ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

biće još sedmicama sve gore i gore prije nego krene na bolje,a oporavak će biti dug i težak jer tvornice stoje, pogoni stoje, rudnici stoje. jednom kad se to pokrene trebaće mjeseci da se količine tereta vrate na one od prije krize

@BudFox3 13.03.2020. u 22:22

Upravo suprotno jer sam realan za razliku od vas koji ste hvalospjevima mnoge zavili u crno sto nazalost u ovoj drzavi nije kaznjivo,koji su vam motivi i porivi to samo vi znate.i opet varate brojkama jer je dionica u konstantnom padu od 01/2018 ako gledamo na kraci rok te je pad preko 70 % uz neke naznake oporavka u drugoj polovini 2019. ali kako vidimo bila je to samo naznaka.sa stanjem oko virusa sigurno da ce biti i gore kako znate radi se o globalnom problemu koji ce svakako utjecati na svjetsku ekonomiju kao i prevoz roba.

Zna li tko zasto brodarski indeksi za Panamaxe i Supramaxe rastu i visi su nego prosle godine u ovo vrijeme?

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Tipicno hrvatsko trziste vozarine rastu dionica pada

I kako dioničari gledaju sada na poteze Atpl što se upustila u gradnju?

Recesija pred vratima…pošto će se prodavat oni apartmani? Tko će kupovat?

Ova sezona nam je mrtva, to je sigurno….ploviti se mora, ali tko će preživit s ovakim vozarinama?

A ovi se bacili u gradnju još…

da, ova gradnja im je sada došla kao šaka u oko…sve staje po cijelom svijetu i takve skupe nekretnine će se teško prodavati…a vozarine su i ovako na dnu i donose gubitke….ne znam kako će se  iščupati iz svega ovoga…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Gledajte, moje mišljenje je (Feniks – nije nikakav nagovor) da će nekretnine u Dubrovniku uvijek biti na cijeni, a i taj projekt je tek počeo i trajat će bar dvije godine, tako da mislim da je to trajna vrijednost koja neće propasti. Čak i da dođe do recesije, u Dubrovnik dolaze ljudi iz cijelog svijeta i nekretnine se uvijek prodaju, jer je to druga dimenzija od ostatka Hrvatske. Što se tiče Korona virusa, on će trajati 3 mjeseca i proći će do iduće zime, do kada će vjerojatno razviti cjepivo. Čitam da Kinezi počinju testirati cjepivo već sada u 4. mjesecu. Predsezona je već propala u cijeloj Hrvatskoj, ali od sezone možda nešto i bude, ako se situacija za 2 – 3 mjeseca smiri. Ako se vozarine oporavljaju već mjesec dana otkad se situacija u Kini smirila, nema razloga da se nakon smirenja u ostatku svijeta ne dogodi isti ili sličan scenarij.

 

Možda sam nepopravljivi optimist (volim reći realist), ma da me cijena dionice svaki dan nažalost demantira, ali padaju i SVE ostale dionice u CIJELOM svijetu, pa neće sve firme propasti. Države će uskočiti sa jeftinim kreditima, a kod ATPL, kada i ako smanje kamate na kredite, automatski posluju sa neto dobiti, jer su im većinu EBITDA-e (+155 mil.kn) od prošle godine pojele kamate i amortizacija.

 

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Zao mi je ovih mladjih kolega koji nemaju iskustva sa krizom jer je nisu nikad ni dozivjeli pa nisu na vrijeme presjekli gubitke. Mi stariji koji smo prezivjeli 2008 godinu znamo sta to znaci i kud to vodi. Poslje krize 2008 ATPL je imala sta prodavati i nekako se mogla iscupati u okolnostima niskih vozarina. Sta ce sad prodavati? To malo stanova nece je sigurno spasiti cak i da ih sve prodaju po punoj cjeni. Pitanje hoce li i prezivjeti ovu krizu.

Feniks, 16.03.2020. u 23:49

nadam se da te dovoljno placaju ili da imas dovoljnu korist od konstantnog lupetanja i hvalospjeva ,mene ipak nisi navukao na kupnju kao mnoge koji sada lupaju glavom u zid ,kako sam rekao cekam polovicu dvocifrenog broja i onda mozda uletim.kad je crno onda je crno u cijelom svijetu,kad je malo bolje onda imaju vozarine 50% vece nego drugi i ostale gluposti.

znam da nitko nije mogao predvidjeti ovu tragediju s virusom ali tako se odgovorno ne ponasa ili imaju debeli stek vani pa se mogu upustati u svasta.jos nisam dobio odgovor koliko je teska investicija na batali,odakle lova i jos poneko pitanje ….

ekonomska kriza će tek udariti, a možda bude kao crna ona 2008.

ono što znamo je da će mnogi brodari koji se nisu dokapitalizirali zadnjih par godina svježim kešom, teško živjeti, a mnogi od njih otići u bankrot..atlantska je to propustila napraviti nego se štoviše firma zadužila radi gradnje stanova koji neće biti gotovi još 1-2 godine, a obveze dolaze dok su vozarine  na dnu. trebat će čudo po meni da izbjegnu bankrot

budapest !

Ovo je idealna situacija za kupnju 60.000 dionica od Croatia osiguranja.

Za oko milijun dolara se to riješi.

ipak nisu tako ni ludi bili ovi iz Croatie sto su likvidirali po 400+ kn pola udjela, a samo se sjetite drvlja i kamenja ovdje po njima. cak i prijetnji prijavama za namjerno rusenje cijene…

 

di je gigic? nema ga zadnjih tjedana…

New Report

Close