ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.10.2024. u 04:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,06
22.119
470
47,00
48,10
-1,47%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Evo male zanimljivosti iz clanka kojeg je postao kolega kupoprodaj :-)).

Inace clanak je odlican.

 

On Tuesday, 624.4 million shares of Capesize owner Seanergy (NASDAQ: SHIP) traded hands, valued at around $150 million. Now infamous retail stock trader Dave Portney was a buyer, not because he knew anything about Capesize rate trends, but because he liked that the ticker was the word “ship.” “I got no clue what it actually is,” he acknowledged.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Marielena, 04.08.2020. u 23:24

Gospon Klemenc naravno da vas prepoznajemo iza svih nickova.

Taj cinizam i smisao za humor negdje izmedju Monty Pythona i Crne guje prepoznam odmah.

A sto se tice prica kao Atpl ili Viro istina da su tu ljudi pogubili lovu, ali su i oni koji znaju tu dobro zaradili jer su znali izaci na vrijeme.

Naravno moze se samo i crnjaciti po forumu i drzati lovu u banci…

Marielena, ja zadnjih 20 godina nemam lipe u banci. Sve sta imam i zaradim drzim u dionicama. Ovo za struju i to ostavim, ali ostatak je na burzi. I stvarno nemam vise volje raspravljati. Dajte objavite prvih 10 tko je kupio ili prodao šta danas pa da smo svi na miru. I boze moj, vi umjesto da ucite od ljudi koji su pogodili na svim dionicama na kojima su pisali, vi umjesto da slusate i pokusate nesto nauciti, vi solite pamet. Evo i kupoprodaj je pametovao na ADPL-u nedavno da je to anticiklicna dionica. Ja rekao da je ne bih kupio. da nije losa, ali da je skupa. i da sam usao short u Peugeot na 24 eura. Se sjecas toga? Znaci za obje sam pogodio. I nema to veze s koronom, jer ako je anticiklicna onda ne bi ADPL pao. Evo, ja sam se za vrijeme koronoe nakrcao NEM-om (rudar zlata) i ATVI (igrice) i lijepo zaradio i u tom vremenu. Izgubio na boeingu, ali i tu vratio nesto pa izasao jer ne vidim da ce na bolje. Ima prilika drugdje. Sigurno nisam bubnuo da je boeing anticiklicna dionica. Boze sveti.

 

P.S. Prepoznajete me iza svih nickova? Koja sam to jos imao osim ta dva i ovaj? Pa nisam ja njih promjenio jer sam nesto fulao, kao ovdje papci s ATPL-a, nego sam pomagao da nesto shvatite i pisao postove pola jutra i onda ih deb.il od moderatora izbriše. Nakon što bi ga poslao u 3 pm mi je nickove izbrisao. Nadam se da shvaca da zelim da i ovog zadnjeg izbrise jer je gubitak vremena rasprava s balavcima od 20 godina koji su kupili 3 dionice u zivotu, a popili svu pamet svijeta. Jao, kad se tek sjetim kad sam ja tamo negdje oko 2004 dolazio na burzu, pa ja sam svima privatno slao poruke i davio ljude da mi pomognu i pitao pitanja i sve. Nitko nikad nije odgovarao. A ja svakome tko mi pise privatko odgovaram po pola sata bez da ih uopce znam. Čitao sam i ucio o tome dok sam se vozio tramvajem na faks i poslije na posao itd. A danas? Danas ova balavurdija procitala knjigu o TA i eliotovim valovima i misli da je popila svu pamet svijeta. Dečeci, stvarno nemam losu namjeru, ali vi jedino mozete eliotovu ki.tu zaraditi na burzi

Kad sam ja ovo ono, vi papci nemate pojma itd…. Ajme majko, kakav mindset…

Strava.

Stvarno mi dodje zao…

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Inace, kolega, ja nemam 20g nego 41 i nekakvih skoro 20g inzenjerskog staza i 15ak na burzi. Tako da sam stigao ponesto procitati, nauciti, cesto i na svojim greskama, ali ono sto sam shvatio je da treba slusati instinkt. I ne propustati ulaz kad se ukaze prilika. A prilika je na depresiranom trzistu koje se pocinje buditi. Upravo ovo imate sad pa sve do 2022 u dry bulku. Sve pise. Sve je nacrtano. Samo treba skupiti muda i odraditi. Ili ne. Kako tko hoce.

To bi bilo to od mene. Stvarno je postalo kontraproduktivno i ako bas hocete, dosadno.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

onda si do sada već morao naučiti i komunicirati na nivou injženjera i zrelog čovjeka, a ne pubertetlije!

Kupoprodaj

 

bumo ti spomenik digli koliko si učinio za ovu državu i tržište kapitala uopce. Budem s bandicem nesto dogovorio

Smatram  da se korona kriza neće i ne smije ponoviti. Ne shvaćam ovako crne prognoze, pa da je sve dobro cijena bi bila preko 3000 kn kao nekada. Tržište se budi, Panamax jučer +5,56%, danas +8,12% na 11.357. U rujnu cijene prijevoza rastu, samo je pitanje do koliko će ovaj put i to će odrediti daljni put ove dionice. Preko 15.000 počinje pozitivno poslovanje, pa i kamata tada nije veliki problem. Naredna dva tjedna će značajno utjecati na budućnost AP.

Percepcia

Hvala, ali mislim da je Plenki prava adresa za to. Milanova zvijezda je na zalazu. A mi moramo s pobjednicima ici dalje. 🙂

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Kupoprodaj, mislio sam na balavce ove nove klince, a ne na tebe kog znam odavde 10 godina. Ali nema veze

Ma nema frke, sve 5.

Demokratska diskusija moze imati i povisene tonove, inace je nekako sterilna.

Inace, ovo je topic Atpl. Prava stvar bi bila pretplatiti se na Tradewinds ili nesto pa imati azurne informacije. Ali mi je 2200 usd godisnje za premium edition malo too much. Pa se onda oslanjam na ono sto izadje ovako, sa strane.

Nekako mi se cini da je upside u H2 2020 pa do 2022 determiniran s dvije stvari: ATL orderbook-a koji je pak takav iz dva razloga, i ipak kakvim takvim oporavkom trgovanja uslijed izlaska iz lockdown-a. Naravno, postoje i rizici, ne mali, po obje stvari. Ali nekako mi ne izgledaju izgledni da se materijaliziraju, ili barem ne u punom iznosu.

Taj dio bih volio raspraviti… Ako je moguce.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Kupoprodaj, da znas koliko imam posla zadnjih mjsec dana, sad kad ovako burze luduju, ne bi mi vjerovao. Znaci budim se svaki dan u 3 i na burzi sam do 23h. Tako da cemo za raspravu pricekati vikend jer jedva gledam vise

Meni je iz izvjesca NMM-a za Q2 ovo zapalo za oko.

 

The average contracted daily charter-out rate for the fleet is $12,512, $22,529 and $28,632 for 2020, 2021 and 2022, respectively

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

New Report

Close