ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@lapad
Ako ti nitko nije javio, uprava AP ne čita forum…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

@lapad

pa da takvu biznis politiku provode, davno bi bili propali.
evo par problema koje ja vidim:
1. radna snaga
2. nerealan BDI (nekakva normalizacija se treba ocekivati)
3. totalna ludost ulazenja u visemilijunsku investiciju zbog par dana izvrsnih biznis pokazatelja
4. sama dugogodisnja utilizacija plovila i dugorocno planiranje

poprilicno sam iznenaden ovakvim istupima forumasa koje pratim, a za koje mislim da su iskusni i jako dobri….

Malo je ovako dobro vođenih firmi u RH a vjerojatno i šire. U nekoliko intervjua Kulaš je rekao da razmatrsju sve opcije. Ali oni su Dubrovački mudri i vuku vrhunske neishitrene poteze. Zamislite da kupe nekoliko brodova i padnu vozarine što je lako moguće u ovako nestabilnim vremenima..bolje vrabac u ruci…



za nekog strašlijivijeg invetitora bi bio "hold" i stojim iza svojih riječi !

– kada očekujete veći pad cijene dionice zbog recesije ???
[/quote]

Ma ode sve u 3 recesije.
Ne jedna, ne dvije, već 3 odmah.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Za vrijeme najveće zapadne recesije 2009. ATPL je bila od siječnja 700 do 1300 kn u ranu jesen.
A spot panamaxa 20.000+…

The last time the Baltic Dry Index was at this level, the S&P 500 was at 1,129, crude oil was at $85/bbl, China has just posted a GDP growth of 9.9% and the 30-year yield was at 4.28%. Dry bulk rates are firmly at decade-highs.

svako zatvaranje burze netko cijenu prema dolje.. može li mi tko objasniti zašto se to radi, tj zašto se cijena dionice kontrolira



za nekog strašlijivijeg invetitora bi bio "hold" i stojim iza svojih riječi !

– kada očekujete veći pad cijene dionice zbog recesije ???
[/quote]
Od recesije nista niti se ista dozvoljava. Koliko pratim vani svi trezori kupuju..nesto slicno je i u nas.

lijepo je vidjeti GOGL u Norveškoj opet na +2% i još ljepše ATPL -2,5% 😀 ZSE <3

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Na burzi se kupuje budućnost a norvežani pojma nemaju. Čim se spomene R od recesije ATPL ode u minus. Nisu ZSE ulagači blesavi. Ako te netko prevari jednom ok, može se desit al dvaput da te netko prevesla e to već nije problem u prevarantu već u tebi.

Sokrat: Vidiš li prijatelju ona tri čobana? Sve dok oni mogu da nadglasavaju mene i Platona i uslijed toga da donose odluke, ja u demokraciju ne vjerujem.


Na burzi se kupuje budućnost a norvežani pojma nemaju. Čim se spomene R od recesije ATPL ode u minus. Nisu ZSE ulagači blesavi. Ako te netko prevari jednom ok, može se desit al dvaput da te netko prevesla e to već nije problem u prevarantu već u tebi.

Očito jesu blesavi jel dionica je trenutno jeftina……bili bi blesavi da sada kupuju po 1400 al ovako po 400…..mislim ono……budimo realni, kretanje cijene atpl ovaj i prošli tjedan je nerealno…..trgovanje dionicom atpl ovaj i cijeli prošli tjedan izgleda jako, jako čudno……

Hugh, da je dionica sada i na 100 kuna ne bi je nitko kupovao. Svi bi da dionicu kupuje netko drugi i diže je u nebesa. Ovo je samo dokaz da nema zainteresiranih za ulaganje u dionice. Burza je na zlom glasu i jedino mjesto gdje ljudi ulažu višak je jedina sigurna i najstarija Banka Madrac. Zaboravite da će Vam netko napuhat cijenu po vašoj želji ili barem na vaše ulaze. Isprintajte ovo i za deset godina će te biti na istim pozicijama kao i sada samo malo stariji.

Sokrat: Vidiš li prijatelju ona tri čobana? Sve dok oni mogu da nadglasavaju mene i Platona i uslijed toga da donose odluke, ja u demokraciju ne vjerujem.

New Report

Close