ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kvartalna usporedba.

Izvješće je bilo dobro, ne znam čemu pad cijene umjesto da je rasla??
Stvarno je čudan taj ZSE, sve ide naopako, neki nakon jako lošeg izvješća jučer porasli i do 50%?!!

To ti je projekcija nekog budućeg stanja. Atlantska plovidba je pala jer se očekuje podjela dividende za pet godina. Ovi drugi rastu jer se očekuje bum za isto toliko let.
Nije mi jasno zašto sekiracija sitnih dioničara koji tu mogu izgubit par tisuća kuna kad drugi gube na desetke milijuna u pol dana i skroz su skulirani.

Sokrat: Vidiš li prijatelju ona tri čobana? Sve dok oni mogu da nadglasavaju mene i Platona i uslijed toga da donose odluke, ja u demokraciju ne vjerujem.


Izvješće je bilo dobro, ne znam čemu pad cijene umjesto da je rasla??
Stvarno je čudan taj ZSE, sve ide naopako, neki nakon jako lošeg izvješća jučer porasli i do 50%?!!

Izvjesce je odlicno jer je ovaj put cisti prihod od plovidbe bez jednokratnih dobitaka od prodaje brodova kao do sada, tako da pausalna ocjena na seebizu kako je dobit u odnosu na proslu godinu pala ima veliki razlog zasto. Vecina ljudi ne cita izvjesca detaljno, pa prodaju ili kupuju na clanke i kratke osvrte na forumima, ali tko detaljnije iscita pojedine stavke izvjesca moze imati bolji pogled na stvari.

Pa ja bas mislim da mnogi koji ovdje pišu su dosta neobjektivni i precjenjuju oporavak vozarina i vrijednost Atlantske. I dosta tendeciozno tumače pojedine stavke izvješća. Najviša cijene ATPL u njezina zlatna vremena u 2007.-2008. bila je oko 3200 kuna, dakle 7-8 puta vise od današnjih cijena. A 5-6 puta su bili veći i prihodi od današnjih, čak i operativni, a kompanija znatno profitabilnija nego danas. A da entuzijazam na burzi i ne spominjemo… Tako da podcjenjivati tudje misljenje i procjene na način… kao oni nemaju pojma, ne razumiju i sl., koliko možemo i samo vidjeti, cini se da nema snažno kvantitativno uporište.

http://zse.hr/userdocsimages/financ/ATPL-fin2008-1Y-Not. REV-K-HR.xls

Treba biti realan oko procjena buduceg rasta i vrijednosti. Pogotovo kad postoji toliko nepoznanica glede strategije i daljnjeg razvoja ove kompanije. Umjesto da se uprava i članovi NO bave samopromocijom po plaćenim medijima, bilo bi bolje da kvalitetnije i potpunije komuniciraju sa svim ostalim dioničarima i javnošću te kazu kakvi su im kratkoročni i dugoročni planovi. Hoće li biti dokapa, ako hoće pod kojim uvjetima, s kojom namjenom Itd. To može dugorocno usmjeriti cijenu u željenom smjeru, a ne njezino pumpanje od strane pojedinaca.

http://www.seebiz.eu/ostar-pad-dobiti-atlantske-plovidbe/ar-183972/

samo što nije...

..prati li netko tko od većih igraća prodaje ATPL…nisam pratio pa ako netko prati molim informaciju…


..prati li netko tko od većih igraća prodaje ATPL…nisam pratio pa ako netko prati molim informaciju…

Btw. Jel ima netko frišku knjigu dioničara, nek se javi na PP

Prihodi su jadni obzirom na kretanje vozarina, ostalo se u FI da naštimati, tako da sam razočaran. Nisam siguran da je rezultat u plusu. Moglo si i moralo bolje.


Nije naslov katastrofalan nego je žalosno što netko tko ga je naručio misli da će to opravdati njegovo igranje sa cijenom dionice te da će to netko popiti ko misno vino. Ovdje se i dalje mimo svih pravila burze sve dogovara i realizira, podiže i spušta a da velika većina nema pojma što se događa pa se tako sve svodi na nagađanja i pogađanja. Na forumu je 80% plaćenika i onaj koji briše po nalozima grupe.

