ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 01:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Moram priznati da nisam očekivao ovako solidno izvješće.
Očekivao sam bitno veći gubitak i bitno manji prihod u postojećim okolnostima.

Dugoročne obveze (prema bankama) narasle su za 172.515.009,00 kn, sa 533.809.796,00 kn na 706.324.805,00 kn.
Kratkoročne obveze su smanjili za 142.734.436,00 kn, sa 323.647.819,00 na 172.372.281,00 kn.
Doduše, razlika je 29.780.573,00 kn novih dugoročnih zaduženja.

Znači to je bilo to reprogramiranje kredita sa kratkoročnih na dugoročne kredite, s tim da su se dodatno zadužili.
Kako god okreneš, zaduženi su k'o Grčka.

Nadam se da će konačno nakon proloma oblaka i obilne kiše zasjati sunce na malo duži rok, barem do kraja godine, da se bilanca malo oporavi.

Zadržana dobit je svega 35.589.992,00k kn.

S ovakvim dugom nikakva dividenda ne dolazi u obzir.

Sve u svemu, nije ispalo tako loše kako sam očekivao.

Jubito provjeri tecaj $ na dan 31.03.2018 i 31.03. 2019 da bi mogao usporediti zaduzenje

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

@gigic
Pa eto, ne da mi se, ajd nam ti to usporedi i objasni.
Sigurno ćeš ti to puno bolje od mene!

halfte trinken, halfte Šarcu geben


@gigic
Pa eto, ne da mi se, ajd nam ti to usporedi i objasni.
Sigurno ćeš ti to puno bolje od mene!

Evo malo brojevva:

Dug kunski prema bankama

31.03.18 809.787.085 $ 6.02952 134.303.027

31.03.19 839.567.658 $ 6.61004 127.014.006

Razlika u $ dug manji 7.288.021$ 1Q 19 /1Q 18, a kako je Pelagos kupljen u 11/18 za 11.95 mil$,
proizlazi da je uz iskljucenje kupnje Pelagosa dug smanjen za 19.239.021$.

😀

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Nebi se štel mješat ali valjda je u međuvremenu bilo i godišnje izvješće pa je realnije a i kolega je uspoređivao sa stanjem na 31.12.2108.


Lijepo izvješće.
Pričamo o malom gubitku, ali radi se i o ( za sada ) skrivenoj dobiti.
Još u revizorskom izvješću za 2018 napisano je da brodovi vrijede više nego što se vode knjigovodstveno.
Naime, rabljenim brodovima još od 2017. god. polako raste cijena, pa je trenutno panamax star 5 godina za oko 4 M $ skuplji nego sredinom 2017.
Ruda željeza i dalje poskupljuje što nagovještava zadržavanje trenda. Neki analitičari već spominju mogućnost super ciklusa kao 2010 do 2014 kada je cijena rasla i do 170 $.
Visoka cijena željeza diže i cijenu brodova ( pa i rabljenih ), što nam diže NAV i omogućuje veliko razduživanje u slučaju prodaje nekog broda i trenutni prikaz knjigovodstvene dobiti na tom brodu.

U revidiranom izvješću za 2018. stoji sljedeće: “Na dan 31. prosinca 2018. godine brodovi su procijenjeni od strane neovisnog procjenitelja Associated Shipbroking S.A.M. na tržišnu vrijednost od 157,0 mil USD, što predstavlja nižu vrijednost od izračunate vrijednosti brodova u upotrebi”

U bilanci su brodovi na 31.12.2018. bili 1,24 mlrd kn + 25 mil kapitaliziranog dry docka pa ispada da su na taj dan knjigovodstveno vrijedili oko 250 mil kn više od tržišne vrijednosti.

Buy When There's Blood In The Streets

Je, deveen je u pravu. Stranica 62. ovog reporta odnosno 32. i 33. Stranica Deloitte-ovog revizorskog izvještaja u prilogu: http://zse.hr/userdocsimages/financ/ATPL-fin2018-1Y-REV-K-HR.pdf

Moram pohvaliti gospona Bilbiju jer je njegovim dolaskom u NO očito promijenjen revizor i napravljeni su značajni koraci s ciljem transparentnijeg i boljeg izvješćivanja investicijske i ostale javnosti. Možda netko drugi također zaslužuje pohvale, no obzirom da nije bilo promjena u Upravi, cini mi se da je to isključivo njegova zasluga.

Sve stoji. Jedina mi je nepoznanica gdin IB, dugo već nije ništa mezio… na 600 kn je loudao na tone a sad na 300 neće?

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Kolega alt333, mogu reći da mi se ova misao oko prodaje cerpa u zadnje vrijeme često mota po glavi tako da je možda ovo razlog apstinencije kupnje IB preko svog računa. E sad skrbnički su priča za sebe te nije isključeno da je tamo upalo nešto u košaricu jer u top-10 ima sigurno jedan preko kojeg trguje.

Alt pa on već ima >25%. Mene više čudi zašto ne ulaže u nešto profitabilnije. Ovdje se neće najesti kolača još zadugo bez obzira što je ovo dobio po brutalnom diskontu.

Sokrat: Vidiš li prijatelju ona tri čobana? Sve dok oni mogu da nadglasavaju mene i Platona i uslijed toga da donose odluke, ja u demokraciju ne vjerujem.


Moram pohvaliti gospona Bilbiju jer je njegovim dolaskom u NO očito promijenjen revizor i napravljeni su značajni koraci s ciljem transparentnijeg i boljeg izvješćivanja investicijske i ostale javnosti. Možda netko drugi također zaslužuje pohvale, no obzirom da nije bilo promjena u Upravi, cini mi se da je to isključivo njegova zasluga.

Slažem se, iako se vidi da promjena dugogodišnje prakse ide malo teže i da su se sami fin. izvještaji na kraju skrpili da se ispoštuje rok za predaju. Klasične greške kad se tako radi su krivi headeri/footeri, stari font, prijelomi stranica, tekstualni dijelovi koji su ostali od prethodne godine (npr. bilješka 6) itd. Nije pretjerano bitno i vjerujem da će se popeglati ubuduće, ali mrvicu kvari dojam.

Buy When There's Blood In The Streets

Ovo je bilo za očekivati da danas pređe 300, izvješće je iza nas, a svi su ga se bojali…
Minus je minimalni za ludi 1. kvartal, što pokazuje da stabilno plove i kada je nevera,
a sada dolazi bolji dio godine, a i trgovinski rat je pri kraju, tako da odsad samo stabilno
plovimo prema gore!!!

BDI također i danas raste, te ide sve dalje od 1000 bodova!!

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Tko se bojao izvješća kako ti kažeš?

Ne možeš se bojati odnosno plašiti necega sto je prošlo i završilo. To je iracionalno.

Vani su koliko vidim neki brodari pokusali se otrgnuti od dna posljednja dva dana. Nažalost još uvijek bezuspješno.

Simpaticno mi je kako se naglo probuđena osvještenost pokusava pretočiti u naglu promjenu trenda. Ne ide to tako.

Kladim se da je danas netko namjerno povukao fingirajući, jel – svi znamo koga… pa app onda će uzeti par posto i mirna Bosna štono bi rekli Dubrovčani! 😁

“Tradicionaln folklor i jedinstvena baština”.

New Report

Close