ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Malo glupo pitanje ali što mislite gdje bi mogao biti peak atlantske u ovoj godini, ima li šanse recimo dostići 4000 kn, recimo ako DRYS dođu do 180 $ kako kaže kolega. Hvala

Imam fantomske dionice

Ja sam noviji u ATPL pa vas starije borce i iskusnije na burzi molim za odgovore.

Kad se očekuje:
– izvještaj za zadnje tromjesečje 2007.
– godišnji izvještaj
– isplaćuje je Atl. dividendu, koliku i kada
– kad stižu novi brodovi ove godine i koliko
– navodno je prodan jedan brod u zadnjem tromjesešju 2007. i koliki to može imati utjecaj na dobit 2007.
– koliko se očekuje dobiti po dionici u 2007.
– koliko se planira prodati starih brodova u 2008.

I zadnje, nakon ovih turbulencija na burzi ušao sam u ATPL. Moj prosjek ulaza je 2710 kn, jel to dobra osnova za start prema gore. Moje skromno mišljenje je da jest, i da nisam fulao, a vaše?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!


Evo malo podataka CURRENT DRYS 84.25$ PE 8.90 PB 3.02 PS 5.18 EXM 37.464 PE 13.01 PB 2.05 PS 4.92 DIANA 31.10$ PE 19.08 PB 2.87 PS 10.91 ATPL 2600kn PE 18.82 PB 4.05 PS 2.69

Jučer sam ispravljao slične gluposti i stvarno gubim više volju!!!

Dakle ATPL 2600kn PE 18.82 PB 4.05 PS 2.69

su podaci za prva tri mjeseca godine 2007. i nije mi jasno kako po ko zna koji put ljudi koji toliko vremena ulažu u analizu vrijednsoti dionice, uspoređuju s sličnim tvrtkama vani, mogu pisati toliku količinu gluposti!

Gornje brojke po jednostavnoj logici možete pomnožiti s 3 i podijeliti s 4 čime ćete dobiti konzervativnu procjenu godišnjih podataka, s obzirom da je 4. kvartal bio iznad prosjeka godine rezultati će biti i bolji!

I onda uspoređujte s nečim…

Zanimljivi izvadci iz komentara DRY SHIPS-ovih rezultata.
Molim sve zainteresirane da čitaju pažljivo!

George Economou, the Company’s Chairman and Chief Executive Officer, commented:
“We are very pleased to report the best quarter in the Company’s history so far.
….
We enter 2008 with a great deal of optimism. The supply and demand balance for this year remains extremely tight. In 2008 we expect to have approximately 17% more fleet operating days compared to 2007 and as of today approximately 63% of the fleet operating days remains unfixed. DryShips is in a unique position to take advantage of the strong freight rate environment and continue to maximize shareholder value.”

Neke paralele sa stanjem sektora i perspektivom ATPL u 2008. su vrlo eksplicitne.
Zaključak prepuštam vama…

[cool]

Kod mene strelica uvijek zelena.

GERONIMO:

Evo malo podataka CURRENT DRYS 84.25$ PE 8.90 PB 3.02 PS 5.18 EXM 37.464 PE 13.01 PB 2.05 PS 4.92 DIANA 31.10$ PE 19.08 PB 2.87 PS 10.91 ATPL 2600kn PE 18.82 PB 4.05 PS 2.69

Jučer sam ispravljao slične gluposti i stvarno gubim više volju!!!

Dakle ATPL 2600kn PE 18.82 PB 4.05 PS 2.69

su podaci za prva tri mjeseca godine 2007. i nije mi jasno kako po ko zna koji put ljudi koji toliko vremena ulažu u analizu vrijednsoti dionice, uspoređuju s sličnim tvrtkama vani, mogu pisati toliku količinu gluposti!

Gornje brojke po jednostavnoj logici možete pomnožiti s 3 i podijeliti s 4 čime ćete dobiti konzervativnu procjenu godišnjih podataka, s obzirom da je 4. kvartal bio iznad prosjeka godine rezultati će biti i bolji!

I onda uspoređujte s nečim…

Kolega citajte malo pazljivije pa cete vidjeti da sam napisao da sa godisnjom dobiti PE ATPL je 13

SAM PROTIV SVIH


Uzmite u obzir da je DRYS prodao 11 brodova u 2007. godini. Da Atlantska plovidba proda 11 brodova – a svi su podcjenjeni u bilanci ili već amortizirani – koliko bi onda bilo zarade? recimo po brodu $30 M ili $330 M ukupno, a P/E bio ispod 3 [proud]

To što se brodovi u bilanci ne vode po tržišnoj cijeni i što je imovina debelo podcijenjen također je odlično – biti će veća neto dobit u kraćem roku – što nam je na kraju i važno –
1. kad prodamo neki brod sve će ići u dobit
2. amortizacija je niža pa su niži i rashodi – opet viša dobit

Hvala kolega na ovoj informaciji o prodaji brodova Drys-a ,to ipak mjenja sliku u korist ATPL a pogotovo ULPL

SAM PROTIV SVIH

Moja isprika, vidio sam na kraju, samo kritika, staviti jedno pored drugog godišnje podatke jedne tvrtke i tromjesečne podatke druge, bez može lako dovesti u zabunu a ovdje je puno ljudi koji nisu toliko upućeni!

Osobno mislim da svaki ulaz ove godine do 3000kn je win situacija,jasno kolega da se nećete zaletavati ako se moze proci puno jeftinije .

SAM PROTIV SVIH

Geronimo, dobit ce vrlo vjerojatno biti takva – zbog prodaje brodova. Zanima me jesi li u svoja ocekivanja o dobiti uracunao prodaju brodova?

Kolega ne razumijem pitanje,dali misliš o dobiti ATPL za 2008?

SAM PROTIV SVIH

da. Prodali su sv. Vlahu, mozda ce jos kojeg s obzirom da stizu dva Kineza, a potom i Vijetnamac.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Jesam uključio sam da bi mogli prodati koju staru ragu ali ako mogu ovi iz DRYS prodati 11 raga pa možemo i mi koju. I nemojte više gledati na te poteze uprave loše jer u priči sa fond menagerima samo kukaju da hoće da im naše tvrtke napokon počnu prikazivati rezultate i da im je dosta kupovanja dionica na buduće poslove.

SAM PROTIV SVIH


Jesam uključio sam da bi mogli prodati koju staru ragu ali ako mogu ovi iz DRYS prodati 11 raga pa možemo i mi koju. I nemojte više gledati na te poteze uprave loše jer u priči sa fond menagerima samo kukaju da hoće da im naše tvrtke napokon počnu prikazivati rezultate i da im je dosta kupovanja dionica na buduće poslove.

pa imaju HT……….[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close