu je mjesto za razmjenu informacija
– Drugo… Sakai i Febo su objasnili moj pogled kao outside dionicara
– Trece… imam posao od 8.30 pa do recimo u prosjeku 20.30. (Rukovodeci) pa nakon vecer ne stignem citati knjige kao i svi vrhunski (i veoma kolegijalni formuasi)
-Cetvrto….ako nemrem pitati ovdje, pa makar i sa Vaseg gledista glupo pitanje recite gdje da ga pitam….Mozda da nazovem Novosleca u AZ-a da mi pojasni
-Peto….. budite zahvalni svima koji podrzavaju ovo trziste sa SVOJOM tesko stecenom LOVOM (a ne tudom kao fond MANGERI (pa vidi sto uradise) pa da svisoka lupam po ljudima, ja sa svojom lovom nisam kidnuo van cim se zatreslo
-Sesto ….Hvala svima na postovima

AZ? Hvala, ne.

kako bi ja volio znati razloge onih koji prodaju?

slažem se…zaključimo ovu raspravu…ja sam samo vratio na isto pa smo 1:1.
pozdrav svima

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


sakai: ” – kupujes Ingru na 60 K – Ledo na 20 K – ATGR na 935. ” To sam i ja spomenuo prije, odakle snage za takvu prepotenciju, ali moguće je da i postoji određeni druk za određene ljude jer kupovati sve te dionice na tim razinama i drugima soliti pamet je smiješno.[thumbsup]

Ti si u zadnjem kvartalu koliko u plusu??

Ok, dosta.
Bit ce sve dobro, pa trziste nam je jos uvijek dosta emerging, dionice su na dosta niskim cijenama.
Da nam se barem dogodi neko dobro preuzimanje koje bi pokazalo pravu vrijednost necega.
Jel zna netko posto je isao Bluesun?
Meni nekako oko 12X EBITDA ali nisam siguran??
To je turist doduse tako da se moze samo sa turistima usporedjivati..

Nazalost ATPL ima kako se cini preveliki free float.
BUdemo se strpili svi.
Pa cemo na cugu zajedno i ja i febo i sakai.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Nego koliki je BDI 🙂 ?

Bulkindeksen Baltic Dry Index er opp 88 poeng til 8.624 poeng i dag. Det tilsvarer 1,0 prosent.

Capesize-segmentet er opp 167 poeng til 12.625 poeng, mens Panamax-segmentet stiger 42 poeng til 8.609 poeng. Supramax-indeksen er opp 59 poeng til 5.206 poeng, mens Handysize-indeksen er opp 25 poeng til 2.483 poeng.


ako za P/B preko 4 kažemo da nije realno iskazan, onda ni ROE nije 20%.

Hehehe, najbolji komentar danas na ovoj temi…………………….umjetni P/B = umjetni ROE[tongue]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close