ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pa ne, 20% uplata pri potpisivanju ugovora a ostatak kroz godinu…

Super, to su odlične vijesti kolega TAKA

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!




Skrbnicki racun u Slatinskoj banci u cetvrtak prodao 734 dionice

Zašto misliš da zajednički skrbnički račun se jedino može mijenjati kupnjom ili prodajom. Postoji prijenos, zalog i druge ugovorne preknjizbe koje mogu utjecati na stanje računa.
[/quote]

Skrbnicki racun u Slatinskoj banci u petak kupio (prenio, odzalozio, preknjizio) 119 dionica
[/quote]

13.11.19. Je prebacio, zalozio ili sta god vec kemijaju van ZSE, cca pre 3.000 komada, jer je ispao iz top 10

ŽUPANIJA DUBROVNIK
MARKO DOMIJAN, GLAVNI IZVRŠNI DIREKTOR ATLANTSKE PLOVIDBE
Na Batali gradimo stambeni poslovni centar od preko 100 stambenih jedinica i poslovnih prostora s parkiralištem na tri podzemne etaže

https://dubrovacki.slobodnadalmacija.hr/zupanija/dubrovnik/clanak/id/633632/na-batali-gradimo-stambeni-poslovni-centar-od-preko-100-stambenih-jedinica-i-poslovnih-prostora-s-parkiralistem-na-tri-podzemne-etaze

“Prva dva kvartala su bila obilježena niskim vozarinama uzrokovanim brojnim događajima u svijetu koji su imali negativan utjecaj na potražnju za brodskim prostorom u našem segmentu poslovanja. Stoga su i naši rezultati za prvo polugodište bili negativni. Međutim, početkom srpnja došlo je do značajnijeg oporavka tržišta pa je treći kvartal obilježilo preokret iz negativnog u pozitivni trend. Kroz treće tromjesečje ostvarili smo dobit pripisanu imateljima kapitala matice od 7,25 milijuna kuna te smo time više nego prepolovili gubitak iz prve polovice godine. Naša operativna efikasnost je u konstantnom porastu kroz posljednje tri godine pa je naša EBITDA marža, kao jedan od glavnih pokazatelja, narasla na 43 posto za razdoblje prvih devet mjeseci 2019. godine. Iako je i ova godina pokazala svu neugodnost ivolatilnost pomorskog tržišta, ne sumnjamo da ćemo i dalje stabilno broditi.”

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.


ŽUPANIJA DUBROVNIK
MARKO DOMIJAN, GLAVNI IZVRŠNI DIREKTOR ATLANTSKE PLOVIDBE
Na Batali gradimo stambeni poslovni centar od preko 100 stambenih jedinica i poslovnih prostora s parkiralištem na tri podzemne etaže

https://dubrovacki.slobodnadalmacija.hr/zupanija/dubrovnik/clanak/id/633632/na-batali-gradimo-stambeni-poslovni-centar-od-preko-100-stambenih-jedinica-i-poslovnih-prostora-s-parkiralistem-na-tri-podzemne-etaze

"Prva dva kvartala su bila obilježena niskim vozarinama uzrokovanim brojnim događajima u svijetu koji su imali negativan utjecaj na potražnju za brodskim prostorom u našem segmentu poslovanja. Stoga su i naši rezultati za prvo polugodište bili negativni. Međutim, početkom srpnja došlo je do značajnijeg oporavka tržišta pa je treći kvartal obilježilo preokret iz negativnog u pozitivni trend. Kroz treće tromjesečje ostvarili smo dobit pripisanu imateljima kapitala matice od 7,25 milijuna kuna te smo time više nego prepolovili gubitak iz prve polovice godine. Naša operativna efikasnost je u konstantnom porastu kroz posljednje tri godine pa je naša EBITDA marža, kao jedan od glavnih pokazatelja, narasla na 43 posto za razdoblje prvih devet mjeseci 2019. godine. Iako je i ova godina pokazala svu neugodnost ivolatilnost pomorskog tržišta, ne sumnjamo da ćemo i dalje stabilno broditi."

Moj komentar na gornji članak je izrazito pozitivan dojam na planove,
strategiju i viziju Uprave Atlantske plovidbe, te su i razdoblje najveće
krize u povijesti brodarskog prometa svojim pristupom uspjeli
prebroditi bez dokapitalizacije i razrjeđivanja postojećih
dioničara, što je stvarno rijedak primjer u svijetu u tom razdoblju.
Također su u zadnjih 5 godina uspjeli smanjiti sveukupan dug za
čak 50%, na čemu im čestitam i iskreno skidam kapu.
Samo tako dalje!!

P.S. Netko je postao cijenu stanova u izgradnji, te info da se dobro prodaju,
a u članku su priloženi i tlocrti nekih od stanova i apartmana, pa je zanimljivo
pogledati slike i pročitati cijeli članak

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

ATLANTSKA PLOVIDBA d.d. – prijava transakcija rukovoditelja (Uredba o zlouporabi tržišta)

https://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ATPL_stjecanje_otpustanje_2019__21112019153940.pdf

po 410 prodao, kome?

ATLANTSKA PLOVIDBA d.d. – prijava transakcija rukovoditelja (Uredba o zlouporabi tržišta)

https://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ATPL_stjecanje_otpustanje_2019__21112019153940.pdf

pod 4 b piše: Stjecanje dionica
pod 4 f piše: Izvan mjesta trgovanja

Poslali su ispravak i sada ispravno piše: Otpuštanje dionica
Izvan mjesta trgovanja valjda znači da je prodano izvan ZSE
i to po 410 kn.

https://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ATPL_stjecanje_otpustanje_2019__21112019160017.pdf

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Ako se ne varam i sječanje me dobro služi…..isti taj broj dionica je uprava dobila kao nagradu ove godine, zar ne?….


ATLANTSKA PLOVIDBA d.d. – prijava transakcija rukovoditelja (Uredba o zlouporabi tržišta)

https://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ATPL_stjecanje_otpustanje_2019__21112019153940.pdf

pod 4 b piše: Stjecanje dionica
pod 4 f piše: Izvan mjesta trgovanja
[/quote]

zasto pod 2b pise prvotna ako je izmjena ?

Ovdje bi neki Šaranović sa 70-ak milijuna Eura mogao postati većinski vlasnik rasprodati flotu i isplatiti investiciju te bi mu bilo dosta od Atlant centra i nove zgrade za mirnu starost.

Sokrat: Vidiš li prijatelju ona tri čobana? Sve dok oni mogu da nadglasavaju mene i Platona i uslijed toga da donose odluke, ja u demokraciju ne vjerujem.

New Report

Close