ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ove dnevne fluktuacije vozarina nisu ništa značajno – kako dok su padale sitno kroz duže vrijeme, tako ni sada kad par dana rastu.
Kako je već rečeno, sada su tu ušli špekulanti i nadaju se brzo predati te dionice natrag što je loše, a osobito ako samo 1 dan Bdi okrene u minus, a sigurno hoće nakon ovog većeg rasta.
A budući da pravih ulagača sada preko ljeta gotovo da i nema, nema ni bida.
Zato treba biti oprezan kad neka dionica značajnije poraste, vidimo što se događa s Optm i koliko poraste pa padne.

preko 2000 prodanih dionica, a nedavno je po nižoj cijeni bilo i dana bez prometa.
totalno nepredvidljivo. očito je parametar bdi bitniji od poslovanja firme.

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-uzlet-atlantske-plovidbe/ar-195726/

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Čini mi se da je većinski vlasnik Jadroplova država, te da su trenutno u restrukturiranju.
Ako će u sklopu restrukturiranja tražiti strateškog partnera, mogla bi uskočiti Atlantska
uz dokap Atlantske od strane mirovinaca i to bila dobra kombinacija jer u Atlantskoj znaju
dobro upravljati sa troškovima i flotom, a država bi se riješila firme s kojom ne zna upravljati.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Lome se koplja, donose odluke, pogrešne ili ispravne?
Prodati ili kupiti?
Što je pogrešno, što je ispravno ?!

“To be, or not to be, that is the question.” 😎

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ja prodao danas, 15% mi se činilo dovoljno. Neće to tako lako preko 400. Prije toga korekcija do 340 kn, pa eventualno onda. Ugl, zbog ostalih nadam se da griješim, neću žaliti i ako više zaradite od mene trenutno.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


Ja prodao danas, 15% mi se činilo dovoljno. Neće to tako lako preko 400. Prije toga korekcija do 340 kn, pa eventualno onda. Ugl, zbog ostalih nadam se da griješim, neću žaliti i ako više zaradite od mene trenutno.

Imadoh u 20-ak godina trgovanja na burzi super poteza ali i teskih “bisera”. No, ako sam nesto naucio to je da se nikad ne ide kontra trenda, drzim da vec u ponedjeljak ovo ide over 400, medjutim ako ste uzeli 15% unutar mjesec dana nemate za cim zaliti. idemo dalje :).


Ja prodao danas, 15% mi se činilo dovoljno. Neće to tako lako preko 400. Prije toga korekcija do 340 kn, pa eventualno onda. Ugl, zbog ostalih nadam se da griješim, neću žaliti i ako više zaradite od mene trenutno.

Imadoh u 20-ak godina trgovanja na burzi super poteza ali i teskih "bisera". No, ako sam nesto naucio to je da se nikad ne ide kontra trenda, drzim da vec u ponedjeljak ovo ide over 400, medjutim ako ste uzeli 15% unutar mjesec dana nemate za cim zaliti. idemo dalje :).
[/quote]

Ono što mi se sviđa kod ATPL je da prirodno raste uslijed velikog skoka BDI-a, a pogotovo
Panamaxa, koji su bitni za Atlantsku. Naravno, ako se nastavi rast BDI-a i Panamaxa slijedi
nam i daljnji porast ATPL, te nas čeka dugo toplo ljeto. Svakako, očekujem daljnji porast
Panamaxa zbog napokon otvorene rute za prijevoz soje i žitarica iz Amerike u Kinu, koja je
bila zatvorena posljenjih godinu i nešto dana uslijed trgovinskog rata.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Lome se koplja, donose odluke, pogrešne ili ispravne?
Prodati ili kupiti?
Što je pogrešno, što je ispravno ?!

“To be, or not to be, that is the question.” 😎

to je pitanje svih pitanja.. ja planiram prodati na peaku slijedećeg bull-runa

Ovaj skriveni na 370 kn fino otima ovo malo dionica kojih se rješavaju mali ustrašeni dioničari koji će se vraćati natrag po puno višim cijenama.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Ovi koji sada prodaju ce se vracati natrag, kada cijena prodje 450 – 470 kn, jer ce biti izvjesno da ide proboj 500-tke.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

obrati pažnju na crte, nisu slučajno ovdje:
https://finviz.com/quote.ashx?t=DSX

New Report

Close