ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Još jednom ću vam ponoviti, IB oplođiva svoj ulog u Atpl sa preko 20tkn mjesečno koje prima u odboru.
Što vi imate od držanja Atpl? Ništa.
Nadalje, kad se izgradi apartmansko poslovni kompleks dobit će nekoliko stanova, prostora i parkirnih mjesta (u Dbk jedno parkirno mjesto u garaži vrijedi 100tkn – čisto da imate za usporedbu.)
Tako da se njemu ulog već isplatio i nema on potrebe “braniti” cijenu kako neki ovdje misle.
Za kraj, ako uspije uvaliti Atpl nekom fondu jednom u budućnosti tim bolje ali to je zadnji od ciljeva, nije ni toliko bitan sada.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

I meni se jednim dijelom već isplatila kupnja na 270… ako već virimo u tuđe novčanike. Jalni narode.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Kolega Vorax a koja je tu logika?? Ako dobiva 20 000 kn mjesecno koliko ce mu trebati da vrati ulozeno?? Ne racunajuci moguci kapitalni dobitak od RIVp i dividendu od njih – 100 injak godina….Znaci ulozio je u ATPL da dobije stanove?? Pa mogao je prodati RIVp i kupiti cijeli kompleks….


Još jednom ću vam ponoviti, IB oplođiva svoj ulog u Atpl sa preko 20tkn mjesečno koje prima u odboru.
Što vi imate od držanja Atpl? Ništa.
Nadalje, kad se izgradi apartmansko poslovni kompleks dobit će nekoliko stanova, prostora i parkirnih mjesta (u Dbk jedno parkirno mjesto u garaži vrijedi 100tkn – čisto da imate za usporedbu.)
Tako da se njemu ulog već isplatio i nema on potrebe "braniti" cijenu kako neki ovdje misle.
Za kraj, ako uspije uvaliti Atpl nekom fondu jednom u budućnosti tim bolje ali to je zadnji od ciljeva, nije ni toliko bitan sada.

Onda on i nije neki investitor. Uložio koliko, 50 mil kn (?) da bi dobio 20.000 kn mjesečno, stan i parking.

Buy When There's Blood In The Streets


Još jednom ću vam ponoviti, IB oplođiva svoj ulog u Atpl sa preko 20tkn mjesečno koje prima u odboru.
Što vi imate od držanja Atpl? Ništa.
Nadalje, kad se izgradi apartmansko poslovni kompleks dobit će nekoliko stanova, prostora i parkirnih mjesta (u Dbk jedno parkirno mjesto u garaži vrijedi 100tkn – čisto da imate za usporedbu.)
Tako da se njemu ulog već isplatio i nema on potrebe "braniti" cijenu kako neki ovdje misle.
Za kraj, ako uspije uvaliti Atpl nekom fondu jednom u budućnosti tim bolje ali to je zadnji od ciljeva, nije ni toliko bitan sada.

Dobra !!!!!!!
Investirati 60 M Kn za povrat od 20.000 Kn mjesečno i parkirno mjesto.

Mislim da gosp. Bilbija ima puno konkretnije ciljeve.
U pravu ste da ne treba braniti cijenu.
Kupnja ili prodaja ovise samo o njegovoj procjeni i planovima.

Kolega VoraX, investitorski gledano kupnja od 100-400kn je odlična kupnja međutim kupujući velike količine od 400-650kn kratkoročno unazad 2 godine zgubitak….E sad strategija je očito bila da što prije sakupi dovoljan postotak dionica za ulazak u upravljačku strukturu firme što ima smisla ukoliko uložiš velike novce a što se na kraju višestruko isplatilo kod KORF/RIVP gdje je kupio većinu dionica KORF ekvivalent u RIVP između 3-5kn te zajedno sa NB uvelike utjecao na transparentnost prema dioničarima i vrhunsko upravljanje firme kakvo imamo danas. Vidljiv pomak na bolje je prisutan i kod ATPL a što se tiče cikličnosti sektora naredne 2-3 godine očekujem više pozitivnih stvari tako da suma sumarum tajming ulaska IB u ATPL smatram vrlo dobrim.

amerikanac, slažem se sa vašim stavom. Ne mislim da je njegova ideja o investiranju u atpl bila loša, dapače. Želim reći da njegovi ciljevi i strategija nisu isti kao i malih dioničara te se mali ne trebaju voditi za njim i njegovim kupnjama i navodnim obranama cijene.
Firma je OK, generira finu količinu love ali gdje je ta lova malim dioničaruma? Samo se uprava fudrava a malima šalju melankonične poruke o nemirnom moru i kako treba izdržati.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Mene kao kratkročnog ulagača veseli da se kočničar maknuo (ili ostao bez dionica) s prodaje, nema više obnavljajućih naloga sa po 60-90 komada na cijenu ispod zadnje ralizirane cijene.
Ukratko, nema prodajnih količina, a još kad špekulanti podebljaju BID ode ovo nebu pod oblake…

Rastimo zajedno...

Ovi nalozi na kupnji od 300 komada koji se prikazuju samo
kada je uravnoteženje u 12h i 15:55h su skriveni zar ne?
To sam primjetio već par dana, pa me zanima što je to..

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Da, to su skriveni.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

i evo nas opet na početku, dugo je trajalo

mi smo ipak zemlja slučaj

objektivno gledajući,tržišna kapitalizacija 400 milja,realno je očekivati cca 10 milja kuna dobiti da opravda ovu cijenu,nadam se da će to i postići do kraja godine..

New Report

Close