ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 04:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
13.159
273
48,20
49,40
1,05%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Vidjet ćemo u ponedjeljak kakav će biti dan, ako se ponovi ovakav onda smo nadam se u A1 ali ako nam opet nabiju 15-20M prometa s padom cijene onda ćemo morati napraviti “aneks” Kostolanyjevog kružnog tijeka burze u kojemu će ZSE biti iznimka. Jer ova ludnica, jedan dan slabo prometa s malom dnevnom volatilnošću a drugi dan raspon min i max od 300 kuna s ogromnim prometom, više je rijetko komu jasna!

Da li taj Kostolanyjev kružni tijek burze funkcionira i u vrijeme globalne recesije? Sve mi se cini da vise nema nekih pravila otkad su Ameri shvatili da im recesija kuca na vrata.

Dakle, mogli bi bit marginaši? Inače ne vidim neku logiku za izlazak na ovim cijenama.

To: ivan.hrstic@seebiz.eu (glavni urednik)

Poštovani!

U Vašem članku ATLANTSKA POVEĆALA UDJEL U IMPERIJALU od 15.02.2008. godine, naveden je naziv dionice HIMR-R-A u kojemu dioničkom društvu je po Vama Atlantska plovidba d.d. povećala udjel na 81.51%. Može li mi netko objasniti kakve veze ima dioničko društvo Imperijal s Raba, čija je oznaka na Zagrebačkoj burzi HIMR-R-A, s povećanjem udjela u društvu Grand Hotel Imperial d.d.? Osim toga, klikom na oznaku HIMR-R-A iz teksta, posjetitelj Vašeg portala dolazi i do podatka da je dionica HIMR-R-A na ZSE izgubila na vrijednosti 1.04%, a sve nakon objave da je upravo udjele u tom dioničkom društvu kupila Atlanstka plovidba d.d. iz Dubrovnika!

Ne vjerujem da se to slučajno dogodilo, jer nije prvi put da se na Vašem portalu iznose neistine koje se mogu protumačiti kao navlačenje na kupnju ili prodaju, pogotovo u člancima gospodina Gatare koji bi, prije nego komentira stanje na tržištu brodarskog prijevoza, trebao naučiti barem elementarne stvari o utjecajima na to tržište!

Stoga Vam predlažem, za dobrobit Vaših čitatelja i kredibiliteta Vaših novinara, da prije komentiranja činjenica ULAŽETE U ZNANJE!

S poštovanjem!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Skidam kapu na pismu gdje god te vidim ili ne vidim. 🙂

nov sam u dionicama ali smatram da kupnja po 2635 za atpl nije bila pogreška e jel mi sada netko može reći 2-3 stvari: zašto i što je to DRY’s utječe toliko na cijenu atpl i gdje mogu gledati njegovu dobit/indeks/cijenu dionice od dry’s, te jeli pametno prodati dionicu kada skoči u roku neke 2 godine na 3600 ili je čuvati jedno 10 g pa bi mogla skočiti možda i na nekih 8-9 tisuća ajd ako vam nije problem odg. plz

Nemoj se navikavat da tražiš savjet na ovom forumu,ima nas tu svakojakih,i dobrih i zlih.Prati,čitaj,uzmi si ono što zvuči logično ostalo zaboravi.Kad tražiš savjet to ti je kao da moliš ribu,bolje nabavi štap i nauči pecati.Nije ti forum ustanova za podučavanje.Imaš na tržištu dosta dobrih knjiga o tržištu kapitala,čitaj,čitaj,čitaj…..
Zvuči grubo ali nema druge.[cool][sealed]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Dakle, Drys je ticker od Dryships inc., koji je jedan od brodara koji kotiraju na amerčkoj burzi, zapravo najjači koji prevozi rasute terete.
Za ostalo si daj malo truda, kao što sam i ja, pa za početak isčitaj zadnjih barem 50 stranica ovih komentara, i moje u kojima objašnjavam zašto smatram da je kupnja Atlantske dobar potez. Naći ćeš i dosta dobrih linkova i razmišljanja starih “boraca”.
Nek ti je sretno, a i nama ostalima atlantičarima!


nov sam u dionicama ali smatram da kupnja po 2635 za atpl nije bila pogreška e jel mi sada netko može reći 2-3 stvari: zašto i što je to DRY’s utječe toliko na cijenu atpl i gdje mogu gledati njegovu dobit/indeks/cijenu dionice od dry’s, te jeli pametno prodati dionicu kada skoči u roku neke 2 godine na 3600 ili je čuvati jedno 10 g pa bi mogla skočiti možda i na nekih 8-9 tisuća ajd ako vam nije problem odg. plz

link za drys : http://finance.yahoo.com/q?s=DRYS

Dobar ulaz,problem što sve likvidno lupaju bez milosti pod pritskom izlaska iz fondova, strpljenja… dugoročno je ovo odlična dionica i više od toga…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

vecernjakov komentar na temu Hilton

Atlantska plovidba u vlasništvu 82 posto Hiltona

http://www.vecernji.hr/home/manager/3014395/index.do

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Drys ne utječe na cijenu,radi se o usporedbi slične kompanije,bitan je BDI indeks …

Glasnogovornik IGH na neodređeno


vecernjakov komentar na temu Hilton Atlantska plovidba u vlasništvu 82 posto Hiltona http://www.vecernji.hr/home/manager/3014395/index.do

Za mene odlična vijest ,zlatna koka atlanske…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

eo ja potpisujem otkup koleginih dionoca za 2 god,po 3600 kn,kolega javite mi se na pvt,da se dogovrimo–sada nemam casha.za dokup.a taj dokup od kolege,ce mi uveliko pomoci tada

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

New Report

Close