ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bilo bi dobro da AP postane još transparentnija, npr. da objavi na Zse jesu li im panamax-i u TC povezanim s panamax index-om,…

Netočno, BDI je 01/04 bio 685, a 28/06 1354, a danas je preko 1800.

https://www.bloomberg.com/quote/BDIY:IND

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

BVPS 426,17 kn

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Ne sjećam se da li se spominjalo koja je strategija Atlantske vezano uz IMO. Zna netko?

Vaš link …[/url]

Buy When There's Blood In The Streets

Pitanje tjedna na atpl je: kako ovaj tjedan skupiti neku “normalnu” količinu dionica a ne “uplašiti” ask da ode na 450 ako ne i 500 kn….

onaj na 375 danas… gdje li mu je bila pamet?

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


BVPS 426,17 kn

evo cijene na BV-u
što sada??



BVPS 426,17 kn

evo cijene na BV-u
što sada??
[/quote]

BV je rađen prije ovog sjajnog uzleta vozarina, stvarno stanje je vjerojatno dosta bolje + ulaže se u buducnost koja se za sada čini sjajnom..

Uz kontinuirani rast ili barem stabilnost ovakvih razina nije nemoguce da do kraja godine dostignemo duplu cijenu



BVPS 426,17 kn

evo cijene na BV-u
što sada??
[/quote]

ma lako za to.. dosta dugo se atpl kretala u kanalu 700-1200 prije pada… pa nebi imao ništa protiv da u tom kanalu boravi i kad krenu dobra izvješća sa boljim vozarinama od povjesno niskih 🙂

morao sam otići pogleda u povijest kupnje 31.5.19. kupnja 281kn 😀

mi smo ipak zemlja slučaj

Atlantska Plovidba Buys Second-Hand Panamax

Kupovina ovog panamaxa u prosincu 2018. pokazuje se kao pun pogodak! Svaka čast upravi na dobro obavljenom poslu.

S ovim vozarinama samo ovaj brod uz cca. 99% operativnih dana koliko ima AP i s obzirom na veće cijene vozarina koje AP ugovara u odnosu na konkurenciuju i zaradom računajući period od 1.7.-31.12.2019. uz prosječnu zaradu u iznosu od 5000 USD po danu ( na sadašnjim razinama zarada po panamaxu cca. 7000 USD) i s ovim cijenama vozarina (predviđa se rast, ali nikad se ne zna, naravno) ove godine može zaraditi 5,5 milijuna kuna, a nek se uračuna i eventualni gubitak na ovom brodu od 500.000 kuna za prvo polugodište ( s tim da ne mora ni biti gubitak, dapače, no viditi ćemo u FI-u) to je cca. 5 M kuna zarade samo u ovoj godini.

6x panamaxa – cca 30M u periodu od 180 operativnih dana sa zaradom od 5000 USD po brodu (a kod AP na sadašnjim razinama je zarada 6000 USD)
6x supramaxa- ?
1X handy – ?

P.S. Matematika je nešto složenija u stvarnosti jer ne znam kako ugovaraju vozarine, tj. za koji period i po kojim kriterijima.

Noviji sam u brodarstvu pa se unaprijed ispričavam ukoliko je izračun netočan.

Slobodno me ispravite koji ste upućeniji.

Ne zovu Atlantsku bez razloga kraljicom burze…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close