ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 17:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,06
22.119
470
47,00
48,10
-1,47%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

DRYSHIPS INC. (NasdaqGS:DRYS)

Last Trade: 67.90
Trade Time: 4:00PM ET
Change: 4.77 (6.56%) –
Prev Close: 72.67
Open: 69.46
Bid: 67.26 x 400
Ask: 68.39 x 700

Glasnogovornik IGH na neodređeno

je kolega davids istina da je danas potonula flota drysa al ipak je mala razlika u grafu
drys je u korekciji isao do 52 pa onda na 77 a sad je 67.90
to je slicno kao da je atpl sa dnana 2650 odletila na 3700 i onda pala na 3180
usporedite malo oscilacije
na drysu se bar da fino strejdati a ovdje [cry]

Postanite Eu-robovi


je kolega davids istina da je danas potonula flota drysa al ipak je mala razlika u grafu drys je u korekciji isao do 52 pa onda na 77 a sad je 67.90 to je slicno kao da je atpl sa dnana 2650 odletila na 3700 i onda pala na 3180 usporedite malo oscilacije na drysu se bar da fino strejdati a ovdje [cry]

Slažem se,isto razmišljam atpl mora gore i puno više vrijedi…sad će kinezi…[proud]

Glasnogovornik IGH na neodređeno



Goran8:

“… Da mi je netko prije par mjeseci rekao da će se moći kupiti po 2700 kn rekao bih mu da je lud.
Nevjerojatno ali ATPL-R-A je među najvećim gubitnicima od Nove godine na ZSE.”

Netko je nešto prije Božića spominjao da će na 3k (bila je 3400) , a kad sam ju ja sav sretan kupovao po 3018 kn prije par tjedana, opet je netko spominjao sadašnje razine. Nisam mu vjerovao, a ne da mi se kopat po forumu… Volio bih da se sam javi da mu čestitam na odličnoj prognozi.[thumbsup]

Ja sam rekao da bu na 3000 pa sam ju zato i prodao na 3500. Kasnije sam i skuzil da bu i ispod 3000 pa sam ponovno usao (prosjek mi 2840) ali da bu ovak dugo taljigala na 2700+ e to nisam ocekival. Bilo kako bilo ovo je gud cijena. Bit ce mi zao ak padne jos dolje jer trenutno nemam extra casha na vidiku za dokup a s marginima se ne igram jos.


je kolega davids istina da je danas potonula flota drysa al ipak je mala razlika u grafu
drys je u korekciji isao do 52 pa onda na 77 a sad je 67.90
to je slicno kao da je atpl sa dnana 2650 odletila na 3700 i onda pala na 3180
usporedite malo oscilacije
na drysu se bar da fino strejdati a ovdje [cry]

Istina ako gledamo u postocima…no ak gledamo da je 3700 vrlo blizu ATH ATPL-a, a DRYS-u je ATH na 130, onda DRYS jos ima puno prostora za rast..
kako god ….ATPL kako kaze Davids vrijedi vise i ja sam unutra…..2860…ulaz…(jucer)

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


je kolega davids istina da je danas potonula flota drysa al ipak je mala razlika u grafu
drys je u korekciji isao do 52 pa onda na 77 a sad je 67.90
to je slicno kao da je atpl sa dnana 2650 odletila na 3700 i onda pala na 3180
usporedite malo oscilacije
na drysu se bar da fino strejdati a ovdje [cry]

zasto onda ne kazes za koliko je drys korigiran bio na 52 dolara kad vec usporedujes
i jos nesto napisao sam prije 20-ak dana da se ovdje veliki iskrcavaju i da to iskrcavanje traje od kad je cijena bila 3700,a imaju toliko municije da su potukli 100 milijuna kuna fondova koje su ulazile na 3700 i 100 milijuna kuna mirovinaca koji su ulazili po 3500
ja sam svoje dionice atpl-a prodao na 3500,a vama koji ste unutra sretno,ja se ne vracam bez obzira kolika cijena bila dok se ne zaustavi iskrcavanje

ATPL je likvidna i fondovi je imaju u svojim portfeljima …. kada isplaćuju ekipu moraju prodavat ono što se prodat može …. zato ATPL ide dole, ali kad dođe do kupnje ići će još brže gore, jer ovi koji je sad kupuju neće je dati samo tako. Ja sam među njima a vjerujem i većina vas. Ja sam kupio neki dan po 2.740kn, ali vidim da se moglo i bolje, nadam se ne puno bolje [undecid]

Cookie Monster


Da mi je netko prije par mjeseci rekao da će se moći kupiti po 2700 kn rekao bih mu da je lud. Nevjerojatno ali ATPL-R-A je među najvećim gubitnicima od Nove godine na ZSE.

