ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Inace, mogli bi otvoriti novu temu pod nazivom Drys, jer tu se ionako pola postova pise o Drys-u, da ne spominjem i postove sa k/p Drys-a.[lol]

Svakako moze, ali molim Vas na ovoj grupi:

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

Evo kreirah temu:

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=3940&pg=&#post452804

Kad neće na burzi hoće ovdje: www.bux.to/?r=kurtisaa

Jedini problem s ovim narudzbama jest da ce sada novogradnje biti skuplje. Steta sto Atlantska nije uspijela dogovoriti handye prije povecanja cijene celika. Bit ce zanimljivo pratiti cijene novogradnji i rabljenih brodova ovih mjeseci.

Sakai, da li se sjecas kada su i koliko ATPL-i nudili za novogradnje koje su tek predane, ako se ne varam bili su tada na dobitku po svakoj po par 10-taka m$. Vlahu Lonzu nisam nikada upoznao (nazalost) ali mislim da ekipa koja je na celu firme izvrsno radi svoj posao. Ugovorili su sada Handye jer znaju zasto.
Rekao sam vec jednom da mi se cini da ce DA prestici CRAL za koju godinu po broju putnika. Ekipa zna sta radi. Iskorak u nekretnine (hotele, marine zajedno sa Ingrom). Recimo, za moj ukus nedostaje banka. Ali zaokruzit ce oni sve to.
Sta se meni tako svidja u ovoj firmi: Ambicioznost, grizu, bore se i gledaju 10godina unaprijed. (Zajeb je sastavni dio posla, ne kazem da im se nece dogoditi ali to je nuzno zlo). Kad nitko nije vjerovao u njih osim njih samih poceli su izdavati bulletin. Sada se gleda da li je na internetu izasao novi broj. Potezi su im logicni i imaju hrabrosti ugovoriti, zaduziti se i napraviti posao.

Zali boze sto nema vise takvih uprava u HR-u, jer gdje bismo sada bili. *** obrisano ***

http://www.vecernji.hr/home/manager/3020226/index.do

BURZA Ante Samodol mirovinske fondove optužio za rasplamsavanje krize
Mirovincima prijeti oduzimanje licencija
Neodgovorno ponašanje mirovinskih fondova dodatno je rušilo burzu

————————————————————————————————
“citat:
U kratkom su vremenu iz investicijskih fondova izvukli oko milijardu kuna. Toliki odljev novca počeo je destabilizirati investicijske fondove koji su morali prodavati najlikvidnije dionice i dodatno rušiti cijene.

Upućeni kažu da su mirovinci usporedno s povlačenjem novca čekali na kupnju nakon prisilne prodaje drugih fondova i svih ostalih koji su panično rasprodavali dionice ne pitajući za cijenu. S jedne strane i to je logično ponašanje, no spirala se pokrenula, mali ulagači počeli su izvlačiti novac iz fondova, fondovi su morali rušiti HT, Inu, Adris, Atlantsku plovodbu i sve likvidnije dionice kako bi se domogli gotovine jer nisu mogli znati gdje će se zaustaviti panika. Najgore što bi moglo zadesiti jedan fond jest da postane nelikvidan i ne može isplatiti udjele ulagačima.
“citat završen”

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Da su mirovinci srušili burzu to se već odavno zna, a i znalo se kad se to i odvijalo. Nažalost, teorija zavjere uopće nije teorija, tim više što su i svi “vrli” analitičari na javnim medijima “optuživali” male ulagače da su paničnom rasprodajom dionica zbog utjecaja amerike i kojekakvih drugi vanjskih faktora najviše pridonjeli rušenju cijena dionica. Sad naravno znamo da su i oni dio investivijske UDBE i da to što su pričali nema veze sa zdravim razumom.

Naime, kako je moguće da mali ulagači mogu srušiti burzu s gotovo najvećom koncentracijom kapitala u fondovima? Kako je moguće optužiti male ulagače da ruše burzu a istovremeno se slažu blokovi od po 1000 kom na prodaji ATPL, HT, ERNT itd…
Sramota kako su optužili sve one koje su kupovali HT u redovima da sad ti isti u istim redovima izlaze van. TO NAPROSTO NIJE ISTINA !!!

Sram vas bilo gospodo Galineci i ostali manipulatori. Al zato vi imate svoju INDG i tonete skupa s njom. Nažalost tonut ćete i kad se tržište bude dizalo jer vi drugo niti ne znate!!

Bok vam

I'LL BE BACK

Mislim da nije fer na ovaj način “optuživati” fondove, takav istup Samodol si nije smio dopustiti. Mirovisnki fondovi su se ponašali potpuno logično, i maksimalno u svom interesu (=interesu svojih članova), i za to im treba samo čestitati!
Njihov je posao što jeftinije se domoći onih dionica koje žele imati (“što povoljnije dobiti dugoročno što kvalitetnije dionice”), i to je sva fiolozofija, dugoročni rast imovine se jedino tako može postići, kvalitetnim ulaganjima. Ako znaju da nešto mogu na određeni (legalni) način dobiti jeftinije, to ne učiniti, nego svjesno kupovati skuplje nego bi mogli, krajnje je neodgovorno prema imovini svojih članova.
Nije posao mirovisnkih fondova da brinu o tome kako će otvoreni investicijski fondovi izvršavati svoje zakonske obveze (isplata zatraženih udjela), a još manje da se brinu što će neki sudionici tržišta kapitala možda izgubiti neke novce, onaj tko prodaje odgovoran je za svoje postupke, onaj tko dugoročno investira iskorištava takve situacije jeftine ponude kvaltetnih dionica.


