ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 13:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,06
22.119
470
47,00
48,20
-1,47%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Prodaja imovine? U dobit?
S takvima kao sto ste vi se ne isplati raspravljati.
I osim toga, revidiraju se samo godisnja izvjesca.
Ovo drugo je krunski dokaz da niste isli na web os ZSE da ih procitate jer u naslovu linka pise “nerevidirano”.
Odmah na ignore.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



sisoje

stvar je vrlo jednostavna

Cijena raste zato sto netko tko ima novca misli da ce ova firma generirati 100 HRK po dionici u 2018. i 150 HRK po dionici u 2019.

Vrlo jednostavno, dakle, ocekuje se snazan rast dobiti Bulk Sektora u 2018. i 2019. …. osnovni generator rasta cijena dionica su prije svega ocekivanja i ATPL nije iznimka … Ljudi koji ulazu ovdje projiciraju P/E izmedju 5 do 10 (i to uz dokapitalizaciju koja ce max. prema statutu biti 1/3 novih dionica s obzirom na broj postojecih)


Točno u sridu, jedino je zaboravljeno 50kn po dionici za 2017 i rast vrijednosti imovine od cca 200 kn po dionici do kraja Q1/2018. Koliko je to ono u sumi, hvala.
😃👍✌👏
[/quote]

mislim da će generirati više, za 2017 očekujem 70-80kn,a EBITDA 160kn

Pa ja i pitam tko je revizor godišnjeg izvješća?

Da, kod prodaje imovine knjizi se prihod od te prodaje, a s druge strane preostala knjigovodstvena vrijednost te imovine kao rashod. Ako je taj prihod veći od tog knjigovodstvenog rashoda društvo će ostvariti dobit s osnove prodaje imovine, ako ne ostvarit će gubitak. Naravno, oni mogu i drugačiji voditi imovinu, po fer vrijednosti. No prilično sam siguran da je oni vode kao nabavnu uz ispravak vrijednosti preko amortizacije.

Sjećate se kad su vozarine jako padale prije 5-6 godina onda su jednokratno ispravili vrijednost te imovine na teret računa dobiti i gubitka i knjižili gubitak od cca 500 milijuna kuna i vise? Ili vi tada niste imali dionicu i novi ste dionicar koji špekulativno investira, a zna jako malo ili ništa o osnovnom biznisu i poslovanju?

To je bila jednokratna revalorizacija. Nakon dugo vremena, kad se vrijednost imovina jako promijenila. Ali u 2017 to nije slucaj.
Jos jednom, jeste li procitali polugodisnja izvjesca, spammeru? Da ili ne?
O poslovanju znam daleko vise od vas.
Sto nije tesko jer vi ocito ne znate ali ama bas nista.
I jos kao znate kako firma o kojoj ne znate nista knjizi imovinu?
Majko mila.

P.S.
Nitko vam nije kriv sto niste usli u dionicu ranije.
To je jedino sto vas svrbi i bilo kojim pokusajem negiranja navuci cete na sebe grohotni podsmjeh.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Da bilo je jednokratno jer ih je revizor upozorio da imovina u knjigama značajno po vrijednosti odstupa od tržišne vrijednosti te iste imovine.

Zašto mislite da sam ja spamer?

Ja sam sve pogledao sto je dostupno iz javnih izvora. I vidim da je došlo do oporavka vozarina i da tu postoji pozitivan trend, al mi i dalje nije jasno zašto je uprava tražila odobrenje skupštine za dokap i ESOP, a istovremeno će imati bolje poslovne rezultate? Meni se ipak čini da taj rast vozarina nije dovoljan za ovakav rast cijene tim vise jer je većinu protrgovanih dionica kupila jedna osoba, a kad je to postalo čudno, pojavio se neki skrbnički koji je nastavio s kupnjom. Kako to da nitko od institucionalnih investitora ne kupuje. Možda tamo ne sjede lumeni kao sto ste vi, al ne sjede ni zgubidani koji ne znaju procijeniti potencijal i vrijednost. Ili mislite da sjede?

Niste mi odgovorili tko je revizor Atlantskoj?

List iz Splita. I sad je kao bitno tko je revizor?!?
Kupuje onaj tko smatra da ce zaraditi. Debelo.
A taj netko niste vi.
U dokap se ide da se prikupi kapital za akvizicije i smanjenje duga. Zasto bi inace?
I ja sam vec zaradio, fino, i jos cu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Naravno da je bitno. Jel vi znate tko je vlasnik te revizorske kuće?

