ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mnogi ovdje su jako zeleni i ne čudi me da ne razumiju kako uprava ATPL nikad nije marila za dioničare, već isključivo za vlastiti džep, pogotovo za vrijeme blagostanja 2006/2007. Ne znam trebam li vas podsjećati na to da je uprava krenula sa otimanjem dionica 2006.g., a početkom 2007.g. doslovno kompletno počistila dionice iz ESOP-a, cca. 200.000 kom., te ih pospremila u svoje džepove. Tada, kada je dionica ATPL na burzi bila 1000 kn, oni su “opcijskim ugovorima kupovali” te dionice po cijeni od 30 kn, a koje su plaćali od dividende isplaćene na osnovi prepisanih dionica. Da nisu sebi te dionice prebacili, nebi nitko od dioničara vidio nikakvu dividendu. Naravno, tijekom 2007.g. kada je cijena nastavila sa usponom iste su prodavali, prebacivali i šta ja znam šta sve nisu radili, ali su sebi uzeli milione i osigurali 3 generacije nekretninama, kao i dionicama.
Stoga mi nikako nije jasno šta ih stalno branite?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Ma dobro kolega Smart, ma kako imate obraza?Sramota….Djon obraz.

Evo na prvoj stranici ove teme pisete:
obično je da se rijetko spominje Atlantska na ovom forumu, jednu od najboljih firmi u Hrvatskoj u prošloj godini. Mislim da je zaslužila svoju temu. Današnji promet od preko 3.800.000,00 kn nam govori da je zaista atraktivna investicija. Inače, nakon pada sa 970 kn cijena se drži na cca. 800 kn/ + – 5% u protekla 2 mjeseca. Unaprijed poznati rezultati i svima poznato iskrcavanje Kristijana Flioričića sa preko 20.000 kom je vratilo cijenu i ipak suprotno očekivanjima vratilo na niže razine. U očekivanju godišnjih rezultata koji su kako sam već napisao poznati, puno više će biti interesantni razultati za 1Q/2006.g. koji bi trebali biti prikazani u slijedećih 40 dana. Zna se da su vozarine pale za 100% u odnosu na 2005.g., ali ipak još uvijek su profitabilne za Atlantsku Plovidbu. Ostali prihodi od hotela do avio kompanije bi trebali biti u porastu. Novca je dosta rezervirano za ovu godinu pa će intersantno biti pratiti događanja oko ove jako atraktivne dionice za mnoge ulagače

To je bilo prije 12 godina, dugo je to razdoblje…mozda je kolega tada bio “zelen” kao sto danas misli za vecinu ovdje prisutnih pa samo zeli podijelit vlastito iskustvo…
Kako god, zahvala kolegi Smartu na doprinosu i angazmanu na ovoj temi u proteklih 12 godina…

Rastimo zajedno...


Mnogi ovdje su jako zeleni i ne čudi me da ne razumiju kako uprava ATPL nikad nije marila za dioničare, već isključivo za vlastiti džep, pogotovo za vrijeme blagostanja 2006/2007. Ne znam trebam li vas podsjećati na to da je uprava krenula sa otimanjem dionica 2006.g., a početkom 2007.g. doslovno kompletno počistila dionice iz ESOP-a, cca. 200.000 kom., te ih pospremila u svoje džepove. Tada, kada je dionica ATPL na burzi bila 1000 kn, oni su "opcijskim ugovorima kupovali" te dionice po cijeni od 30 kn, a koje su plaćali od dividende isplaćene na osnovi prepisanih dionica. Da nisu sebi te dionice prebacili, nebi nitko od dioničara vidio nikakvu dividendu. Naravno, tijekom 2007.g. kada je cijena nastavila sa usponom iste su prodavali, prebacivali i šta ja znam šta sve nisu radili, ali su sebi uzeli milione i osigurali 3 generacije nekretninama, kao i dionicama.
Stoga mi nikako nije jasno šta ih stalno branite?

