ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.10.2024. u 05:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,06
22.119
470
47,00
48,10
-1,47%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Pitanje: jesu izašle one lađe s dokovanja ?

Odgovor : nije.


zmrklic: ” Pitanje: jesu izašle one lađe s dokovanja ? ” Odgovor : nije.

Isprike, nisu li bile dvije ?


kerefek76: ” Gledajući atlantsku i ostale top hrvatske dionice čini mi se da je posrijedi koordinirana akcija nekoliko fondova da se cijene svih top dionica svedu na niže vrijednosti, time se otresu svi paničari i “novokomponovani” te osiguraju dobre startne pozicije za godišnji izvještaj 2008. Moš mislit krize….pad od 5-8% uz 15 milja prometa kao u najboljim danima. Fondovi namjerno puše 10% i prodaju da bi onda to isto kupili uz naravno sve ono što im uleti od paničara. Sranje bi bilo da atlantska padne 5% uz promet recimo cca. 100k što bi značilo da ju nitko ne želi kupiti. ” apsolutno se slažem… podcrtavam i citiram… ovo je jedina istina… znači čekat[thumbsup]

1000% istinito[wink]

...14.4., zauvijek će ostati zapisan u našem zdravlju...

veli mi broker da navodno RAIFFEISEN BANK izlazi iz ATPL

&


veli mi broker da navodno RAIFFEISEN BANK izlazi iz ATPL

Netko izlazi i to je sigurno….no dali je to potez….pokazat ce vrijeme..
zasad ….cekamo….[thumbsup]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

bilo tko da izlazi ..mislim da je pri kraju ….

nije pri kraju, imaju oni toga

evo nam i stanje, da se nađe za uspordbu

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 140.241 10,05 Osnovni račun
2. CROATIA OSIGURANJE D.D. 137.361 9,84 Osnovni račun
3. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 118.972 8,53 Osnovni račun
4. LONZA VLAHO 58.551 4,20 Osnovni račun
5. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 57.975 4,15 Osnovni račun
6. PBZ D.D. 57.879 4,15 Skrb. račun
7. JERKOVIĆ ANTE 55.142 3,95 Osnovni račun
8. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 49.274 3,53 Osnovni račun
9. HPB D.D. 45.088 3,23 Skrb. račun
10. ŠMOK DAMIR 29.965 2,15 Osnovni račun
Ukupno: 53,78

&

Sretna vam svima Nova godina i da se nakon slavlja opet vratimo na one razine iz 10og mjeseca [thumbsup]


nije pri kraju, imaju oni toga

probaj saznati okvirnu informaciju koliko toga imaju……..
izlazi i aureus iz brodara ako nije vec i izasao………


Gledajući atlantsku i ostale top hrvatske dionice čini mi se da je posrijedi koordinirana akcija
nekoliko fondova da se cijene svih top dionica svedu na niže vrijednosti, time se otresu svi paničari
i “novokomponovani” te osiguraju dobre startne pozicije za godišnji izvještaj 2008.
Moš mislit krize….pad od 5-8% uz 15 milja prometa kao u najboljim danima.

Sranje bi bilo da atlantska padne 5% uz promet recimo cca. 100k što bi značilo da ju nitko ne želi kupiti.

potpuno pogrešno, bilo bi to predivno jer bi znacilo da nema ni prodaje (osim par ishitrenih ovaca)……….. i da kupnja ako zeli kupovati vece kolicine mora podizati cijenu, a dok god postoji prodavac koji ne pita previse za cijenu nece biti dobro

malo sam analizirao……………..(i razmisljao o jednoj gruboj aproksimaciji)

iz prilozenih top10 za predpostaviti je da svaki od fondova na koje se sumlja da se iskrcava moze imati max 29.964 dionice
prodaja u trenucima korekcija (dvije velike nakon ATH) bila je cca 170.000 dionica

17.5% bi bio udio tog fonda u toj prodaji u odnosu na ukupnu prodaju sto nije neka velika brojka i za predpostaviti je da ako se itko i iskrcava da se je /ili da ce se ubrzo iskrcati.

od pocetka 11mj, odkad je krenulo prema dolje, proslo je cca 90 dana………….to znaci da je potenc. fondu iskrcavatelju bilo potrebno da svakodnevno proda 300 dionica da bi izasao………..sto je realno mogao uciniti…..

toliko od mene

Nazalost, cini se da tu izlazi vise od jednog velikog… u prvih 10 imate cca 700 tisuca dionica, ATPL ima dvostruko dionica. Beasty je u pravu, realno je mogao vec iskrcati, no pracenje trgovine ovih dana pokazuje da se izmjenjuju (spustaju) veliki nalozi jedan ispod drugog. Sto govori u prilog tezi da se iskrcava barem dva igraca. Ne zaboravimo da nas jos ceka (barem je tako bilo jucer) nalog na 500 komada – to nije nikakvo strasilo nego se netko zeli iskrcati….

trziste je bolesno i ne treba imati iluzija kako ce brodari danas-sutra poletjeti gore. s druge strane, dobra je stvar da svi znamo vrijednost ATPL i da se netko nasao za kupiti 2000 kom po 2.650 kn jucer. Moja je osobna procjena da su brodari ipak najsigurnija luka u ova vremena, cak i ako se nastave negativne vijesti iz Hrvatske, ne treba zaboraviti da ce brodari imati lijepi prinos u dolarima i kao takvi nece prolaziti kroz teskoce u kojima bi se mogle naci firme koje iskljucivo djeluju u Hrvatskoj.

Hoce li to biti dovoljno, ne znam… mozemo uciniti samo dvije stvari – prodati ili drzati. Ja sam ocistio kucu jucer i kupio zadnja tri komada, ne znam, mozda je moja procjena bila kriva (nikog ne nagovaram na kupnju). Fundamentalno ceka nas dobra godina (bdi od 6.000 je jos uvijek dobar, a vjerojatno krenut ce to jos gore), novi brodovi ce doci, stari ce se prodati i tu nema zime… psihologija je ta koja nas…. i tu se ne moze nista.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close