ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 09:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
530
11
48,20
49,20
-2,03%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

165 u prvih 9 mjeseci, tako da bi ovo bio los rezultat.


Ne podcjenjuj Kosovo. Zamisli gubitke na trzistu suhih tereta ako iznenada presahne izvoz rude iz poznatih rudnika Trepca sa kojima Kineski uvoznici vec mjesecima vode pregovore. I sad kad su pregovori konacno zavrseni Srpski narod je stao u zastitu svojih vekovnih rudnih bogatstava preprecivsi cestu u Surdulici sta prijeti velikim poremecajima na trzistu brodskog prostora.[undecid]

Slazem se. Evo moj copy paste:

Mene Kosovo jako brine… U slucaju rata tamo moglo bi se dogoditi da ATPL panamaxi i JDPL handyi ostanu “zatoceni” u kanalu “Jadran-Skadar-Zeta-Pristina” i tamo:

a) unisteni
b) rekvirirani od strane garde cara Lazara

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Dado10: ” s drugog foruma, preneseno, očekivana dobit za atpl cca 170-190 mil $ da li se išta očekuje u dividendi i kolko eventualno? ” zna li netko ili ne? kako je bilo lani?

Pazljivije citaj. To ljudi vec pretpostavljaju za tekucu godinu.

Jerkovic je najavio 43 mil USD dobiti za proslu godinu.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Jel on to htio pokazat koliko još ima ?

Nije bitno, nego zna li netko od iskusnijih dioničara ATPL kad će konačno kinezi ispljunut onaj Panamax, po svemu već je trebao a svakako je vrlo skoro, al nigdje ni trunke informacije kad se otprilike očekuje, bilo bi dobro što prije s obzirom na BDI !!

Ja lijepo molim da se istresu sutra oni koje je frka po mogucnosti do 2400 da dovrsim kupovinu planirane kolicine (jos cca 30-40 kom). Zahvaljujem unaprijed.

Dado10:

Dado10: ” s drugog foruma, preneseno, očekivana dobit za atpl cca 170-190 mil $ da li se išta očekuje u dividendi i kolko eventualno? ” zna li netko ili ne? kako je bilo lani?

Pazljivije citaj. To ljudi vec pretpostavljaju za tekucu godinu.

Jerkovic je najavio 43 mil USD dobiti za proslu godinu.


[bye]
u pravu si…
a šta je s tih 43 mil, kako se raspoređuje…
ili će se tek na skupštini odrediti, i kad je ona?
jel se očekuje nešto dividende…

i ponavljam još jedno pitanje, kako to da nijednom strancu atpl po ovoj cijeni nije interesantna

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka

kako ti znaš da od ovih 23 milijuna koliko je danas prošlo nema stranaca?

DOKUP!


kako ti znaš da od ovih 23 milijuna koliko je danas prošlo nema stranaca?

znam jer sam ja kupio 22 zapeta 5 milijuna[tongue]
mislim da kad strani fond odluči ući da će pokupiti sve do 3kk odjednom
a ovo smatram preslagivanjem

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka

tek sam sad stigao vidjet poruke trio fantasticusa alana vipija i sakija. dečki ja neznam kaj ste tak zapeli na moje postove.da nije istina to kaj govorim ne bi ništa rekao, to kao prvo a kao drugo užasno ste me povrijedili i neću vam više povlaštene informacije govorit. sve ovo je bilo dobronamjerno.[bye][bye][bye][lol] [lol] [lol]


black11: ” jeste skužili ove transakcije niotkud ” Ja mislim da su to dogovorene transakcije. Ni kupcu ni prodavacu nije cilj jako srusit cjenu sta se neminiovno dogadja kad je veca kolicina dionica u pitanju. Zato se pretpostavljam dogovore uz pristojan diskont kojeg mi iznenada vidimo kao pad dionice. Da li ste primjetili da odmah iza ovakvog udara pocima relativno brz oporavak.

upravo tako. sada baš pročitao šta se piše drugdje po forumu i šta analizira petrov i kako se gatara hvali “jesam vam rekao”, ha ha, selling on rallies itd. pa selling on rallies je bilo ono između 2790 i 2700, a ovo što se poslije dogodilo je bilo tako očito da očitije nije moglo biti i zapravo nema nikakve veze s realnim kretanjem cijene. pa nije čak ni paniku izazvalo, nijedna cijena nije nastavila kliziti dublje ispod tih po kojima su se odvile transakcije.

Evo, ako ima još nadobudnih koji prate forum u ovo vrijeme (poput mene) samo da javim da je famozni DRY SHIPS trenutno na Nasdaqu na +3,5%

Pa da vidimo sutra koliko će još moći rušiti cijenu Atle[cool][cool]

Kod mene strelica uvijek zelena.

a i BDI se ustabilio u rastu

New Report

Close