Koliko znam a znam jer sam i ja bio dioničar u to vrijeme, svim zaposlenicima, pomorcima i dioničarima su nuđene dionice u 2 ili 3 kruga ESOP-a. u prvom je cijena bila 30kn kada je tržišna cijena dionice već bila debelo preko tog iznosa a u drugom čini mi se 70kn kada je tkđ. tržišna cijena bila već preko 100kn. Znači svi su imali jednaku priliku za kupiti koliko god su htjeli, samo što je i onda vladalo nepovjerenje kao i danas i kolale su priče tipa ‘ma kakva atlantska, neće bit ništa od toga’ itd., pa čak i od pomoraca i zaposlenika. Kad je i nakon trećeg kruga ostao veliki broj dionica naravno da je uprava vjerujući u oporavak tržišta pokupovala što je ostalo. Znaći gospodine nije istina što govorite i nemojte širiti dezinformacije da je uprava sve pograbila jer su onda to mogli učiniti već u prvom krugu a ne nakon trećeg kad više uopće nije bilo interesa za dionice. Pa što su trebali još 10 krugova nudit, dok se neki ne predomisle. Neka me netko od starih dioničara ispravi ako što krivo govorim. Vi ste pretpostavljam bili jedan od onih nepovjerljivih koji onda nisu iskoristili priliku, a mogli ste, pa sad pljujete po upravi jer ste ostali bez povoljnih dionica. Priča se da je jedan od zaposlenika u to vrijeme koji nije imao veze sa upravom uzeo veću količinu dionica (priča se u desecima tisuća) i ljudi su mu se smijali u to vrijeme da u što je bacio novce..on sad likuje a ovi koji nisu iskoristili priliku sad se grizu..to je tako


To je bilo prije 12 godina, dugo je to razdoblje…mozda je kolega tada bio "zelen" kao sto danas misli za vecinu ovdje prisutnih pa samo zeli podijelit vlastito iskustvo…
Kako god, zahvala kolegi Smartu na doprinosu i angazmanu na ovoj temi u proteklih 12 godina…

A vidi, uvijek je bilo svakakvih likova ovdje na forumu, posebno onih koji bez argumenata žele uvijek skrenuti temu na osobne prepirke. Čovjek citira moj prvi post na ovoj temi iz 2006.g. i uspoređuje ga sa ovim što ja pišem danas, šta reći!?

Nisam bio previše zelen tada jer sam na burzi trejdao od 2003.g. aktivno. No, što se tiče tog posta i kretanje cijene ATPL nakon njega, šta reći, od 800 kn do 3800 kn.

Što se tiče ATPL i mog pisanja tu, iako sam već godinama jako rijetko tu, mislim da sam zaista dao veliki doprinos sa konketnim činjenicama i jako dobrim pogledom na situaciju, hvala ti.

Nažalost, mnogi početnici su ovdje ulijetali u nevrijeme jer su trčali za jurećim vlakom dok je IB gurao cijenu, što uvijek loše završi za većinu. Ja uvijek kažem da je najgore negirati činjenice zato jer si u nekoj dionici i ne gledati drugu stranu medalje, kakva god ona bila. Zatvaranje očiju i zavaravanje samog sebe je nešto najgore u investiranju, jer ako nisi spreman reći sebi da si pogriješio, nikad nećeš uspjeti u špekulaciji. Događalo se i meni po tko zna koliko puta da me ego sjebao, što prije to shvatite, prije ćete početi zarađivati novac, umjesto da ga gubite.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Ma kolega Smart, vi danas upravo pisete o 2006, 2007 – dokapitalizaciji i kupovanje dionica od strane Uprave.Pa kako to da tada vam to nije bio problem a sad jest?
Ja nikad ali bas nikad ne kupujem ili prodajem dionicu jer je netko ovdje napisao pa makar on mislio za sebe da ima “jako dobar pogled na situaciju”.

Kupujem nakon svojih proucavanja izvjestajam poslovanja itd. jer radio se vodim onom sam pa sam se ubio ali ne prodavam svoje misljenje okolo, takodjer.


