ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
13.159
273
48,20
49,40
1,05%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Trošak duga im je negdje na razini 9%. To se moglo zakljužiti još u prva dva kvartala ali nisam htio alarmirati jer sam se nadao korekciji. To je skuplje zaduženje čak i od Fortenove. Uz takvu kamatu ovdje se više isplati posuđivati novac nego kupovati dionicu. Mogli su izdati obveznicu uz trostruko niži prinos, mislim da bi planula. Za sve ovo nema racionalnog objašnjenja.

I meni je zanimljivo da opcenito firme na ZSE ne izdaju obveznice umjesto uzimanja kredita… pa ako prođe obveznica sa manjim kamatama super, ako ne onda im opet ostaju skupi krediti


Moje su prognoze 50%vise prihoda u odnosu na q3 prošle godine.
Ne znam gledam li dobro, no prihodi blago manji nego 31.12.2018., a ne 50% viši. Mr Cash.


Forumaš, daj mi reci, jesi ti ikad radio usporedbu nekog od tih brodara vani i ATPL-a? mozda je ATPL precjenjen u odnosu na njih, pa ove rastu, a atpl pada? Nije vam to palo na pamet? A nije vam palo na pamet da je atpl u ove dvije godine narastao čak u jedno vrijeme i 500%, dok te dionice vani nisu porasle ni zer? Čak i sada je atpl od onih 100kn porastao 350%, dok su neke dionice vani, sa sličnim tipovima plovila, a koje imaju puno bolje pokazatelje, porasle između 100 i 200%. Kad napravite dubinsku analizu (i nemojte usporedivati brodare s kanditorima, jer nema smisla) onda možda shvatite zasto neke dionice rastu, a druge ne.

I jos nesto; šta nije BDI trebao već, po vrsnim stručnjacima ovdje,biti na 3000 bodova?

Ovo sto pises samo dokazuje da se radi o spekulacijama i pumpanju jer da je tako kako pises dionica bi trebala biti bar milju kuna.
Spominjanje 100,200 pa cak 500 % skok dionice a oni vani ni 1% je produkt ovog o cemu pisem .Niti su vozarine toliko skocile niti je ovo izvjece to pokazalo ajde sad ti meni objasni onda gdje je ta lova od 500 % ?
Cime je pracena ta cijena dionice a ovdje imamo cca 3 milijuna $ neke spekulativne dobiti ? Koji su to indexi potvrdili taj skok dionice ? BDI ?
Zasto praviti bogove od siromaha ?

Ne znam zašto neki govore o minusu, kad je tu jedino bitan kvartal, koji je 6 mil.u plusu i puno bolji nego lani.
A stvar zašto nije bio još bolji je zato što su vozarine tek bile počele rasti, a ugovori idu na duže vrijeme a ne da se mijenjaju svaki dan.
Zato taj rast vozarina još uvijek nije pokazao pravu snagu u 3.kvartalu, ali će zato to nadoknaditi u ovom zadnjem.
Pa ćemo onda vidjeti koliki će biti “minus” 🙂 !!
Prava poslastica tu tek slijedi, odnosno već je tu, cijeli ovaj 10.mjesec koji je dobrano u plusu, a vjerojatno pokriven i onaj minus iz 1.kvartala dok su vozarine još bile katastrofalne !

Uz dug prema bankama smanjen za više od 5 milijuna dolara u odnosu na kraj 2018.

-Cjene na spot tržištu se ne reflektiraju direktno i u potpunosti na kvartal u kojem su ostvarene, već većinom na slijedeci. To znači da će q4 biti ono što sam ocekivao od q3.
-Unatoč tome dobit u q3 je 7 milijona, tako da će se q4 koji ce biti još bolji zahvaljujući spot brodovima izvući godinu iz minusa, dobit bi trebala biti 10ak milj što znači da će godina biti u plusu par milijona.
-kamate su na dug su brutalne, agrokor ih se nebi posramio. Zašto je to tako, nije mi jasno u današnje vrijeme nultih stopa.
-ključ svega je u vozarinama, hoće li se stabilizirati? Dogovor sa kinom je pred vratima, hoće li to biti poticaj da se zadrže oko 15tis po danu?

proljevanje crnila zasad upalilo…
brzo se to vraća gore…

zato što će ovi slični tebi krenut kupovat… uskoro…
sporedno je da su vozarine visoke… 🙂


Trošak duga im je negdje na razini 9%. To se moglo zakljužiti još u prva dva kvartala ali nisam htio alarmirati jer sam se nadao korekciji. To je skuplje zaduženje čak i od Fortenove. Uz takvu kamatu ovdje se više isplati posuđivati novac nego kupovati dionicu. Mogli su izdati obveznicu uz trostruko niži prinos, mislim da bi planula. Za sve ovo nema racionalnog objašnjenja.

“Alkar” RedHat u sridu.

“-Cjene na spot tržištu se ne reflektiraju direktno i u potpunosti na kvartal u kojem su ostvarene, već većinom na slijedeci. To znači da će q4 biti ono što sam ocekivao od q3”

Ovo je bit svega, tko to ne zna nema što raditi na burzi (osim gubiti naravno).

Brinemo sada slatke brige jer ovaj 4.kvartal će rasturiti!

ovdje je najbolje da je dug smanjen za 30 milijuna dolara, prihod porastao za 60% i dobit skočila nekoliko puta u odnosu na prošlu godinu.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

………………………………………………………………..Isto razdoblje prethodne godine……..Tekuće razdoblje
………………………………………………………………..Kumulativ Tromjesečje……….Kumulativ…….Tromjesečje

DOBIT ILI GUBITAK PRIJE OPOREZIVANJA…..4,687,523……….2,618,511…….-6,371,774…….6,969,553

SVEOBUHVATNA DOBIT………………………………9,742,801……….6,258,519…….21,017,011…..30,406,436
ILI GUBITAK RAZDOBLJA

Evo nek se vidi…
Da li je Q3/2019 bolji od Q3/2018? Po matematici koju sam ja učio – je…

BDI je polovicom 6/2019 bio oko 1060 i tek tu je krenuo jači rast…
S obzirom da indeksi određuju ugovore koji se ugovaraju za budući period očito je da je u Q3 rast indeksa tek djelomično digao i prihode. Po meni tek u Q4 će se osjetnije vidjeti osjetniji rast indeksa na prihode.
Ali po meni je vidljiv smjer, možda bi svi željeli da to ide brže i strmije – ali strpljenja ljudi…

New Report

Close