ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DRYSHIPS INC. (NasdaqGS:DRYS)

Last Trade: 84.53
Trade Time: 12:11PM ET
Change: 2.33 (2.83%)
Prev Close: 82.20
Open: 84.53
Bid: 84.46 x 1000
Ask: 84.56 x 100

Glasnogovornik IGH na neodređeno

sakai:

wunderkind: ” jao riječi ti se pozlatile da odradim migros pa se vratim vamo! [kiss] ” eto, sad kad si odradio Mirgos mozes vamo….

[lol] [lol] [lol]

bojim se da sam malo zaglavio! [lol]


optimum99: ” sakai: ” wunderkind: ” jao riječi ti se pozlatile da odradim migros pa se vratim vamo! [kiss] ” eto, sad kad si odradio Mirgos mozes vamo…. ” [lol] [lol] [lol] ” bojim se da sam malo zaglavio! [lol]

Mislim da se zabetonirao ,no šalu na stranu drys ide na 90,kinezi kreću ovo je zagrijavanje
[proud]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

zabetoniran brate u svemu!

ak preživim položio sam! [lol]


zabetoniran brate u svemu! ak preživim položio sam! [lol]

Ujutro po bidu na todoriću (ako ga bude) i kupuj atpl to je jedina šansa[lol]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Evo, ako nekog zanima.. 4Q za DRYS.. Bilo na capital linku: http://www.capitallink.com/ppress/ppressfile/23406845/dryships021408.pdf

..al su uklonili, pa evo imate excluzivu [thumbsup]

Izgleda da se Ameri jos cude kako su dobro zaradili, premasili procjene itd.. eh da mi ga je bilo g..c g..c DRYS na 55 USD.. a ne cekat ovog kipera da se iskrca. Eh, upravo usnuo swingerski san.. DRYS od 55 do 100, pa ATPL od 2600 do XXXX [rolleyes]

OT: Ovo je nesto posve privatno [kiss]

Evo jos jedan o DRYS, ako mi dozvolite [embarass]

..zatvorio je dan na 84,25.. a sad je u after-marketu preko 90. Sutra napada 100tku.. Ajmo Blanka!!! [lol]

To sto Drys ide sutra prema stotici nema nikakve veze sa Atlanskom.

Evo i zasto jucer kada sam gledao Drys-ove pokazatelje PE im je bio na cca 12.5
Danas kada je izislo izvijesce za 4Q Drys-a na cijeni od 84.25$ po dionici PE je 8.90 i jasno da u pre marketu dionica luduje jer se PE mora vratiti oko 12 jos kada im sutra BDI opet skoci necu ni misliti koji ce tulum biti na toj dionici.

Samo da napomenem prije neku vecer na sastanku Ledasa sam ekipi rekao da ocekujem Drys ove godine do cca180$ mislim da sam i malo rekao.

SAM PROTIV SVIH

Evo malo podataka
CURRENT
DRYS 84.25$ PE 8.90 PB 3.02 PS 5.18
EXM 37.464 PE 13.01 PB 2.05 PS 4.92
DIANA 31.10$ PE 19.08 PB 2.87 PS 10.91
ATPL 2600kn PE 18.82 PB 4.05 PS 2.69

SAM PROTIV SVIH

Sto se iz ovih podataka dade iscitati po PS Atlanska debelo podcijenjena,po PB ako se uzme u obzir da nisu
revidirali imovinu u rangu sa ostalim sektorom,i na kraju po PE trenutno precijenjena ali ako se uzme u obzir najava kapetana Jere o dobiti PE pada na cca 13 tako da je i tu u rangu sa sektorom.

Ako dionica ima PS bolji od sektora dok joj je PE negdje jednak sa sektorom sto je slucaj sa nasom ATPL ,zakljucuje se da tvrtka ne okrece dobro kapital na svoj promet i imovinu.No medjutim znamo da je ATPL ulozila svoj kapital u turizam u Dubrovniku i Avio bissnis tebi joj to po meni trebalo davati premiju na cijenu zbog disperzije rizika i vrijednosti tih poslova.

Trenutacna fer vrijednost dionice ATPL je u ovom trenutku 3000kn zbog slabosti koje sam napisao,zato kao dionicar ove tvrtke ocekujem od uprave da bolje iskoristi ovu godinu i poveca dobit na bazi godine 2008 bar na 500 do 750 mil kuna.

SAM PROTIV SVIH

Geronimo, dobit ce vrlo vjerojatno biti takva – zbog prodaje brodova. Zanima me jesi li u svoja ocekivanja o dobiti uracunao prodaju brodova?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Uzmite u obzir da je DRYS prodao 11 brodova u 2007. godini. Da Atlantska plovidba proda 11 brodova – a svi su podcjenjeni u bilanci ili već amortizirani – koliko bi onda bilo zarade? recimo po brodu $30 M ili $330 M ukupno, a P/E bio ispod 3 [proud]

To što se brodovi u bilanci ne vode po tržišnoj cijeni i što je imovina debelo podcijenjen također je odlično – biti će veća neto dobit u kraćem roku – što nam je na kraju i važno –
1. kad prodamo neki brod sve će ići u dobit
2. amortizacija je niža pa su niži i rashodi – opet viša dobit

New Report

Close