ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,57
1.117
23
48,60
49,40
-1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

treba pričekati IB predviđanja za 4. kvartal … kad je vjerovao drugi nisu!


treba pričekati IB predviđanja za 4. kvartal … kad je vjerovao drugi nisu!

Njegova predviđanja su da će biti značajno bolji nego 3.kvartal

Novi propis IMO 2020 vodi ka sve strožijem kažnjavanju pomoraca

@bbkk0000
pa da, zato kažem najbolje pričekati kvartal za odluku



treba pričekati IB predviđanja za 4. kvartal … kad je vjerovao drugi nisu!

Njegova predviđanja su da će biti značajno bolji nego 3.kvartal
[/quote]

Može link na tu izjavu. HVALA. Iz inteevjua se da isčitati da očekuju daljnjji rast EBITDE ali nisam vidio da se spominje usporedba 4 kv u odnosu na 3 kv,.




treba pričekati IB predviđanja za 4. kvartal … kad je vjerovao drugi nisu!

Njegova predviđanja su da će biti značajno bolji nego 3.kvartal
[/quote]

Može link na tu izjavu. HVALA. Iz inteevjua se da isčitati da očekuju daljnjji rast EBITDE ali nisam vidio da se spominje usporedba 4 kv u odnosu na 3 kv,.
[/quote]
To je ili iz izvješća za 3.kvartal njegova izjava da očekuju značajno bolji 4.kvartal. Mislim da sam to zaljepio 5-15 stranica ranije..pogledam sutra. Ali to je izjavio 100%

Iako profitabilnija, Atlantska plovidba u minusu 6 milijuna kuna


Evo ga


Iako profitabilnija, Atlantska plovidba u minusu 6 milijuna kuna


Evo ga
[/quote]

Hvala! Definitivno po ovome očekuju dobar i/ili jakao dobar k. kvartal. Mislim da su Q3 imali EBITDA cca 47 mil kn. Obzirom na kretanje vozarina cuni mise da bi EBITDA od cca 40 mil kn u Q4 bila odlična. Znaci na razini godine cca 150 mil kn.

Ništa, mali doprinos sa moje strane

IGOR BILBIJA Moje investicijsko ulaganje postalo je strateško ulaganje



predobro..kao npr.-“Što Vas je privuklo kupnji dionica Atlantske plovidbe?
Sa značajnim ulaganjem u dionice dubrovačkog brodara krenuo sam početkom 2016. godine, u doba najveće krize dry bulka. Riječ kriza u investicijskom okruženju znači i mogućnost ostvarivanja dodane vrijednosti kada i ukoliko dođe do oporavka. Tijekom 2016. i početkom 2017. godine konačno sam i odlučio da moje investicijsko ulaganje postane strateško ulaganje pa sam postao i ..Između ostalog 10 godina radio sam u tvrtci ZANE iz grupe Zagrebačke banke koja se bavila poslovanjem s nekretninama, od čega niz godina na poziciji voditelja odjela procjena….svakako treba imati na umu da je kompanija do sada odradila značajne nekretninske projekte u koje svakako treba ubrojiti upravo i hotele Imperial i Lapad, Atlant centar, kao i najnoviji projekt ‘Batala’. ”

ideš sa ovim time outom..ali vidimo da je ovdje riječ i o nekretninama, dapače.

Obzirom da se ovaj kvartal vozarine drže oko ili iznad 10.000,00 USD, ne treba biti neki financijski guru da se zaključi kako će kvartalni rezultat biti sasvim solidan.

Ako je vjerovati ovim predviđanjima, iduća godina bi mogla ustabiliti vozarine iznad 10.000,00 $:

Poznati dionički strateg preporučuje koje dionice treba kupovati iduće godine

U svakom slučaju, trenutna cijena na burzi je prilično niska u odnosu na trenutni razvoj događaja i očekivanja na brodarskom tržištu.

https://seekingalpha.com/news/3522650-dry-bulk-shipping-rates-forecast-to-rise-in-2020

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close