ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Genko koji je jučer odletio preko 9% ima P/E 21, ali ima tu i drugih pokazatelja u kojima je Atlantska više nego dobra, a ovaj P/E je solidan i na nivou ostalih brodara na američkoj burzi, s time da treba sagledati i svijetlu budućnost, i to blisku, kao što reče topalov5.

ovo postaje smješno…zar Atlantska plovidba prevozi namirnice za Agrokor pa pada cijena jer su propali pokušaji preuzimanja Migrosa? [angry]


zivko: ” Na koliko se NAV trži DRYS zna li tko, te nalazim da je P/E DRYS oko 9 , a atlp 19 da li ej to istina. Može li tko izračunat NAV ATPL prema vrijednosti sadašnjih brodova. Hvala ” Istina da Drys ima P/E oko 9, a ATPL 19. Ali istina je i da ULPL ima P/E 4. Stvar je u tome koliko je tko prodavao brodove, a Drys i ULPL su ih dosta prodali, dok Atlantska nije. Prodali su sad jedan brod u 1. mjesecu i za njega dobili 32 mil $, što će sve ući u dobit – znači čeka nas 150 mil kn izvanrednih prihoda u 1. kvartalu 2008 – uz više vozarine i veću flotu (novi brodovi) – izrčunaj sam kolko će P/E Atlantske bit u 2008. (pogotovo ako prodaju još koj brod, a mogli bi jer im još par novih dolazi).

Nije mi jasan podatak o P/E 19, po kojoj to računici ??

Jedva dočekali ovo s agrokorom da opet sruše burzu. Stvarno kod nas možeš što god hoćeš. Svi se zelene već nekoliko dana, BDI luduje a kod nas banana…

Po ovoj racunici.


Po ovoj racunici.

Ovo je ok P/E 15.7, ja bih još samo dodao da ATPL ima 8.53% vlastitih dionica koje ne sudjeluju u raspodjeli dobiti koliko je meni poznato, po tome bi efektivni P/E za dioničara bio cca 14.35 !!


Jedva dočekali ovo s agrokorom da opet sruše burzu. Stvarno kod nas možeš što god hoćeš. Svi se zelene već nekoliko dana, BDI luduje a kod nas banana…

Pa to ti je da nas “male” drže u banani dok oni ne pokupuju “jeptino” Todu….e moj narode[wink][wink][tongue]


Jedva dočekali ovo s agrokorom da opet sruše burzu. Stvarno kod nas možeš što god hoćeš. Svi se zelene već nekoliko dana, BDI luduje a kod nas banana…

Ko može neka kupuje ko nemože neka se strpi ili neka odustane od burze i sve 5

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

M@ky:

Jedva dočekali ovo s agrokorom da opet sruše burzu. Stvarno kod nas možeš što god hoćeš. Svi se zelene već nekoliko dana, BDI luduje a kod nas banana…

Ko može neka kupuje ko nemože neka se strpi ili neka odustane od burze i sve 5

Ma sve jasno, ok za dokup, sve 5, al ono depresija je zavladala 😀

Jel zna tko BDI. Hvala

Imam fantomske dionice

Evo malo mišljenja stručnjaka:

A 20 day outage in January for an iron ore terminal in Brazil related to a vessel allision in December, resulting in the loss of some 15 Capesize voyages.

-The acrimony surrounding the annual iron ore negotiations, with the mines asking for 30%+ increases and the Chinese balking. There is evidence that the Chinese have been artificially reducing demand to influence the negotiations. There is also some suspicious planned terminal outages in Brazil that could be construed as attempts to influence as well.

-Concerns related to future capacity additions appears to be moving the paper markets, which already appears to have an influencing factor on the physical markets, despite the time disconnect.

Fundamentally, demand will grow faster than supply, even if iron ore demand moderates. Coal will see strong growth over the next few years, and congestion problems will only be exacerbated. All bets are off when we start into 2009, but 2008 will undoubtedly be a very strong year. [thumbsup]

bdi 6965 (+253 ) , atpl -0,96 %
bez posebnog komentara,na crobexu je on suvišan[bye]

New Report

Close