ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:52
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
13.159
273
48,20
49,40
1,05%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pa to ja vama cijelo vrijeme pokušavam objasniti. Briga njih za vas male dioničare. Firma im je tu da je sisaju kroz visoke plaće i nagrade, a sada uskoro i dodjela stanova i parking mjesta ide. A za male dioničare je ona izjava Kulaša o nemirnom moru i kako se treba držati.
Njima nije nikada nemirno.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''


Pa to ja vama cijelo vrijeme pokušavam objasniti. Briga njih za vas male dioničare. Firma im je tu da je sisaju kroz visoke plaće i nagrade, a sada uskoro i dodjela stanova i parking mjesta ide. A za male dioničare je ona izjava Kulaša o nemirnom moru i kako se treba držati.
Njima nije nikada nemirno.

kolega, to se ne odnosi samo na ATPL, ajde mi napišite bilo koju drugu firmu, ovdje ili vani …. gdje se uprava ne nagrađuje sa uspješno poslovanje… a kad su gubitci, onda nema nikakvih kaznenih naplata, nego eventualno dobiju otpremninu i ajmo dalje….


Pa to ja vama cijelo vrijeme pokušavam objasniti. Briga njih za vas male dioničare. Firma im je tu da je sisaju kroz visoke plaće i nagrade, a sada uskoro i dodjela stanova i parking mjesta ide. A za male dioničare je ona izjava Kulaša o nemirnom moru i kako se treba držati.
Njima nije nikada nemirno.

Ja vjerujem da iduće godine ide isplata dividende svim dioničarima s obzirom na dobit koja će bit ostvarena ove godine. Ne bude to neka preizdašna dividenda, ali će ista biti pokazatelj brige, između ostalog i za malog dioničara. IB će na tome inzistirati.

gledajte na to pozitivno, ako su dobili neće morati kupovati na burzi i biti će više dionica za vas,
za dividendu je predviđena 1/3 ostvarene dobiti i zajednički interes Uprave i dioničara je da to ostvare, da bi više prionuli poslu, najprije su se nagradili i sada idu delat i za vas

Nitko se ne buni kada Uprava RIVP, ERNT, ADRS i ostali dobiju nagradu za
svoj rad, a sada pobuna, kada je Uprava ATPL u najvećoj brodarskoj krizi
u ovom desetljeću, ostvarila dobre rezultate i dobila nešto manje od 400
dionica po članu Uprave, što je cca 160 000 kn po članu Uprave. Pa što je to
za ovakvu firmu koja posluje na svjetskom tržištu i postiže zapažene rezultate
u svojoj branši!?!

Naravno da bih bio sretan da dobijem dividendu u novcu ili dionicama iduće godine,
ali ako vozarine ostanu ovako visoke u to ne sumnjam, jer koliko znam IB
do sada nije ništa dobio, a uložio je u dionice ATPL koliko ono,
70 000 000 kn, što je jako puno za Hrvatske prilike, te je i preuzeo
odgovornost za upravljanje firmom i dobio povjerenje većine na glavnoj
skupštini.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Netko će dobiti nagradu u kvadratima. Zato se grade nekretnine. Sjajna bi bila dividenda u dionicama. Malo bi neizvjesnost u realnu cijenu uveli, popunili bi nedrhtave ručice koje vape, a i cijena bi porasla.

evo danas ipak neka kupnja, možda su ovi iz uprave sudjelovali u kupnji, 300 dobivenih kom po 0 kn i 300 kom po 430… prosjek bi im bio 215 kn 😀

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


1.Ovo je sramota za AP. Uprava je nagrađena za gubitak.
Od 2012-2018 su imali ukupni gubitak a nagrađeni su za dobit 2017-2018.
2.Statut je bio takav,gubitak naš, dobit njihova…
3.Ovo su sitni novci za AP,ispod 1mil kn. Ali je nemoralno i samim tim utječe na ugled Atlantske.
4.AP treba staviti novi statut na svoju web stranicu,i promijeniti je jer je loša.
5.AP je jedna od najboljih firmi u RH i među najboljim bulk brodarima u svijetu, ali joj fali transparentnosti i…

1.bili su oni nagrađeni i prije za nesto s cim nisu imali mrtve veze
Vaš link …

2.Tko donosi statut ? Tko ga pise i predlaze ? Tko ga usvaja ?

3.Milijun kuna sitan novac ??? ne znam sto se gubis piskarajuci ovdje kad ti je milijun sitan novac.

4.Tko ce predloziti i usvojiti taj novi statut ??? Za novu stranicu nema love kao sto je svojedobno izgasen i Atlant Bullentin…

5.Mislim ono …..ovdje bih napisao nesto grubo ali necu …valjda si shvatio (odnosi se na prvi dio recenice)

08/01/2018 atpl – 692 kn, bdi=1395
09/09/2019 atpl – 436 kn, bdi=2462
Kolika bi trebala biti cijena atpl ako slijedi bdi?
Min 1217 kn

Sokrat: Vidiš li prijatelju ona tri čobana? Sve dok oni mogu da nadglasavaju mene i Platona i uslijed toga da donose odluke, ja u demokraciju ne vjerujem.

Malo sam bacio oko na pomjene cijena dionica brodara preko bare u posljednjih mjesec dana…..od 12 dionica koje sam gledao 10 od 12 ima rast (dvije su negdje jadne u rastu kao i atpl)i to u rasponu do cca 25% pa do nekih 45%…….pa reko da bacim oko na atpl u zadnjih mjesec dana……i stvarno smo jadni, vjerovatno i jadniji nego što mislimo…..6% rasta atpl u mjesec dana…….prestrašno…..


Malo sam bacio oko na pomjene cijena dionica brodara preko bare u posljednjih mjesec dana…..od 12 dionica koje sam gledao 10 od 12 ima rast (dvije su negdje jadne u rastu kao i atpl)i to u rasponu do cca 25% pa do nekih 45%…….pa reko da bacim oko na atpl u zadnjih mjesec dana……i stvarno smo jadni, vjerovatno i jadniji nego što mislimo…..6% rasta atpl u mjesec dana…….prestrašno…..

Da jadno, 47% u 3 mjeseca.
Prejadno 🙂



Malo sam bacio oko na pomjene cijena dionica brodara preko bare u posljednjih mjesec dana…..od 12 dionica koje sam gledao 10 od 12 ima rast (dvije su negdje jadne u rastu kao i atpl)i to u rasponu do cca 25% pa do nekih 45%…….pa reko da bacim oko na atpl u zadnjih mjesec dana……i stvarno smo jadni, vjerovatno i jadniji nego što mislimo…..6% rasta atpl u mjesec dana…….prestrašno…..

Da jadno, 47% u 3 mjeseca.
Prejadno 🙂

[/quote]

Nakon vašeg zapažanja, reko idem vidjet izvedbe brodara vani za 3 mjeseca…..i šta sam vidio?…prva koju sam nasumično otvorio ima porast preko 70% u 3 mjeseca tako da dalje neču ni gledat……kao što sam i mislio: “kradu” nas za nekih 100-150 kn po dionici…..živjeli…..ajmo rvatska……

New Report

Close