ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,57
1.117
23
48,60
49,40
-1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da li netko zna s kojim danom ATPL može stjecati vlastite dionice?

Čitao sam po stranim portalima kako su brodarske kompanije donijele odluke o stjecanju vlastitih dionica pa se nadam da će i ATPL ukoliko osigura novaca ulagati i na taj način povećati svoju vrijednost, a s time i vrijednost naših udjela.


obrati pažnju na crte, nisu slučajno ovdje:
https://finviz.com/quote.ashx?t=DSX

Zadnjih mjesec dana skoro svi brodari rastu
https://finviz.com/screener.ashx?v=141&f=ind_shipping&o=-perf4w

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Gledajuči rast brodara vani u zadnje vrijeme, rast vozarina i rast atpl nekako mi izgleda da atpl baš i nije nešto naročito narasla uzmemo li u obzir da je zadnji rast krenuo sa 330 kn…..sve mi se cini da atpl neko sabotira i protiv svih nas lobira……možda je vlada, možda su srbi,možda nelikvidnost,možda dogovor jakih “mračnih sila” koje imaju i dionice i novce pa cijede dok ide…..al svejedno mislim i nadam se da to nece dugo trajati……

A koliko je brodarstvo postao rizičan i neprivlačan business svjedoči i ova današnja obavijest:
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/1ASRGkUeWqLP7Y4kfyvb5Q==.pdf

PS
Ne uspoređujem Jadroplov sa Atlantskom ni u kojem slučaju, samo prenosim odluku banke koja nije usamljen slučaj.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Skrbnicki racun od Croatia banke na 8. mjestu je prosli cetvrtak kupio 1384 dionice ATPL i sada ima 32467 komada.


@Jubito

Mozda znate tko bi to mogao biti..
Jeste i vi prodali ATPL i kupili OPTE?

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Karizmatican skrbnicki, ono sto ti mogu reći je da je to pozitivan signal za Atpl dok taj rc.podebljava.👍

Što se tiče tih strelovitih rastova na ATPL koje spominjete, to je potpuno točno, događali su se i to ne baš rijetko. Zaista se nikad ne zna kada će ekipa zaigrati na rast dionice.
Događalo se i da desetak dana u komadu raste po 5-10% na dan.
Recimo lani je u jednom danu, zapravo u par sati skočila 41%:

Opravdana vjera Igora Bilbije u Atlantsku plovidbu

Samo treba strpljenja i stabilan rast vozarina …
Trenutno se nekome žuri da proda, a u jednom će se trenutku pojaviti neki kojima će se žuriti da kupe .

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Tamo 2012. prije pada se cijena dosta dugo držala u području 700-1.100 … budemo vidjeli kako će se sada kretati ako vozarine ostanu na ovim razinama 🙂 ,,, u svakom slučaju mirno se spava ovdje

Gledajte malo i u samu dubinu tržišta tj.na asku imamo 612kom do cijene od 420kn/po dionici a ispod 20naloga ne vidim…pa zar je to dostatna količina koju bi malo veći igrač u prvom redu želio skupiti? A treba se isprsiti do 420kn, kad bi bio ask jači tj.veća likvidnost i cijena bi porasla…Pratimo dalje….

Glavna skupština je 14.08. u Dubrovniku

Nakon skupštine možda krene kupovina dionica Atlantske od strane trezora, što
se poslije može koristiti za podjelu dividende u dionicama, kao kod RIVP, naravno ako
rezultati poslovanja budu dobri, što će sigurno i biti ako vozarine nastave postojano i
stabilno rasti.

“Dioničarima dubrovačkog brodara predlaže se davanje ovlasti izvršnim direktorima tvrtke da za račun Atlantske plovidbe otkupljuju dionice tvrtke, ali, stoji u prijedlogu Uprave, ne preko deset posto temeljnog kapitala društva.”

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/dubrovacki-brodar-drugu-godinu-zaredom-dobit-od-42-milijuna-kn-odlucio-ostaviti-u-tvrtki/9040718/

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

&BudFox
ja kupujem jednu dionicu preko Agrambokera, samo zato da je imam na oku (pratim).. ne pada mi uopće napamet da bi to mogla biti nekakva manipulacija?
a što se tiče teorije spojenih posuda, to ti je dobra premisa koja inače drži vodu, ali ne drži u situaciji kada veliki manipuliraju trgovanjem kako im se prohtije…mali su očito i na brodarima i na OPTE kratkih rukava, zbunjeni i prestrašeni apliciranim manipulacijama…još im samo treba margin kredit da ih dokrajči i izbaci iz igre.
i OPT i ATPL su na hold do daljnjeg..kako god gospodari prstenova odluče.

Zasto ATPL?
1. Krenula je globalna histerija da bulk sektor krece u bull. Oporavak se vec dogadja zadnje 3 godine (ali puzevim koracima). Je li doslo vrijeme?
2. Napokon smirivanje tenzija oko trade wara i jaki rast vozarina u srpnju koji tradicionalno nije “pozitivan” mjesec za bulkove. Sto nas tek ceka u drugom dijelu godine, BDI na 3.000?
3. Nakon brutalnog kratkorocnog rasta vozarina, zadnjih dana svjedocimo njihovoj konsolidaciji i stabilnosti (i rastu). Napokon imamo stabilizaciju vozarina (nadam se na duzi rok) na visokim vrijednostima.
4. Refinancirani krediti
5. Znatno uspjesnije poslovanje od peer grupe
6. Obzirom na fundamente (trenutacne) dionica uopce nije skupa (kao sto je bila kad je bila na 600kn)
7. Ulazak u vlasnicku strukturu osobe kojoj je bitna cijena dionice na burzi i koja aktivno vodi brigu o njoj
Meni dosta…

Rastimo zajedno...

New Report

Close