ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

NO je prijeko potreban ali ne u ovom obliku gdje se likovi samo prebacuju iz NO u UO i obratno, inace skoro pa nepoznat pojam u svijetu pogotovo anglo-saksonskom jer su kompanije pretezno u privatnom vlasnistvu cesto nastale od jednog ili skupine vlasnika iz nule a tada NO nije ni potreban pa nece valjda vlasnik sam sebe nadzirati.ovo samo smatram kao amenovanje sumnjive privatizacije gdje je otklonjena i zadnja mogucnost kontrole i preuzimanje tvrtke u potpunosti.

Panamax spot 15.440 $
Brazil je još prošle godine najavio povečanje proizvodnje soje od 100 % u roku od dvije godine.
Panamax su glavni prijevoznici žitarica.
AP treba ići u kupovinu brodova, imaju casha i dobro panamax tržište.

Vidjet ćemo rezultate za 3. kvartal i onda bi cijena dionice mogla značajnije porasti.
Za sada je bitno da se cijena dionice stabilizirala na ovim razinama, te nema
rasipanja, jer većina vidi da su vozarine značajno porasle. Šteta što je prvi dio
godine bio tako turbulentan što se tiče vozarina, te će se učinci većih vozarina
vidjeti tek u 2. polugodištu, ali najbitnije je da se vozarine sada stabiliziraju na
ovim razinama, a ako još malo porastu nitko sretniji od nas :-))))

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Otpor je na 420 kn i cijena stoji a panamaxi i BDI rastu, dakle danas je ATPL definitivno isplativija nego jučer, kad tad ide probijanje 420 a onda ide puno više i nadoknađuje ovaj umjetni zastoj na 420.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Panamax spot 15.440 $
Brazil je još prošle godine najavio povečanje proizvodnje soje od 100 % u roku od dvije godine.
Panamax su glavni prijevoznici žitarica.
AP treba ići u kupovinu brodova, imaju casha i dobro panamax tržište.

Panamaxi Atlantske Plovidbe imaju veze sa zitaricama isto koliko i ja sa baletom,citam sto pises pa ne mogu vjerovati da te netko uzima za ozbiljno.
Sto se tice casha ako ga imaju valjda ce prvo namiriti dobavljace i podici plate pomorcima bilo bi krajnje vrijeme.


Otpor je na 420 kn i cijena stoji a panamaxi i BDI rastu, dakle danas je ATPL definitivno isplativija nego jučer, kad tad ide probijanje 420 a onda ide puno više i nadoknađuje ovaj umjetni zastoj na 420.

Prilicno optimisticno s obzirom da bdi indeks ide u stabilizaciju i na visegodisnjem je peeku. Da ne govorim o zastoju kina/usa i cini se dugogidisnjem problemu. Atlantska treba biti kvalitetnija od drugih firmi u bransi da bi opravdala neki veliki rast i u jednadbu staviti ovo spomenuto u prve dvi recenice… bit ce zanimljivo do kraja godine



Panamax spot 15.440 $
Brazil je još prošle godine najavio povečanje proizvodnje soje od 100 % u roku od dvije godine.
Panamax su glavni prijevoznici žitarica.
AP treba ići u kupovinu brodova, imaju casha i dobro panamax tržište.

Panamaxi Atlantske Plovidbe imaju veze sa zitaricama isto koliko i ja sa baletom,citam sto pises pa ne mogu vjerovati da te netko uzima za ozbiljno.
Sto se tice casha ako ga imaju valjda ce prvo namiriti dobavljace i podici plate pomorcima bilo bi krajnje vrijeme.
[/quote]

Imaju ili nemaju, svejedno, jer ce se podici cijena prijevoza panamaxa, pa ti je svejedno sta prevozis 🙂

Ali realno ni ne trebaju vise vozarine rasti, neka samo ostanu ovakve sljedecih 10tak godina … i vise je nego dovoljno za ugodnu plovidbu i biti dionicar, a to znas i sam samo pokusavaš sto jeftinije kupiti, sta je sasvim normalno 😉




Panamax spot 15.440 $
Brazil je još prošle godine najavio povečanje proizvodnje soje od 100 % u roku od dvije godine.
Panamax su glavni prijevoznici žitarica.
AP treba ići u kupovinu brodova, imaju casha i dobro panamax tržište.

