ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 05:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
13.159
273
48,20
49,40
1,05%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ne znam što bi se tu moglo dodati osim toga da je ovaj kvartal bolji parsto % u odnosu na prošlu godinu, gledali nekonsolidirano ili konsolidirano izvješće.
Plus što su vozarine i dalje vrlo visoko i osiguravaju rast dobiti i nadalje…
I još k tome čekamo samo dan kad će opet početi dalje rasti…
Znači sve pozitivno, samo pisanja nekih negativna a bez ikakvog uporišta.
I onda ne žele čuti da je to obično drukanje, ali ipak i sami znaju da cijena mora dalje prema 500.
Danas su uspjeli navući neke na prodaju s pričom o minusu, ali sad je valjda svima jasno da je kvartal u značajnom plusu i biti će isto i u ovom kvartalu te će se pokriti i minusi iz 1.kvartala dok su još vozarine bile katastrofalne !
Plus kad dodamo ovo s kretanjem u nekretninski biznis koji će donijeti također popriličnu dobit…


Nemoj biti naivna ili naivan. Nema vise potrebe da on kupuje. Kontrolu ima i nema nikog drugog tko mu puše za vrat.

Atpl je preuzeta bez preuzimanja. Nažalost.


ATPL će biti preuzeta tek kada netko bude imao preko 50%. Do tada ništa od priče!


Pa jedan od razloga je i taj što ima slobodnog novca, vjeruje u firmu i budućnost firme i ne voli da mu vrijednost portfelja pada. Ima li boljih razloga?

To su samo tvoje želje,koje će i ostati želje

Na vozarinama najboljim ne pamtim od kada, nisu uspijeli zaraditi za burek i kiflu.
Ali ekipa od 84 stavke iz izvješća, izvuku dvije pozitivne i onda se na njih pozivaju kao sjajno izvješće.
Izvješće je grob. Samo grafovi i boje lijepo izgledaju.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Vi mislite da neće rasti čim Bpi nastavi prema gore?? A sve prognoze su takve da je samo pitanje dana kad će se to dogoditi.
Prije dan-dva u Usa brodari su skočili i po 10 % u jednom danu. A još Bdi i nije nešto porastao.

Forumaš, daj mi reci, jesi ti ikad radio usporedbu nekog od tih brodara vani i ATPL-a? mozda je ATPL precjenjen u odnosu na njih, pa ove rastu, a atpl pada? Nije vam to palo na pamet? A nije vam palo na pamet da je atpl u ove dvije godine narastao čak u jedno vrijeme i 500%, dok te dionice vani nisu porasle ni zer? Čak i sada je atpl od onih 100kn porastao 350%, dok su neke dionice vani, sa sličnim tipovima plovila, a koje imaju puno bolje pokazatelje, porasle između 100 i 200%. Kad napravite dubinsku analizu (i nemojte usporedivati brodare s kanditorima, jer nema smisla) onda možda shvatite zasto neke dionice rastu, a druge ne.

I jos nesto; šta nije BDI trebao već, po vrsnim stručnjacima ovdje,biti na 3000 bodova?

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Vi kao polaznu cijenu za iskazivanje rasta uzimate 100 kn??
Možda bismo kao referentnu prije mogli uzeti min. 250 pa vidjeti koliko je to onda zapravo malen rast do sada.
Ali to nije ni bitno, bitni su izgledi vozarina i dobiti nadalje, a tu će se svi morati složiti da je pravo vrijeme za brodare tek započelo prije koji mjesec i tek sad će tu uslijediti pravi rezultati i dobit.
Sad kad smo to napokon dočekali nakon 10 god., neki bi i dalje kupovali jeftino??!
Prava igra tu tek slijedi a ne da je gotova, a novi rast Bdi-a je upravo pred vratima!!
A onda i nove razine cijena dionica, zato treba ući prije nego Bdi krene, jer onda će biti kasno!

Atpl je trebala rasprodati brodove, a ne hotele i baviti se Property menadžmentom i hotelijerstvom.

Brodovi su pušiona generalno, a bulk još i veća. To je sektor uz biotehnologiju i ciklicnu građevinu s najvećim postotkom bankrota u gospodarstvu.

Al dobro, ja bih volio da taj Bilbija ostvari povrat svim dioničarima. Taj lik se koliko ja znam bavio trgovinom nekretninama (agenturom) pa mi je pomalo čudno da je završio u brodarstvu.

Ne znam jel to bila njegova ideja ili su ga pozvali dubrovački gospari da dovrše svoj “tajni plan”.


Na vozarinama najboljim ne pamtim od kada, nisu uspijeli zaraditi za burek i kiflu.
Ali ekipa od 84 stavke iz izvješća, izvuku dvije pozitivne i onda se na njih pozivaju kao sjajno izvješće.
Izvješće je grob. Samo grafovi i boje lijepo izgledaju.

Koliko vidim u plusu su 21 milijun kuna. Plus je plus pa otkud god dolazio. Lijepa cifra u teškim vremenim, šta će tek biti u 4 kvartalu uz ovakve vozarine.

Pa upravo i tu kreće i nekretninski biznis. Tu će mislim pokupiti lijepe novce s obzirom na lokaciju.
A vezano za vozarine i prihode za 3.kvartal, logično je da ugovorene vozarine nisu mogle porasti odmah u skladu s rastom Bdi-a, jer se ugovaraju na duže vrijeme.
Zato će se to vidjeti tek u sljedećim izvješćima ( već ovom za 4.kvartal) koja će napokon pokazati pravi oporavak ovog napaćenog sektora.
Izvješća koja izađu su uvijek prošlo vrijeme, a ono što se kupuje dionicama je budućnost poslovanja.
A budućnost je ovdje uistinu jako, jako privlačna i napokon vrlo izvjesna, jer znamo da su vozarine sada vrlo, vrlo profitabilne!



Na vozarinama najboljim ne pamtim od kada, nisu uspijeli zaraditi za burek i kiflu.
Ali ekipa od 84 stavke iz izvješća, izvuku dvije pozitivne i onda se na njih pozivaju kao sjajno izvješće.
Izvješće je grob. Samo grafovi i boje lijepo izgledaju.

Koliko vidim u plusu su 21 milijun kuna. Plus je plus pa otkud god dolazio. Lijepa cifra u teškim vremenim, šta će tek biti u 4 kvartalu uz ovakve vozarine.
[/quote]

Operativno su u minusu. Osnovni biznis.

Plus je od preračunavanja knjigovodstvenih vrijednosti dolarske imovine u kune.

New Report

Close