ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I prestanite pisati o nebulozama da će ATPL kupiti JDPL rađe uplatite loto i sanjajte da ste dobili i gdje ćete potrošiti lovu.

SAM PROTIV SVIH


Bosun: ” Što mislite ima li Atlanska providba trenutno snage za kupnju Jadroplova? ” odkud ti ovo ?

Pa nekad je postojao interes međutim Atlanska nije imala financijske snage s obzirom na velika ulaganja u obnovu flote i turizam. Kada su odustali oni pojavila se Tankerska Plovidba.
Sada kada su se investicije u flotu pokazale puni pogodak, vjerujem da Atlanska ima kapacitet da odradi ovu transakciju, a i Jadroplov je trenutno jeftiniji nego li prije tri mjeseca.
Što se Vlade tiče ako želimo u Evropsku uniju država mora privatizirati Jadroplov, a po meni Sanader će preferirati hrvatske tvrtke dakle Atlanska ili Tankerska.(možda i obje zajedno)


Još ovaj tjedan ko je kupio je kupio jer sljedeći će biti kasno i nemojte da poslje nisam rekao.[cool]

meni dovoljno, neću ni pitat zašto
jedino ne znam kad treba prodat, to mi je uvijek bio najveći problem

&

Rijetko pišem na forumu brodara mada ih dosta imam, ali samo bih sada htio reći sljedeće:

Gledajući trenutnu situaciju od 4Q i 1Q ne očekujem previše (mada očekujem dobre rezultate), ali zato mislim da će se eksplozija brodara desiti nakon FI za 2Q. Razlog je jednostavan – u 1Q dosta brodova kako ATPL i JDPL je bilo na doku ili je promijenilo ugovore, a stigle su i novogradnje, trogir je zaključen tako da JDPL ima čisti prihod uvećan za nekih 13 milja kn po kvartalu, atplu su ili će uskoro biti isporučene novogradnje za koje bi se trebali zaključiti dobri ugovori. Nisam neki stručnjak, ali očekujem daleko više redovnih prihoda u 2Q nego u 1Q. Dapače – očekujem fenomenalan 2Q, a k tome su u najavi još novogradnji. I tome još povećanje booka za JDPL u FI za 2007.

Pozdrav!


GERONIMO: ” Još ovaj tjedan ko je kupio je kupio jer sljedeći će biti kasno i nemojte da poslje nisam rekao.[cool] ” meni dovoljno, neću ni pitat zašto jedino ne znam kad treba prodat, to mi je uvijek bio najveći problem

oko 2010.

Boys & Girls,
Polako,

Kakvo preuzimanje JDPL; to je nemoguce u periodu od 2 godine; i onda ako se uopce
dogodi!

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Geronimo,

Hoce li biti nekog formalnog razloga, tipa GFI, vijesti…, ili samo onako?

zašto zašto zašto sam morao kupiti 7 podravkinih po 419 kada sam mogao kupiti još 1 atpl po 2635 🙁 [cry]


Geronimo, Hoce li biti nekog formalnog razloga, tipa GFI, vijesti…, ili samo onako?

Delay za Amerima za cca 15 dana[wink]

I'LL BE BACK


sangoman: ” Bosun: ” Što mislite ima li Atlanska providba trenutno snage za kupnju Jadroplova? ” odkud ti ovo ? ” Pa nekad je postojao interes međutim Atlanska nije imala financijske snage s obzirom na velika ulaganja u obnovu flote i turizam. Kada su odustali oni pojavila se Tankerska Plovidba. Sada kada su se investicije u flotu pokazale puni pogodak, vjerujem da Atlanska ima kapacitet da odradi ovu transakciju, a i Jadroplov je trenutno jeftiniji nego li prije tri mjeseca. Što se Vlade tiče ako želimo u Evropsku uniju država mora privatizirati Jadroplov, a po meni Sanader će preferirati hrvatske tvrtke dakle Atlanska ili Tankerska.(možda i obje zajedno)

ova rasprava o privatizaciji oko LKPC što je bila danas u saboru bi mogla pokrenut i druge stvari…..

DOKUP!

DRYS i GENCO se lijepo zelene, stvarno je vrijeme da malo odradimo dobre vijesti [thumbsup]

dobro im ide:
DRYS 12:53PM ET 85.16 3.43 4.20% 3,299,677
DSX 12:47PM ET 30.19 0.52 1.69% 878,770
EGLE 12:51PM ET 26.03 0.07 0.27% 209,946
ESEA 12:51PM ET 13.18 0.25 1.86% 144,837
EXM 12:46PM ET 36.28 0.28 0.78% 386,482
GNK 12:48PM ET 63.38 0.83 1.33% 694,430
NM 12:47PM ET 12.71 0.42 3.42% 534,900
QMAR 12:53PM ET 22.83 0.11 0.48% 490,910
SBLK 12:52PM ET 12.13 0.31 2.62% 57,050
TBSI 12:53PM ET 39.59 1.20 3.13% 1,180,161
a i mi smo dosta jada vidjeli; malo kasnimo ali važno je da smo krenuli….

New Report

Close