ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije im dao nego ce im odgoditi otplatu kredita a btw, rate ce im biti jeftinije uskoro zbog smanjenih kamatnih stopa a samim time ce i banke biti u boljoj poziciji.
Ja uvijek gledam tko plasira vijesti o losoj prodaji kuca u USA. Cinjenica je da je trenutno lose, ali nitko ne spominje fondove koji su napravili IPO kada su cijene bile na maximumu i koji su puni cash-r-a i cekaju dno kada ce poceti kupovati (radi se o milijardama dolara ili desetcima milijardi). Nitko ne spominje dijelove Amerike, tipa sjeverozapad gdje cijene jos uvijek rastu.
Mislim da nije bas tako jako crno, nego se uvijek nadje netko kome je interes prikazati crnilo do jaja i jeftino se nakrcati. Ne moramo ici dalje od BDI-ja gdje su iskusni nasukali manje iskusne.

Mene bi zanimalo koliki udio ima margin kredit kod dionicara ATPL-e?
Ja trgujem iskljucivo vlasitom lovom i nepojmljivo mi je da si netko dozvoli da ga banka dovede u situaciju da mora prodati sa debelim gubitkom i jos biti duzan toj istoj banci.

može k/p


Nije im dao nego ce im odgoditi otplatu kredita a btw, rate ce im biti jeftinije uskoro zbog smanjenih kamatnih stopa a samim time ce i banke biti u boljoj poziciji. Ja uvijek gledam tko plasira vijesti o losoj prodaji kuca u USA. Cinjenica je da je trenutno lose, ali nitko ne spominje fondove koji su napravili IPO kada su cijene bile na maximumu i koji su puni cash-r-a i cekaju dno kada ce poceti kupovati (radi se o milijardama dolara ili desetcima milijardi). Nitko ne spominje dijelove Amerike, tipa sjeverozapad gdje cijene jos uvijek rastu. Mislim da nije bas tako jako crno, nego se uvijek nadje netko kome je interes prikazati crnilo do jaja i jeftino se nakrcati. Ne moramo ici dalje od BDI-ja gdje su iskusni nasukali manje iskusne. Mene bi zanimalo koliki udio ima margin kredit kod dionicara ATPL-e? Ja trgujem iskljucivo vlasitom lovom i nepojmljivo mi je da si netko dozvoli da ga banka dovede u situaciju da mora prodati sa debelim gubitkom i jos biti duzan toj istoj banci.

Mislim da nisi u pravu.

Nije problem što se kuće neprodaju, nego je problem što su u vlasništvu banaka! Bankama treba keš zbog likvidnosti…..(ako nisi ekonomist po struci nezamjeram, ako jesi ……….. [lol] [lol] [lol] )

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!


Brodari će biti sektor u koji će se ove godine bježati od inflacije i recesije!

Ovome se i ja nadam. Dabogda se obistinilo. [thumbsup]


…..poslat će nama ivo svakome po 1 lipu [lol] [lol] [lol]

hahahaha….poslat ce svakom kucanstvu po lipu [wink]…jeb…ipak je godina stednje
u americi se sve zeleni….to je zovem trzistem
valjda ce se i nasi zazeleniti slijedeci tjedan

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Imao sam nos danas za BDI i kupio na otvaranju za sav cash po 2563, oko dva sam već bio zelen ali kad sam vidio BDI … Brodari će biti sektor u koji će se ove godine bježati od inflacije i recesije!

ja već pobjegao u brodare[smiley][smiley]

Navodno će Management Hotela “Lapad” nakon rekonstrukcije biti iz Hiltona.[thumbsup]

I noga u guzicu je korak naprijed

Baltic Dry Index (BDI) +218
http://www.dryships.com/index.cfm?get=report [thumbsup]

I noga u guzicu je korak naprijed

Brodari vani na vijest o rastu BDI-a normalno reagiraju pozitivno,sve se zeleni

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

ipak mi je atpl uz ingru veći dio portfelja, doduše imam dosta i lrh…[embarass]

imam osjecaj da se netko sjedeci tjedan gadno navaliti na kupnju

Imam osjećaj da su oni sa velikim mudantama i punim džepima ovu priliku razvalili…

opala!

New Report

Close