ATLANTSKA PLOVIDBA d.d. izvještava da su kreditna dospijeća za brodove AP Argosy i AP Jadran, u ukupnom iznosu od 23.224.576,82 USD, uspješno refinancirana putem renomirane europske banke na razdoblje od pet godina (dospijeće krajem 2023.g.).

volio bi da mi netko objasni kako se banke rangiraju u renomirane i nerenomirane,vjerujem da su renomirane koje ti uspije reprogramirati kredit a one druge nisu renomirane


Mnogi ovdje su jako zeleni i ne čudi me da ne razumiju kako uprava ATPL nikad nije marila za dioničare, već isključivo za vlastiti džep, pogotovo za vrijeme blagostanja 2006/2007. Ne znam trebam li vas podsjećati na to da je uprava krenula sa otimanjem dionica 2006.g., a početkom 2007.g. doslovno kompletno počistila dionice iz ESOP-a, cca. 200.000 kom., te ih pospremila u svoje džepove. Tada, kada je dionica ATPL na burzi bila 1000 kn, oni su "opcijskim ugovorima kupovali" te dionice po cijeni od 30 kn, a koje su plaćali od dividende isplaćene na osnovi prepisanih dionica. Da nisu sebi te dionice prebacili, nebi nitko od dioničara vidio nikakvu dividendu. Naravno, tijekom 2007.g. kada je cijena nastavila sa usponom iste su prodavali, prebacivali i šta ja znam šta sve nisu radili, ali su sebi uzeli milione i osigurali 3 generacije nekretninama, kao i dionicama.
Stoga mi nikako nije jasno šta ih stalno branite?

amen

Postoje banke koje su specijalizirane za brodarstvo. Te su sigurno bolje upućene i ajmo reci renomirane za kreditiranje poslova vezanih uz kupoprodaju i najam brodova.

Banke tipa PBZ i Zaba ne mogu zbog veličine izlozenosti i strategije poslovanja kreditirati dugorocne poslove u brodarstvu.

Nakon 3 odlicne vijesti o AP,
1.Gradnja stambeno-poslovnog kompleksa sa 106 stanova-apartmana, 7 poslovnih prostora, 146 podzemnih garaza..
2.kupnja Panamax-a AP Libertas za 11.95 musd i istovremeno ugovoranje istog za 26.000 usd dnevno dok je spo cca 12.000 usd!!!!
To je 130%iznad prosjecnog BDI-a o kojem vam Mr. Pametni stalno pise!
Zato je i poceo pisati protiv AP .
Svrbi ga kvaliteta.


Nakon 3 odlicne vijesti o AP,
1.Gradnja stambeno-poslovnog kompleksa sa 106 stanova-apartmana, 7 poslovnih prostora, 146 podzemnih garaza..
2.kupnja Panamax-a AP Libertas za 11.95 musd i istovremeno ugovoranje istog za 26.000 usd dnevno dok je spo cca 12.000 usd!!!!
To je 130%iznad prosjecnog BDI-a o kojem vam Mr. Pametni stalno pise!
Zato je i poceo pisati protiv AP .
Svrbi ga kvaliteta.

Je, to je to. Ok, samo vi nastavite.

LP

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Zanimljivo.

Umjesto da se ljudi skoncentriraju na događaje zadnjih dvije godine, neki pričaju o događajima prije dvanaest godina.

Zbog čega se sada ne jave oni koji su pisali deseterce o svijetloj budućnosti koja dolazi za godinu dana.

Sada kada je ta budućnost došla rezultati izvještaja i stanje u AP je po meni razočaravajuće.

I da, Uprava se baš nije proslavila.

Očekivao sam da će novi član Uprave promijeniti smjer plovidbe.
Osim nekretinskog biznisa od naznake promjene u poslovanju nema ništa.

I što očekujete sada kada vidimo da BDI ne ide nikamo, osim doma.

New Report

Close