ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


a pogledajte ovaj rast…
divota…

i plus ameri se pošteno zelene.
dow, nasdaq, s&p – sve up, up, up[thumbsup]

Taman sam i ja htio to isto reći, jedino bi dodao da se i kinezi zelene tako da se nadam da smo stvarno jučer bili na dnu…

Korekcija je u Hrvatskoj a i u cijelom svijetu. To je u redu. Vani su brodari unatoč korekciji rasli preko 20% zadnjih tjedan dana, suprotno kretanju tržišta. To je isto u redu jer će se njihove zarade znatno povećati u 2008. u odnosu na 2007 bez obzira na korekciju.

Gledam to i nešto mi nejde u glavu.

Zašto kod nas brodari padaju zajedno sa tržištem? Kakve veze ima ATPL sa domaćim tržištem, zašto mi ovisimo o HT-u, INGRI, Konzumu? Zašto DRYS ne pada zajedno sa lokalnim građevinarima nego raste po 5% dnevno?

Zar nije isto da li je brodar iz Grčke ili iz Hrvatske? Pa ne plove Imperial i Libertas po Jadranu.


može li mi netko ako zna navest brodare na američkoj, londonskoj, australskoj, japanskoj burzi?

Evo linka na one listane na američkim burzama

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=588629a7-ec31-4071-aae0-a6c599c60e55&open=sec

Sad sam skužio da ovaj isto lupeta ko i ja. Očito nas je jako jako puno koji se tome ćudimo.

Ja bih rekao da je stvar u psihozi i negativnom sentimentu čiji je utjecaj jači kod needuciranih tržišta. Nemoj se zavaravati da nitko ne kupuje ATPL – kupuju oni koji imaju: a) novaca; b) muda kupovati u vrijeme kada već panika vlada. Kupuju naravno i veći igrači kojima odgovara podgrijavanje ovakvog sentimenta…
A onda će odjednom tržište “otkriti” podcjenjenost brodara… Ma dajte ljudi, razmišljajmo svojom glavom.[sealed]

Kod mene strelica uvijek zelena.

Nisam neki stručnjak za brodare …ali ako su fondovi grabili po 3500 do prije neki dan i svi tada pričali “hvalospjeve” … a sada po 2.500 RIZIČNO ….ma daj [angry] [wink][wink][tongue]


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=588629a7-ec31-4071-aae0-a6c599c60e55&open=sec Sad sam skužio da ovaj isto lupeta ko i ja. Očito nas je jako jako puno koji se tome ćudimo.

jasno, u nedostatku inspiracije za novinski članak, a ti je prepiši sa fouma. potpiši sebe i zaradi honorar.
ništa Topalov, sad namjerno serviraj neku idiotsko lažnu informaciju pa vidi oće li i to prepisati.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

vrijednosti dionica brodarskih firmi u svijetu rastu, a kod nas padaju. To još jednom potvrđuje da na balkanu vladaju neka čudna pravila. Kriminal

I noga u guzicu je korak naprijed

bussines.hr, 12.02.08 – “BDI indeks cijena brodarskog prijevoza rasutih tereta jučer je porastao 2,63 posto. Indeks raste već treći dan zaredom, a tijekom zadnja tri dana porastao je 8,63 posto lansirajući cijene inozemnih brodarskih prijevoznika u višu orbitu. Porast BDI indeksa cijena vozarina mogao bi vratiti i domaće brodarske prijevoznike u žarište interesa investitora te stoga na njih ukazujemo kao na mogući hit dana.”


Nisam neki stručnjak za brodare …ali ako su fondovi grabili po 3500 do prije neki dan i svi tada pričali “hvalospjeve” … a sada po 2.500 RIZIČNO ….ma daj [angry] [wink][wink][tongue]

kad svi pričaju hvalospjeve , bjež van .. staro pravilo! .. a tko na kojim su cjenama fondovi kupovali je totalno nebitno, bitno je da oni sad imaju lovu a ti papir.

Cookie Monster


GANGA: ” Nisam neki stručnjak za brodare …ali ako su fondovi grabili po 3500 do prije neki dan i svi tada pričali “hvalospjeve” … a sada po 2.500 RIZIČNO ….ma daj [angry] [wink][wink][tongue] ” kad svi pričaju hvalospjeve , bjež van .. staro pravilo! .. a tko na kojim su cjenama fondovi kupovali je totalno nebitno, bitno je da oni sad imaju lovu a ti papir.

To bija ti stručnjak a oni svi budale …slabo i ova tvoja drži vodu…[huh][huh][wink][wink]

Top bid CIJENA KOLIČINA
2.560,00 10
2.552,01 6
2.551,77 2
2.551,00 19
2.550,01 5
2.550,00 34
2.535,00 4
2.531,11 4
2.530,05 10
2.527,00 7
Top ask CIJENA KOLIČINA
2.579,00 1
2.585,00 2
2.599,00 6
2.599,97 5
2.599,98 3
2.600,00 110
2.625,00 250
2.630,00 71
2.635,00 35
2.649,00 12

New Report

Close