ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

di je sada gatara

Postanite Eu-robovi

Nesto si se povukao sa 32 komada [cool]

BDI, tj. vozarine brodara više nego ikad ovise o Aziji, koja ima veliku potražnju za željeznom rudačom, ugljenom, žitaricama i dr. sipkim teretom, kojeg voze i naši brodari, pa sukladno tome naši brodari ne bi smjeli tonuti bez obzira na stanje u Hrvatskoj, regiji i svijetu.

Naime, brodari koji kotiraju na američkoj i londonskoj burzi rastu, unatoč tome što je globalno stanje loše, pa ih ne hebu američke recesije ili uvodi u recesiju, niti će ih ikad to hebat.

Na jednom linku sam vidio usporedbu BDI-a sa stanjem Dow-a u proteklih 25 godina, s usporedbom s dvije recesije koje su se dogodile unatrag 20 godina. Kod prve (krajem osamdesetih) kad je Dow išao dole, BDI je počeo ići gore, a kod druge je BDI jedno vrijeme išao dole, a onda je uskoro išao gore, unatoč činjenici da u to vrijeme nisu brodari toliko vozili za Aziju. Danas kad voze znatno više za Aziju, i kad su vozarine relativno visoke, a bit će i više, i prihodi zajamčeni barem sljedeće 3 godine, nikakva recesija neće pogoditi svjetske brodare pa shodno tome niti naše jer će imati zajamčene visoke prihode.[wink]

Druga stvar je što ovdje kod nas ima još uvijek dosta naivaca koji prodaju svoje brodarske dionice po ovim cijenama, ali mislim da je sutra zadnji dan tome. Ako hoćete kupiti jeftino dignite gotovinski kredit jer ih uskoro po ovim cijenama neće biti. Ja danas kupio.

Uz to ATPL ima 1/3 prihoda od avio prijevoza, hotelijerstva i pružanja usluga cruiserima, vezano za dubrovački turizam, pa ne ovisi o nikakoj recesiji i Kosovu i iz tog razloga, samo da to sve dođe nekima iz dupeta u glavu[yawn].

Dakle, sve ovo što napisah je za one neupućene koji imaju ovu dionicu, a ne znaju ništa konkretno, te još podatak da je BDI index porastao u zadnjih 10 dana s 5600 na 6500 bodova (što je porast od 16%), s trendom daljnjeg porasta jer je bio na niskim granama, ali to kod naših brodara nije imalo utjecaja, osim što nisu pali 25%, kao neke druge dionice, nego 15%, pa se tako stvorila razlika od 30% BDI-ATPL u zadnjih 10 dana, što daje nadu za rast od sutra.[thumbsup]


Nesto si se povukao sa 32 komada [cool]

ha cuj probat cu sutra jeftinije jer ocekujem jos jednu navalu panicara htejovaca
a mozda cu staviti pola tu pola u ingru da jos jedan kruh odvrtimo
kak si samo vidio lupežu

Postanite Eu-robovi

ATLANTSKA PLOVIDBA D.D./REDOVNA ATPL-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 140.241 10,05 Osnovni račun
2. CROATIA OSIGURANJE D.D. 137.361 9,84 Osnovni račun
3. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 118.972 8,53 Osnovni račun
4. LONZA VLAHO 58.551 4,20 Osnovni račun
5. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 57.975 4,15 Osnovni račun
6. PBZ D.D. 57.879 4,15 Skrb. račun
7. JERKOVIĆ ANTE 55.142 3,95 Osnovni račun
8. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 49.274 3,53 Osnovni račun
9. HPB D.D. 45.351 3,25 Skrb. račun [color=blue]+167[/color]
10. ŠMOK DAMIR 29.965 2,15 Osnovni račun
Ukupno: 53,79

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

a pogledajte ovaj rast…
divota…

i plus ameri se pošteno zelene.
dow, nasdaq, s&p – sve up, up, up[thumbsup]

hate red

Kamenac a oklada?[smiley]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Šalim se kamenac, samo ti pričaj. U startu si znao da nećeš pobijediti, nije bilo razloga da se vrati tako rapidno indeks.

pozdrav

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


a pogledajte ovaj rast…
divota…

Bice i kod nas slicno, samo da se zakljuci sa marginašima posao, sad si banke manu ruke, kad likvidiraju margin kredite i same sebi prodajajo brodare za pola cijene.A to ce skoro završiti. Žao mi je tih marginaša, jer gube dosta love ovih dana al bice jim dobra zivotna škola, poluge su za…na stvar.[undecid]


Šalim se kamenac, samo ti pričaj. U startu si znao da nećeš pobijediti, nije bilo razloga da se vrati tako rapidno indeks. pozdrav

nisam, točno.
znao sam da će preko 4000, ali lupio sam 4100 da malo okuražim ljude na forumu…[thumbsup]

hate red

može li mi netko ako zna navest brodare na američkoj, londonskoj, australskoj, japanskoj burzi?


valentine: ” Šalim se kamenac, samo ti pričaj. U startu si znao da nećeš pobijediti, nije bilo razloga da se vrati tako rapidno indeks. pozdrav ” nisam, točno. znao sam da će preko 4000, ali lupio sam 4100 da malo okuražim ljude na forumu…[thumbsup]

vec smo na 4100kn, novi ATH[smiley][smiley][smiley]

New Report

Close