Panamaxi Atlantske Plovidbe imaju veze sa zitaricama isto koliko i ja sa baletom,citam sto pises pa ne mogu vjerovati da te netko uzima za ozbiljno.
Sto se tice casha ako ga imaju valjda ce prvo namiriti dobavljace i podici plate pomorcima bilo bi krajnje vrijeme.
[/quote]

Imaju ili nemaju, svejedno, jer ce se podici cijena prijevoza panamaxa, pa ti je svejedno sta prevozis 🙂

Ali realno ni ne trebaju vise vozarine rasti, neka samo ostanu ovakve sljedecih 10tak godina … i vise je nego dovoljno za ugodnu plovidbu i biti dionicar, a to znas i sam samo pokusavaš sto jeftinije kupiti, sta je sasvim normalno 😉
[/quote]
a gdje ce jeftinije od ovog,cijena je sad na razini 2014. eto koliko su napredovali

No netko ovdje i dalje “hladi” cijenu, iako distribuira opreznije i suzdržanije nego na Optimi gdje se to radi na najgori način ..ever.





Panamax spot 15.440 $
Brazil je još prošle godine najavio povečanje proizvodnje soje od 100 % u roku od dvije godine.
Panamax su glavni prijevoznici žitarica.
AP treba ići u kupovinu brodova, imaju casha i dobro panamax tržište.

Panamaxi Atlantske Plovidbe imaju veze sa zitaricama isto koliko i ja sa baletom,citam sto pises pa ne mogu vjerovati da te netko uzima za ozbiljno.
Sto se tice casha ako ga imaju valjda ce prvo namiriti dobavljace i podici plate pomorcima bilo bi krajnje vrijeme.
[/quote]

Imaju ili nemaju, svejedno, jer ce se podici cijena prijevoza panamaxa, pa ti je svejedno sta prevozis 🙂

Ali realno ni ne trebaju vise vozarine rasti, neka samo ostanu ovakve sljedecih 10tak godina … i vise je nego dovoljno za ugodnu plovidbu i biti dionicar, a to znas i sam samo pokusavaš sto jeftinije kupiti, sta je sasvim normalno 😉
[/quote]
a gdje ce jeftinije od ovog,cijena je sad na razini 2014. eto koliko su napredovali
[/quote]

Sto se tice cijene i trenutnih razina, veliki utjecaj na istu je 2018. imala i kriza i neizvjesnost u Agrokoru i opcenito los sentiment na zse bez obzira sto firma posluje iskljucivo na svjetskom globalnom trzistu.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!






Panamax spot 15.440 $
Brazil je još prošle godine najavio povečanje proizvodnje soje od 100 % u roku od dvije godine.
Panamax su glavni prijevoznici žitarica.
AP treba ići u kupovinu brodova, imaju casha i dobro panamax tržište.

Panamaxi Atlantske Plovidbe imaju veze sa zitaricama isto koliko i ja sa baletom,citam sto pises pa ne mogu vjerovati da te netko uzima za ozbiljno.
Sto se tice casha ako ga imaju valjda ce prvo namiriti dobavljace i podici plate pomorcima bilo bi krajnje vrijeme.
[/quote]

Imaju ili nemaju, svejedno, jer ce se podici cijena prijevoza panamaxa, pa ti je svejedno sta prevozis 🙂

Ali realno ni ne trebaju vise vozarine rasti, neka samo ostanu ovakve sljedecih 10tak godina … i vise je nego dovoljno za ugodnu plovidbu i biti dionicar, a to znas i sam samo pokusavaš sto jeftinije kupiti, sta je sasvim normalno 😉
[/quote]
a gdje ce jeftinije od ovog,cijena je sad na razini 2014. eto koliko su napredovali
[/quote]

Sto se tice cijene i trenutnih razina, veliki utjecaj na istu je 2018. imala i kriza i neizvjesnost u Agrokoru i opcenito los sentiment na zse bez obzira sto firma posluje iskljucivo na svjetskom globalnom trzistu.
[/quote]

Da…uvijek ima dezurni krivac ali kad su vozarine bile u topu onda se to pripisivalo sposobnosti uprave a ne globalnom trendu.

pa naše tržište je tako plitko da bilo tko malo jači može raditi dar, mar po većini pozicija ne samo ovdje …. i u dosta dionica cijena nema nikakve dodirne točke sa nekom realnosti… kao šta ni u americi nema ama nikakve logike da su svi tako nabrijani na ATH pozicijama.. tako smo mi zabijeni, jer eto nema interesa i moš ga hebat

New Report

Close