ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ćulibrk: ” Evo, ako ima još nadobudnih koji prate forum u ovo vrijeme (poput mene) samo da javim da je famozni DRY SHIPS trenutno na Nasdaqu na +3,5% Pa da vidimo sutra koliko će još moći rušiti cijenu Atle[cool][cool]
” zar ti stvarno misliš da to trenutno ima ikakvog utjecaja na cijenu dionice ?

Naravno da ima utjecaja, nemojte se zavaravati. Firme su na različitim burzama, ali u istom industrijskom sektoru i trenutni rast DRYS (kao i ostalih dry brodara) uvjetovan je parametrima prosperiteta sektora.
Ipak se precjenjuje utjecaj “drhtavih ručica” na našoj burzi. Čak i kratkoročno, ATPL sigurno ide gore.
[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

A ako nekoga zanima, mogu ju malo i komparirati sa svjetskim brodarskim dionicama…

Btw. DRYS je završio na +6,48%

Kod mene strelica uvijek zelena.


Inače jeste li vidjeli ovo. Naličje popunjavanja rupe zimske sezone. http://www.index.hr/vijesti/clanak/pilote-i-stjuardese-dubrovnik-airlinea-tijekom-letova-u-meku-tukli-islamski-hodocasnici/374440.aspx Nadam se da će iduće godine naći nešto bolje…

“Posade: Spavamo na zapišanim i zasranim sjedalima”
Pa ljudi moji, njima treba u WC samo stavit neku flašicu da su podaperu i onda će i sjedala biti čista!

Ma ovo nije ni prvi ni zadnji put da se opstruira kompanija, od osnutka nekome nije bio u interesu “Dubrovnik airline”, pa se sjećam i puno ozbiljnijih izmišljotina kojima su im htjeli narušiti ugled.
Koliko je samo bilo tzv. zrakoplovnih nezgoda na račun njihovih aviona a u stvari se jednom prilikom samo otkinuo komad prvog sloja gume s kotača (mislim da kotač ima tridesetak slojeva gume), ali glavno da je to bila udarna vijest u svim medijima, naravno uz završni komentar “putnici i posada nisu ozljeđeni”, kao da je avion pao! Meni je ovo smiješno, pa dodajem[lol]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Ja očekujem jaki skok atpl-a slijedećih nekoliko dana s obzirom na vozarine i kineze… http://finance.yahoo.com/q/bc?s=DRYS&t=3m

Dijelimo isto mišljenje kolega [thumbsup]

Da dodam jedno svoje zapažanje,
kada je početkom godine BDI padao, a snjime i DRYS -i u americi, ATPL se još dugo držala na razinama 3500. Tek kad su DRY -si pali gotovo cca. 25% i BDI na sadašnje razine, ATPL je počela reagirati. Sada kako je kineska nova godina prošla, kako se potisuju novi ugovori za prijevoze, kako se sve pokrenulo, uz to i BDI značajno raste, DRYS -i su u americi u zadnjih par dana značajno porasli cca. 20%. (8% + 4% + 2% – 0,5% + 6%) . A kako na sve to ATPL po običaju reagira sa zakašnjenjem, ali ponovo vrlo intenzivno, vejrujem da ćemo je vrlo brzo vidjeti na višim razinama.

Osim što su se stvari vezano za brodare pokrenuli, osjetno rastu i cijene dionica rudarskih dionica u Australiji.
Rastu jer se očekuje još veća potražnja. A da te rude stignu na željene destinacije, potrebni su brodari. [proud] Tu upada atlanska plovidba u igru [thumbsup]

Kamo sreće da ovakva cijena ostane još mjesec do dva dok ne stigne nešto novaca, ali bojim se da će otići gore! Ne brinem se u do sada uloženo, dugoročno sam ovdje!

čudni se ovdje sveci slave....

Na koliko se NAV trži DRYS zna li tko, te nalazim da je P/E DRYS oko 9 , a atlp 19 da li ej to istina. Može li tko izračunat NAV ATPL prema vrijednosti sadašnjih brodova. Hvala

Imam fantomske dionice

EVO HRVATSKI “PRE-MARKET”:
ATPL BID
2.666,66 5
2.650,98 35
2.600,01 20
2.600,00 10

Kod mene strelica uvijek zelena.

ah da, i nestao je onaj nalog na prodaju od cca 1500 komada na 2.600 kn…
Idemo UP? [cool]

Kod mene strelica uvijek zelena.

kakve su ovo IGRE !!!!

nestao onaj strašni nalog na 2600!!!![cry][cry][cry]
eto njega opet tokom dana!!!1

Four Star General

nema više strašila 1600 kom na prodaji

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Najbolje ponude [ ATPL-R-A ] Kupnja Cijena
3 2.590,00
2 2.562,00
15 2.560,00
1 2.552,00
3 2.550,00
Cijena Prodaja
2.599,98 5
2.599,99 46
2.649,00 19
2.666,66 5
2.675,00 15

lijepo otvaranje

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

treba se skupit na bidu sa većim količinama od 2.000 – 2.1000kn pa nek ide van

Cookie Monster


Na koliko se NAV trži DRYS zna li tko, te nalazim da je P/E DRYS oko 9 , a atlp 19 da li ej to istina. Može li tko izračunat NAV ATPL prema vrijednosti sadašnjih brodova. Hvala

Istina da Drys ima P/E oko 9, a ATPL 19. Ali istina je i da ULPL ima P/E 4.
Stvar je u tome koliko je tko prodavao brodove, a Drys i ULPL su ih dosta prodali, dok Atlantska nije. Prodali su sad jedan brod u 1. mjesecu i za njega dobili 32 mil $, što će sve ući u dobit – znači čeka nas 150 mil kn izvanrednih prihoda u 1. kvartalu 2008 – uz više vozarine i veću flotu (novi brodovi) – izrčunaj sam kolko će P/E Atlantske bit u 2008. (pogotovo ako prodaju još koj brod, a mogli bi jer im još par novih dolazi).

New Report

Close