ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Od ovoga što sam do sada vidio ulazak Bolnije je odličan potez i za firmu i nas dioničare. Generalno i prije ulaska su jako solidno radili


1. BILBIJA IGOR 140.537 10,07%
2. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 140.184 10,05%

da li i ovaj udio u ATPL država mora prodati? po svemu pročitanom izgleda da mora i vjerojatno će ići u prvom ili drugom valu prodaje, do kraja 2019..
e sad, po vašem mišljenju da li postoji mogućnost da se koči rast cijene dionice zbog toga da se što jeftinije kupi od RH ovaj udio?

ispravite me ako griješim..

država prodaje do 1 posto

veliki paketi ne idu u prodaju

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Prema ovome sve ispod 15% ide u prodaju u tri kruga a takvih je oko 90 tvrtki
https://www.vecernji.hr/biznis/krece-novi-val-privatizacije-drzava-na-bubanj-stavlja-i-dionice-ht-a-1339888
A prema ovome ima ih barem 99
https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idNac=2&idDCar=16555

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

Neznam baš da je tako……jučer je u dnevniku bilo da ht ne ide u prodaju, što stoji u naslovu ovog članka……prije mi stoji info kolega investimira da samo mali paketi do 1% idu u prodaju a buduči da sam se ukljucio u pola reportaže u dnevniku su isto tako reki da samo mali paketi gdje država ima udio ide u prodaju….dakle vjerovatno samo ono gdje imaju manje od 1% kako kaže kolega……



1. BILBIJA IGOR 140.537 10,07%
2. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 140.184 10,05%

da li i ovaj udio u ATPL država mora prodati? po svemu pročitanom izgleda da mora i vjerojatno će ići u prvom ili drugom valu prodaje, do kraja 2019..
e sad, po vašem mišljenju da li postoji mogućnost da se koči rast cijene dionice zbog toga da se što jeftinije kupi od RH ovaj udio?

ispravite me ako griješim..

država prodaje do 1 posto

veliki paketi ne idu u prodaju
[/quote]
U ova tri kruga neće biti prodaje u tvrtkama u kojima država ima znatnije udjele u vlasništvu, više od 15 posto, poput Podravke, Croatia osiguranja, Luke Rijeka, Petrokemije. Iako to nisu tvrtke od posebnog državnog interesa, njihova će prodaja biti ostavljena za neka druga vremena. (izvor poslovni.hr)

Isto tako prije koju godinu kad je bilo riječ konkretno o atpl rekli su da ce taj paket ici na prodaju tek kada stanje na tržištu bude bolje a cijena dionice viša…..

hvala hugh, iako će izgleda biti prisiljeni staviti na prodaju svoj dio, premda će do kraja godine vrlo vjerojatno i cijena skočiti tako da bi moglo biti zanimljivo, ne radi se o malom paketu

Zbog eura Vlada hitno prodaje udjele u više od 300 tvrtki

U slučaju poduzeća čije dionice kotiraju na burzi, a takvih je manji broj, CERP će dati nalog za prodaju, a za ostale će objaviti javne pozive za prodaju dionica/ poslovnih udjela javnim nadmetanjem koje se održava u CERP-u. U Ministarstvu za upravljanje državnom imovinom pojašnjavaju daje u tijeku analiza postojećeg portfelja te da će se prvenstveno raditi o javnim pozivima s javnim nadmetanjem, navodi Jutarnji list.

Zbog eura Vlada hitno prodaje udjele u više od 300 tvrtki

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

A tko ce njih zanti….pričaju jedno a rade drugo ali zadnje info o atpl su bile takve kako sam gore napisao……svaki put kada se spomene prodaja udjela države ovdje se špekulira o prodaji atpl pa do sada kako smo vidjeli nije bilo ništa od toga, tako da…….dok nemamo službeno objavljenu prodaju i uvjete prodaje atpl neznam što reći……


Koliko skrivenih naloga na kupnji, čudo jedno

U njih je uvijek sve bilo transparentno

Sa aska se zadnjih dana skida, zanimljivo. Ova dionica kada raste, onda raste brzo i visoko. Jedino, kada pada, isto tako brzo ali nisko.
Nedavno dno je bilo oko 300 kn, tako da ovo izgleda dosta dobro.

nekidan sam postavio isto pitanje i rečeno je da taj dio koji je u vlasništvu cerpa se nemoze prodati jer je to namijenjeno obestecenju nekakakvome???

New Report

Close