ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

” Kolega Geronimo, možete li molim vas pojasniti kako ulažete u Drys? Gdje treba otvoriti račun, koji je uopće postupak, od otvaranja računa, pa do trgovanja? Hvala unaprijed i pozdrav!
[/quote]

Izgleda da je Manitou zabranio kolegi Geronimo da nam oda tajnu kako to ide.A zainteresiranih ima hvala bogu.Ako se Manitou predomisli i mene bi interesiralo.Imam vatrenu vodu na zalihi[lol] [lol]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Možete preko HYPO nije to neka tajna, samo se placa nasa, austrijska, i americka provizija.
Ispadne oko 1,5-2% ne znam tocno, naravno tu je i tecajna razlika .

Inace DRYS je jedna od najvolatilnijih i najrizičnijih dionica koju možete zamisliti.
Preporučam jaako puno ulaganja u znanje prije kupnje DRYS.
Za početak pokušajte otkriti zašto je pao danas 5%, a BDI raste [lol]
Ako uspijete javite mi.


GERONIMO: ” Kolega Kamenac što vrijedi graf kada ovaj koji stavlja na 2700 izgleda ima štampariju u kojoj štanca dionice čim mu neko skine na 2700.Sva sreća da sam jedan dio prebacio u Drys na vrijeme a nesreća je što nisam sve i što je to manji dio. ” “ovaj” sa štamparijom su, prema mojim informacijama, Prospectus i Ilirika. i imaju još podosta, hvala na pitanju[angry]

ne znam za iliriku, ali prospectus se tokom veljače jako pojačao u ATPL, došao mu je s 9. na 3. mjesto u mjesec dana

kamenac:

GERONIMO: ” Kolega Kamenac što vrijedi graf kada ovaj koji stavlja na 2700 izgleda ima štampariju u kojoj štanca dionice čim mu neko skine na 2700.Sva sreća da sam jedan dio prebacio u Drys na vrijeme a nesreća je što nisam sve i što je to manji dio. ” “ovaj” sa štamparijom su, prema mojim informacijama, Prospectus i Ilirika. i imaju još podosta, hvala na pitanju[angry]

ne znam za iliriku, ali prospectus se tokom veljače jako pojačao u ATPL, došao mu je s 9. na 3. mjesto u mjesec dana

Oh sad mirnije spavam kad cujem da se Prospectus nakrcao. To su oni kojima je prvi fond u hrvata crko jel? [wink]


ne znam za iliriku, ali prospectus se tokom veljače jako pojačao u ATPL, došao mu je s 9. na 3. mjesto u mjesec dana

aj, utješio si me.
prospectusu ide odlično u zadnje vrijeme.[bye]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Derivatives strong 56 minutes ago Derivatives

DRY – Another busy day on the paper market as we saw the market push up
in the early trading session only to then come off slightly post index despite
indices posting another gain. March Panamax remained offered in the low 70’s
with april trading in the high 70s whilst Q2 traded up to the 76500k levels
before coming off slightly post index and settling around the mid 70’s. Q34
panamax also had plenty of interest trading in the 70/71 range before settling
around these levels. At the longer end of the curve, Cal09 had indications in
the low 50’s throughout the session whilst Cal10 stayed offered in the high
30’s.
Cape was also very active today, mirroring panamax by pushing up in the
early session before coming off slightly in the afternoon. March remained bid
in the low 140’s whilst Q2 traded outright in the 148/153 range before
settling around the high 140’s. Q2 also traded on a spread basis with Q2 Pmx at a ratio of 1.98. Q34 also had interest trading at 140500 and 139500 before
settling around these levels towards the close. The longer end of the curve
also saw some interest on Cal09 which traded at 97k. Supramax showed interest on
Q2 remaining offered in the low 60’s whilst the longer end of the curve on
Cal10 saw some indications around the high 20’s. Paper market seemed to take
some profit whilst the index maintained the positive outlook, spread between
the spot and forward market is closing in however premium remains for
balance of Cal 08 so more expected from physical market to support current levels.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Prospectusu JIE (ne G.equityju koji se izvrnuo) je ATPL jesenas bila na 1. mjestu i imali su jako puno komada, probao sam pronaći točne podatke ali imaju nove web stranice i ne znam gdje su im stara mjesečna izvješća gdje se to točno vidi.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

http://www.hrportfolio.com/fond.php?a=fonds&site=fond&id=103

ima tu u pdf-u

Na dan 31.12. Prospectusu JIE :
TOP 10 POZICIJA
ATPL-R-A HRATPLRA0008 5,97%
IGH-R-A HRIGH0RA0006 5,54%
GRNT MKGRNT101015 5,04%
KMB MKKMBS101019 4,59%
ULPL-R-A HRULPLRA0002 4,48%
HDEL-R-A HRHDELRA0002 4,21%
DEPOZIT 3,88%
LRH-R-A HRLRHORA0007 3,78%
SJPT RSSOJAE94156 3,31%
DEPOZIT 3,20%

čudni se ovdje sveci slave....

Sadašnja imovina fonda je 180,640 mil.Kn. Imaju oni dosta Atlantske plovidbe postotno, ali za ovu dionicu 10-15 mil. nije puno jer se toliko provrti za 1 tjedan, nekada i prije! Netko se drugi iskrcava! PBZ Equiti npr. ima manji postotak ali mu je imovina 1.824,121 mil.Kn. Na dan 31.08. 2007 imali su imovinu 2,552 mil kuna i postotak Atlantske 3,65%. Oni moraju imati dobru strategiju izlaska

čudni se ovdje sveci slave....

790 kom na kupovini po 2650[cool]

New Report

Close