ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
13.159
273
48,20
49,40
1,05%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Uostalom neko je od kolega na ovom ili bdi topicu postao koliko je bila dionica atpl na manjem bdi-u nego danas……mislim da je iznos veči više od 2 puta od sadašnje vrijednosti na manjem bdi-u…….tražim sad taj post ali ne mogu nači… .nek ga onaj koji je poslao pusti ponovo…..”kradu” nas na najjače…..


08/01/2018 atpl – 692 kn, bdi=1395
09/09/2019 atpl – 436 kn, bdi=2462
Kolika bi trebala biti cijena atpl ako slijedi bdi?
Min 1217 kn

Kolega hugh… pretpostavljam da ovo tražite…


Da jadno, 47% u 3 mjeseca.
Prejadno 🙂

statistika je *urva…… skocila 47 % a jos nije dostigla cijenu od lani u ovo vrijeme.

maratonac3

e baš to…..hvala…možda ce neko reci: tad je I.B. kupovao…..ali svejedno bdi je bio duplo manji a dionica 50% više nego danas……s tim da danas imamo nekretninski projekt koji vjerovatno vrlo brzo ide plus što je još važnije, vrlo jak “vjetar u leđa” što se tiče trenutnih vozarina a i jake signale za nastavak tog dobrog trenda u budučnosti…


statistika je *urva…… skocila 47 % a jos nije dostigla cijenu od lani u ovo vrijeme.

lani u ovo vrijeme je bila u teškom silaznom trendu, gotovo cijelu 2018 godinu da bi pala ispod 280 kn ..samo kratko je odskočila (do današnjih razina) krajem 2018. Od svibnja ove godine je počela opet lijepo rasti (preko 57%, dakle više od mnogih stranih brodara) i još je u laganom uzlaznom trendu. Ne razumijem zašto kukate..ako vam je dosadno ovdje imate perjanice iz drugih sektora koje su u istom periodu poduplale cijenu, sve uz (pre)više stresa :))


maratonac3

e baš to…..hvala…možda ce neko reci: tad je I.B. kupovao…..ali svejedno bdi je bio duplo manji a dionica 50% više nego danas……s tim da danas imamo nekretninski projekt koji vjerovatno vrlo brzo ide plus što je još važnije, vrlo jak "vjetar u leđa" što se tiče trenutnih vozarina a i jake signale za nastavak tog dobrog trenda u budučnosti…

tako je olega, ponuda i potražnja. Bez potražnje ne može dionica rasti.
Umjesto kuknjave da treba vrijediti više, lijepo krenete po asku i da vidite kako će cijena rasti.

Glede stjecanja dionica članova Uprave, sada ide priča kako su to visokovrijedne dionice koje će oni zadržati kao takve. Onda će ih počet rasprodavat a ovdje će se komentirati za koje im to iznenadne životne potrebe trba. Bilo je kroz povijest ATPL tu vrlo inventivnih potreba….



statistika je *urva…… skocila 47 % a jos nije dostigla cijenu od lani u ovo vrijeme.

lani u ovo vrijeme je bila u teškom silaznom trendu, gotovo cijelu 2018 godinu da bi pala ispod 280 kn ..samo kratko je odskočila (do današnjih razina) krajem 2018. Od svibnja ove godine je počela opet lijepo rasti (preko 57%, dakle više od mnogih stranih brodara) i još je u laganom uzlaznom trendu. Ne razumijem zašto kukate..ako vam je dosadno ovdje imate perjanice iz drugih sektora koje su u istom periodu poduplale cijenu, sve uz (pre)više stresa :))
[/quote]

imate zlatno dugme ignore i ne pada mi na pamet pisati ono sto vecina vas ovdje zeli cuti

btw od 15.10 2018 do 05.12 2018 je bila 460-427 kn sto znaci da je niza nego u ovo vrijeme lani ili se vrti oko te cifre a godina je prosla…. izgubljeno vrijeme,losi potezi,krive investicije…. tko ce ga znati…znam samo jedno sto god da bude makar dionica pala na konzumovih 9,99 kn za njih se ne treba brinuti,odavno su zbrinuti…..

Današnje trgovanje na ATPL mi sugerira da se krenulo u proboj kote
450 kn. Slijedeća je kota 460 kn, a ako tu pukne brana onda idemo po
tehničkoj analizi do 570 kn.

http://www.poslovni.hr/media/forum-user-upload/files/f9/f93127700d883635115d72db175c8edc.png

Malo više o tome i pojašnjenje priloženog grafa na temi tehnička analiza i grafovi

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Svi računaju na buđenje dioničkog trzišta zbog novca koji je u ekvivalentu čarapa. Atpl nije interesantna tim ulagačima, jer su jako oprezni, podozrivi prema dionicama, a za brodare neće ćut. Tako da atpl guraju osamljeni pojedinci.
Obzirom da 33% dobiti daje kao dividendu trbala bi biti interesantna širokom krugu, no taj širi krug plaši volatilnost.

Treba sačekati da vozarine opet krenu gore.
Trenutno su u malom padu kao i ino brodari, pa ćemo vidjeti dalje.
Valjda neće to potrajati.

Opa, nalog na kupnji od 500 komada po 450 kn.
Baš me zanima da li će ga povući u zadnji čas!?

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close