A kad je bio intervju s IB…to nije bio plaćen članak? I ono naštelavanje skoka u jednom danu od koliko ino posto neposredno prije…
Činjenica je da su s obzirom na kretanja cijena vozarina podbacili…i da je mnogo dioničara očekivalo znatno bolje izvješće…a to se može i zahvaliti ekipi koja svakodnevno lijepi procjene kojekakvih analitičara i radi čare-bare iz staklenih kugla…
Isto je tako činjenica da je ekipa iz ATPL vukla krive poteze…rasprodavala imovinu, nije napravila dokap na vrijeme…ali bitno da je cijena dionice napucana od strane jednog dioničara u kojem su našli potporu i kojeg su naravno objeručke prihvatili u NO…a čovjek nema pojma o core businessu…na taj način su kupili mir među duoničarima…a što se tiče poslovanja kompanije…vrlo malo je napravljeno…rekao bih više štete nego koristi za tvrtku, njeno poslovsnje i dioničare…i zato ovdje rast može biti jedini da IB opet počne bjesomučno kupovati i podizati cijenu…



Nije naslov katastrofalan nego je žalosno što netko tko ga je naručio misli da će to opravdati njegovo igranje sa cijenom dionice te da će to netko popiti ko misno vino. Ovdje se i dalje mimo svih pravila burze sve dogovara i realizira, podiže i spušta a da velika većina nema pojma što se događa pa se tako sve svodi na nagađanja i pogađanja. Na forumu je 80% plaćenika i onaj koji briše po nalozima grupe.

A kad je bio intervju s IB…to nije bio plaćen članak? I ono naštelavanje skoka u jednom danu od koliko ino posto neposredno prije…
Činjenica je da su s obzirom na kretanja cijena vozarina podbacili…i da je mnogo dioničara očekivalo znatno bolje izvješće…a to se može i zahvaliti ekipi koja svakodnevno lijepi procjene kojekakvih analitičara i radi čare-bare iz staklenih kugla…
Isto je tako činjenica da je ekipa iz ATPL vukla krive poteze…rasprodavala imovinu, nije napravila dokap na vrijeme…ali bitno da je cijena dionice napucana od strane jednog dioničara u kojem su našli potporu i kojeg su naravno objeručke prihvatili u NO…a čovjek nema pojma o core businessu…na taj način su kupili mir među duoničarima…a što se tiče poslovanja kompanije…vrlo malo je napravljeno…rekao bih više štete nego koristi za tvrtku, njeno poslovsnje i dioničare…i zato ovdje rast može biti jedini da IB opet počne bjesomučno kupovati i podizati cijenu…
[/quote]

Uopće nisu podbacili. Ti kao imaš pojma o core biznisu… solidno su radili.

Meni se cini da ti istupi u medijima imaju veze s nekim budućim aktivnostima, tipa dokapa ili sl.
Zanimljivo je da navodno IB rasprodaje ubrzano RIVP, očito mu treba ili će trebati novac za neke druge aktivnosti. A time bi se mogle pojasniti nagle i neočekivane fluktuacije i volatilnost cijene.

Uopće nisu podbacili. Ti kao imaš pojma o core biznisu… solidno su radili.

Meni se cini da ti istupi u medijima imaju veze s nekim budućim aktivnostima, tipa dokapa ili sl.
Zanimljivo je da navodno IB rasprodaje ubrzano RIVP, očito mu treba ili će trebati novac za neke druge aktivnosti. A time bi se mogle pojasniti nagle i neočekivane fluktuacije i volatilnost cijene.

Nemam pojima o core businessu…ali ja ne sjedim u NO…a čini mi se da ovaj sjedi samo zato jer ima para koje je odlučio upucati ovdje…na koji način može pripomoći u upravljanju i poboljšanju rada kompanije…ne znam…znam samo da se dioničari mnogo raduju kad dotični dokupljuje…

New Report

Close