I sad kad ste pronasli izvješće pročitajte bilješku 4. Ostali poslovni prihodi i bilješku 8. Ostali troškovi iz poslovanja i napišite nam molim vas sto piše u prvoj stavci tih bilješki.

Na koji nacin ti iznosi tamo utjecu na rezultat u 2016? Znacajno? Ne bih rekao.
A u 2017 revidiranih izvjesca jos nema.
Spamer ste zato jer ste evidentno zakasnili s kupovinom, pojavili se kad je doslo na 500 kn i sad prosipate pametne bisere. Umjesto da kupite, zacepite gubicu i izadjete na soma kuna za godinu dvije. Jel vam jasno?
Nitko nikada na ovom forumu nije pljuvao po dionici da bi prosvijetlio druge, altruisticki. Nikad. Vec samo da udje jeftinije. Tko god tvrdi suprotno je bestidni lazov.

The big picture je da dionica na rastu vozarina ide preko soma kuna do kraja ciklusa. A vase price su duboko nebitne.

A ljude koji valjaju nebitne price stavljam na ignore. Nerado, ali moram. Zbogom.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Nisam ja zakasnio s nikakvom kupovinom. Ne brinite vi za moja ulaganja, ja ne brinem o vašim. Jedini tko je ovdje zabrinut ste vi, al zbog toga sto čini mi se dovoljno ne poznajete materiju i jel ste se zatekli na skliskom terenu. Pa ne utječu u 2016., al utječu kad postoji takva transakcija, a ove godine je bilo neke prodaje imovine, zar ne? Znaci moguće je da su i polugodišnji rezultati pod utjecajem takvih ili sličnih transakcija. Inače, nije vam to kuriozitet samo iz revidiranih izvjesca, te transakcije se nalaze i u nerevidiranim kvartalnim izvjescima.

Ne zamjeram vam ja vasu neupućenost, nije lako obuhvatiti dosta turbulentnu povijest ovog društva i shvatiti njegov polozaj. Al nemojte se obeshrabriti. Ako postoji dobra volja i želja uvijek se može nešto novo naučiti. Ni ja ne znam mnogo toga, al polako i stalno stječem nove spoznaje i znanja. Šteta je sto ste tako lako odustali, a bas smo se mogli još dugo i kvalitetno dopisivati i družiti. 🙂

Dečkići đaba se natežete. Puste priče crveni crni ovo ono.
Vrijednost dionice je stješnjena na način da joj nema druge nego ići up.

Da, kod prodaje imovine knjizi se prihod od te prodaje, a s druge strane preostala knjigovodstvena vrijednost te imovine kao rashod. Ako je taj prihod veći od tog knjigovodstvenog rashoda društvo će ostvariti dobit s osnove prodaje imovine, ako ne ostvarit će gubitak. Naravno, oni mogu i drugačiji voditi imovinu, po fer vrijednosti. No prilično sam siguran da je oni vode kao nabavnu uz ispravak vrijednosti preko amortizacije.

Prodaja se prikazuje kao neto dobit (prihod) ili gubitak (rashod), ne ukupan prihod/rashod.

Buy When There's Blood In The Streets


Da, kod prodaje imovine knjizi se prihod od te prodaje, a s druge strane preostala knjigovodstvena vrijednost te imovine kao rashod. Ako je taj prihod veći od tog knjigovodstvenog rashoda društvo će ostvariti dobit s osnove prodaje imovine, ako ne ostvarit će gubitak. Naravno, oni mogu i drugačiji voditi imovinu, po fer vrijednosti. No prilično sam siguran da je oni vode kao nabavnu uz ispravak vrijednosti preko amortizacije.

Prodaja se prikazuje kao neto dobit (prihod) ili gubitak (rashod), ne ukupan prihod/rashod.
[/quote]

Oprostite o čemu vi pisete?

A sto je to nego dobit od prodaje ili gubitak?

Dakle, kad prodate imovinu, to će vam biti prihod, a kao rashod te prodaje će te knjižiti knjigovodstveni iznos te imovine koju u tom trenutku rashodujete uvećanu za troškove te prodaje. Ako je taj prihod veći od tog rashoda imat ćete neto dobit od prodaje, u suprotnom imat ćete gubitak.

New Report

Close