Mislim da nije fer na ovaj način “optuživati” fondove, takav istup Samodol si nije smio dopustiti. Mirovisnki fondovi su se ponašali potpuno logično, i maksimalno u svom interesu (=interesu svojih članova), i za to im treba samo čestitati! Njihov je posao što jeftinije se domoći onih dionica koje žele imati (“što povoljnije dobiti dugoročno što kvalitetnije dionice”), i to je sva fiolozofija, dugoročni rast imovine se jedino tako može postići, kvalitetnim ulaganjima. Ako znaju da nešto mogu na određeni (legalni) način dobiti jeftinije, to ne učiniti, nego svjesno kupovati skuplje nego bi mogli, krajnje je neodgovorno prema imovini svojih članova. Nije posao mirovisnkih fondova da brinu o tome kako će otvoreni investicijski fondovi izvršavati svoje zakonske obveze (isplata zatraženih udjela), a još manje da se brinu što će neki sudionici tržišta kapitala možda izgubiti neke novce, onaj tko prodaje odgovoran je za svoje postupke, onaj tko dugoročno investira iskorištava takve situacije jeftine ponude kvaltetnih dionica.

Ja se kolega sa vama u načelu slažem.

Ono što mi se gadi je kako su “analitičari” upirali prstom u male panične investitore da su rušili burzu. Naravno da su mnogi prodavali kad vide nepresušan pritisak na prodaji i kad broje tisuće kuna gubitaka dnevno. Ljudski je bojati se.

Ono što se dogodilo je da su postupci mirovinskih fondova destabilizirali tržište, a to se nije smjelo dogoditi. To je na prvu loptu krivnja mirovinaca, jer su se zamjerili svima, pa čak i OIF-ovima unutar iste kuće. Ali pravi krivci su u svakom slučaju fond manageri OIF-ova jer su beskrupulozno napucavali crobex u prvom dijelu godine i previše se izlagali. OK, bila je inflacija casha u fondove-para je bilo previše ali što fali prinosu od 25% na godišnjoj razini uz jaku cash poziciju? Ne, njima to nije bilo dovoljno, pa su ga morali napucati za 60% (ŠEZDESET POSTO [shocked][shocked]) ne računajući da bi jednog dana netko htio svoje pare van.

Oni su pravi krivci, a mirovinci su im očitali bukvicu, ranivši tržište a i nas sve skupa.

Ono što mi je smiješno je da ekipa i dalje veže ovu korekciju sa krizom u Americi, Kosovom, zerpom, slovencima, vanzemaljcima… a ne shvačaju da je to samo paravan.

I'LL BE BACK

BDI bi mogao u ponedeljak značajnije skočiti i cijeli ovaj tjedan što bi napokon moglo pokrenuti ovu dionicu.

SAM PROTIV SVIH

Kolega, da li se to predviđanje bazira na egzaktnim podacima i kojim ili se radi tek o predosjećaju? S obzirom na prijašnje ponašanje indexa dijelim Vaše mišljenje. Međutim, s obzirom da mi nisu poznati podaci temeljem kojega se izračunava kod mene se radi tek o predosjećaju.


BDI bi mogao u ponedeljak značajnije skočiti i cijeli ovaj tjedan što bi napokon moglo pokrenuti ovu dionicu.

BDI ce lijepo rasti ovih dana. Evo sa drugog foruma preko bare:[thumbsup]

Futures at the close…BDI will fly next week 22-Feb-08 07:08 pm
BDI WILL BE UP +1K NEXT WEEK MAY DO THAT BEFORE MID WEEK. FUTURES INDICATING A BOTTOM AND CHINESE OWNERS AND CHARTERERS BOOKING AS MANY BOATS AS THEY CAN.

REASONS WHY I SEE 1000 NEXT WEEK
ANALYST ARE BULLISH AS HELL(THE STREET,GOLDMANS,FORD)
BDI WILL FLY
FUTURES ARE TRADING AT 20K CARRY (CONTANGO)
PHYSICAL MARKET RED HOT
CHINESE IRON NEG. IN THE BOOKS

Ah da i rat fondova je završen a pošto je ATPL jedna od likvidnijih na našoj burzi morala je doživiti kolateralnu štetu.

SAM PROTIV SVIH


GERONIMO: ” BDI bi mogao u ponedeljak značajnije skočiti i cijeli ovaj tjedan što bi napokon moglo pokrenuti ovu dionicu. ” BDI ce lijepo rasti ovih dana. Evo sa drugog foruma preko bare:[thumbsup] Futures at the close…BDI will fly next week 22-Feb-08 07:08 pm BDI WILL BE UP +1K NEXT WEEK MAY DO THAT BEFORE MID WEEK. FUTURES INDICATING A BOTTOM AND CHINESE OWNERS AND CHARTERERS BOOKING AS MANY BOATS AS THEY CAN. REASONS WHY I SEE 1000 NEXT WEEK ANALYST ARE BULLISH AS HELL(THE STREET,GOLDMANS,FORD) BDI WILL FLY FUTURES ARE TRADING AT 20K CARRY (CONTANGO) PHYSICAL MARKET RED HOT CHINESE IRON NEG. IN THE BOOKS

Kolega, može link?

New Report

Close