Insider se prije par mjeseci (05.11.2007) sprdao s ATPL.
Sada se taj post ne čini kao sprdnja…

Vaš link

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


borism: ” je kolega davids istina da je danas potonula flota drysa al ipak je mala razlika u grafu drys je u korekciji isao do 52 pa onda na 77 a sad je 67.90 to je slicno kao da je atpl sa dnana 2650 odletila na 3700 i onda pala na 3180 usporedite malo oscilacije na drysu se bar da fino strejdati a ovdje [cry] ” zasto onda ne kazes za koliko je drys korigiran bio na 52 dolara kad vec usporedujes i jos nesto napisao sam prije 20-ak dana da se ovdje veliki iskrcavaju i da to iskrcavanje traje od kad je cijena bila 3700,a imaju toliko municije da su potukli 100 milijuna kuna fondova koje su ulazile na 3700 i 100 milijuna kuna mirovinaca koji su ulazili po 3500 ja sam svoje dionice atpl-a prodao na 3500,a vama koji ste unutra sretno,ja se ne vracam bez obzira kolika cijena bila dok se ne zaustavi iskrcavanje

Pa da ima i drugih dionica.

borism:

je kolega davids istina da je danas potonula flota drysa al ipak je mala razlika u grafu
drys je u korekciji isao do 52 pa onda na 77 a sad je 67.90
to je slicno kao da je atpl sa dnana 2650 odletila na 3700 i onda pala na 3180
usporedite malo oscilacije
na drysu se bar da fino strejdati a ovdje [cry]

zasto onda ne kazes za koliko je drys korigiran bio na 52 dolara kad vec usporedujes
i jos nesto napisao sam prije 20-ak dana da se ovdje veliki iskrcavaju i da to iskrcavanje traje od kad je cijena bila 3700,a imaju toliko municije da su potukli 100 milijuna kuna fondova koje su ulazile na 3700 i 100 milijuna kuna mirovinaca koji su ulazili po 3500
ja sam svoje dionice atpl-a prodao na 3500,a vama koji ste unutra sretno,ja se ne vracam bez obzira kolika cijena bila dok se ne zaustavi iskrcavanje

nek padne na 1000
a s kolko je drys rasto na ath
ne znam zakaj ste tako uzbudjeni kolega, naravno da cete ponovno uci u atpl, inace ne biste toliko bili opsjednuti ovim preracunavanjima

Postanite Eu-robovi

ATPL je jedna od rijetkih likvidnih dionica koju u portfoliu ima većina otvorenih fondova.
Slične su možda HT , ADRS , ERNT , INGR , IGH , DLKV…..
Očito su mali investitori , bombardirani vijestima o recesiji u SAD , inflaciji , neulasku u EU do tko zna kada i sl. odlučili izvaditi novac (ili dio) iz fondova.Većina njih niti ne zna što su fundamenti i odluke donose zato što je tako napravio susjed ili kolega s posla.Popularno – efekt krda , koji podjednako pogađa burzovne “neznalice” , kao i brokere.
Zato fondovi očajnički pokušavaju utopiti likvidne dionice.Razmjere svega vidjet’ ćemo za koji dan , kad se objavi imovina fondova na dan 31.01.08.
Pošto Kinezi slave još bar do kraja slijedećeg tjedna , bojim se da to neće donijeti ništa dobro našoj dionici u kratkom razdoblju.Ništa bez strpljenja.
Nakon toga sve informacije ukazuju na rast sektora.On će na ATPL biti sporiji ako CROBEX bude padao , a puno brži ako ovaj bude rastao.Ako se dogodi da CROBEX u nekom periodu počne jače rasti , to će vratiti manje investitore u fondove i lansirati dionice poput ATPL možda i brže nego što smo mislili…..


ATPL je jedna od rijetkih likvidnih dionica koju u portfoliu ima većina otvorenih fondova. Slične su možda HT , ADRS , ERNT , INGR , IGH , DLKV…..

I zbog toga ja zaobilazim ovu dionicu.

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close