ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 20:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,91
1.437
30
47,70
48,20
-1,04%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

iskreno nevjerujem da ATPL vrijedi samo 40-50kn kako neki pišu.to samo neki žele da uđu i dobro zarade.Iskreno ako će ove godine smak svijeta onda bi ta cijena bila realna.

percepcia, 07.04.2020. u 14:59

Ako ih je zalozio za margin onda je u cistom gubitku

Ček, je li nije moguća kombinacija da je od prije imao margin kredit kod banke gdje je kao zalog dao određeni broj dionica. Kad je padom cijene aktiviran margin-call pozvan je da im podmiri dug ili ide prodaja dionica koje su uzeli kao kolateral. On im sad prebacuje dio svojih dionica s primarnog računa i umiruje margin-call.

Nadalje, nije li moguće da je ostao bez keša, odlazi u banku po margin kredit te u zalog daje svoje dionice, a za njih dobiva keš kojim sada kupuje jer je uvjeren da je ovo jako dobar ulaz i za godinu dana dionica će vrijediti puno više. Proda dionice, namiri kredit, vrate mu dionice?

 

lp

Ne znam. Ono sto sam dobio info od nekih kolega je da je prodao RIVP do kraja na dan kad je bio promet preko 800 000 dionica u blok transakciji.

Takodjer je imao isto neke skrbnicke racune tamo, pa je mozda imao i preko 1 milijun dionica.

To je nekih 20 – 30 milijuna kuna, pa ne znam bas da je ostao bez love, ali to samo on zna.

Recimo da mene banka trazi lovu ili nove dionice u zalog, isto bi prvo ponudio dionice jer keš je keš i mozes si s njim kupiti dobar auto 🙂

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Evo javlja kolega:

Odobren paket pomoci tvrtkama koje vise od 20% prihoda ostvaruju na inozemnom trzistu.Pomoc se odnosi na povoljno kreditiranje sto bi znacilo da AP moze zamijeniti stare kredite sa povoljnijima

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

hrvalin, 07.04.2020. u 14:00

Opaaaa 😲

https://www.seebiz.eu/trzista/igor-bilbija-zalozio-34-370-dionica-atlantske-plovidbe/229248

loše vozarine, a sad i nr.1 daje dionice pod zalog!? izgleda da je voda došla do grla a to znači da će cijena dionice nazad prema 150 kn

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Pazite kolega da se ne uhvatite u bull trap.

Svaki bear market ima bull trap na koji se mnogi uhvate.

Ocekujem jos jedan snazni pad prema dolje prije nego krene prema gore.

 

s obzirom da je IB burzovni igrač …interesantno je zakaj je založil dionice…jel kupuje nove s lovom ..ili se spašava…cijela situacija nam je na oprez ..trenutno mi se trejd čini najsigurnijim mada sam ja bil na atpl prilično dugoročni uvijek …..bume videle …kak slepci vele

svako malo se neko stavlja sa preko tisućice na kupnju ..znači pašu mu ove cijene !!…skuplja ..bumo vidli stanje uskoro …

moje mišljenje je kada netko nešto zalaže cijena je puno manja od stvarne.Npr. kada zalažeš nešto u zalagaonici za keš dobićeš možda 50% od stvarne vrijednosti,nikako 100%.zalagaonica se mora osigurati da će taj predmet ako bude potrebno moći vrlo brzo prodati bez gubitka,po nižoj cijeni od stvarne.mislim da je i ovdje nešto slično.

wash trading zamro, nestao i bid i ask. mozda su dobili packe…

samo on i banka znaju na koji mu je način leveraged konstrukcija, ali da je leveraged je ocito. Najbenigniji je način da se radi o margin kreditu vezanim za skrbnicke racune koji su postali klimavi zbog pada cijene pa na njih dodaje svoje neopterecene dionice kao potporu konstrukciji. Worst case je da su na skrbnickim racunima dionice zalozene za lombardni kredit (znaci dobio je cash) i njime je kupio na sebe dionice koje glase na njega pa imate privid da su dionice njegove i slobodne za raspolaganje, a zapravo su kupljene kreditom. Najvjerojatnije se radi o kombinaciji svega po malo. Kako god, kamata na tu konstrukciju ide i nije mala…

 

digitt, 07.04.2020. u 18:39

 





percepcia, 07.04.2020. u 14:59



 

Ako ih je zalozio za margin onda je u cistom gubitku

 



 

Ček, je li nije moguća kombinacija da je od prije imao margin kredit kod banke gdje je kao zalog dao određeni broj dionica. Kad je padom cijene aktiviran margin-call pozvan je da im podmiri dug ili ide prodaja dionica koje su uzeli kao kolateral. On im sad prebacuje dio svojih dionica s primarnog računa i umiruje margin-call.

Nadalje, nije li moguće da je ostao bez keša, odlazi u banku po margin kredit te u zalog daje svoje dionice, a za njih dobiva keš kojim sada kupuje jer je uvjeren da je ovo jako dobar ulaz i za godinu dana dionica će vrijediti puno više. Proda dionice, namiri kredit, vrate mu dionice?

 

lp

 

Ide do kraja pa kud puklo

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

New Report

Close