ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 11:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,07
18.594
395
46,50
48,20
-1,47%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


sisoje

stvar je vrlo jednostavna

Cijena raste zato sto netko tko ima novca misli da ce ova firma generirati 100 HRK po dionici u 2018. i 150 HRK po dionici u 2019.

Vrlo jednostavno, dakle, ocekuje se snazan rast dobiti Bulk Sektora u 2018. i 2019. …. osnovni generator rasta cijena dionica su prije svega ocekivanja i ATPL nije iznimka … Ljudi koji ulazu ovdje projiciraju P/E izmedju 5 do 10 (i to uz dokapitalizaciju koja ce max. prema statutu biti 1/3 novih dionica s obzirom na broj postojecih)


Točno u sridu, jedino je zaboravljeno 50kn po dionici za 2017 i rast vrijednosti imovine od cca 200 kn po dionici do kraja Q1/2018. Koliko je to ono u sumi, hvala.
😃👍✌👏

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋


Pa možda zato jer se počelo otvoreno pisati i pričati o tome da je to sve skupa čudno i da možda ima nekakve veze s najavljenim dokapom. Nisam bas primijetio da u dokapima odnosno prije njih cijena raste bas tako ludo, pogotovo kad firma ima poslovnih i financijskih problema.

Pardon, a kakvih to firma ima poslovnih i financijskih problema? Hvala

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋


sisoje

stvar je vrlo jednostavna

Cijena raste zato sto netko tko ima novca misli da ce ova firma generirati 100 HRK po dionici u 2018. i 150 HRK po dionici u 2019.

Vrlo jednostavno, dakle, ocekuje se snazan rast dobiti Bulk Sektora u 2018. i 2019. …. osnovni generator rasta cijena dionica su prije svega ocekivanja i ATPL nije iznimka … Ljudi koji ulazu ovdje projiciraju P/E izmedju 5 do 10 (i to uz dokapitalizaciju koja ce max. prema statutu biti 1/3 novih dionica s obzirom na broj postojecih)

A zašto onda ne rastu ostali brodari?

Ne razumijem zašto kupovati ATPL ako su drugi podcjenjeniji i imaju veći potencijal rasta?

Svi bi trebali simultano rasti. Ne samo domaći i inozemni.

Ja ipak mislim da netko pumpa cijenu iz nekog zasad nepoznatog razloga i da se možda sakrio iza skrbničkog kad su krenule price o manipulaciji tržištem.

Lijepo sam vam rekao da procitate izvjestaje. Tamo je odgovor na pitanje zasto Atpl raste, a ostali ne. Jeste li procitali?
Hocete li prestati pricati gluposti?
Zatrazit cu da vas baniraju jer ste prevrsili svaku mjeru. Cisti spam.
Jedini tko pokusava manipulirati trzistem, i to bezuspjesno, ste vi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Hoćete biti ljubazni i navesti točno gdje to piše i sto točno. Molim link na izvješće i stranicu. Konkretno, ne uopćeno.

Mislim da ste previše nervozni. Razgovaramo o motivima rasta. To je legitimno i tome sluzi forum.

Ja sigurno ne manipuliram tržištem jer niti kupujem, a niti prodajem. Niti ikoga nagovaram na nešto nego nastojim zaključiti sam koji je motiv rasta. Rezultati mogu biti motiv rasta, al da nešto naraste 30% u 20 dana ili 5 puta u godinu i pol, a to se ne dogodi niti s jednim drugim brodarom, onda mi je zaista čudno da se to zbiva?

Izvjesce za H1 objavljeno na ZSE.
Za sve kompanije.
Pogledajte koliku tko ima dobit pa ce sve biti jasno.
Ne moze lakse.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


povijest je najbolja učiteljica!
nekoć davno bio je Noa i nisu mu vjerovali i nisu htjeli biti na palubi!

kolega naklona vrijedan primjer
malo ću ga nadopuniti.
nisu htjeli biti na palubi dok se je gradilo ali kad je počela voda dolaziti velika večina je htjela na palubu.
tako da radi tog i nemalog broja primjera na zse i šire držim da je najizgledniji scenarij
da će se ukrcavati na vrat na nos nekad u budućnosti i da će se biti jako sretni koji uspiju.
u manjem dijelu to se i sada događa,čekamo još veliki dio.
svakim danom je onima koji su unutra lakše biti strpljiv pa…



Jesi oduzeo 150 tisuća tona?

I zašto je problem napisati kao ovi inozemni brodari od čega se točno flota sastoji, kojih brodova, koje tonaže i koja je u vlasništvu, a kojom se samo upravlja?

Pa da ja i ti ne špekuliramo sada što je njihovo, a što nije.

Očito je problem, jer bi netko mogao postavljati neka pitanja. A oni nikome ne odgovaraju na pitanja jer su uspješni i komadaju firmu. Rasprodaju imovinu da bi njima bilo dobro, ugodno i lijepo.

Cijena dionice i dalje demantira tvoje lupetanje po ovoj temi. Ali i drugim temama.
[/quote]

za mene to nije”lupetanje” već respecta vrijedno bechmark-iranje
tko ga je pravilno protumačio mogao je respectabilno zaraditi.
+ ako ne griješim i dalje je to najizgledniji scenarij.
treba biti zahvalan da ima takvih a ne ih napadati.
osim toga zar nas nisu naši stari učili da onog tko gubi treba pustiti da se ljuti?:-)
+ da nema pesimista i crnjača dali bi mogli danas po koliko možemo?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ma mislio sam da ćete pokusati s nečim tako trivijalnim. I ULPL ima bolje izvješće nego kvartal ili godinu prije pa nije narasla 5 puta ili 30% u zadnja tri tjedna. Kako to tumačite?

EBITDA za treći kvartal, očekivanja?

Sisoje
Mislim da niste procitali.
Kolika je dobit Atpl za H1, a kolika od Ulpl i Jdpl? Dobit govori o kvaliteti vodjenja firme, o kontroli troskova i prikipljanju prihoda.
Da, trivijalno je, ali jedino bitno.
Kupite si onda Ulpl i Jdpl, ako mislite da nije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kolika je?

Napišite je ovdje za svaku od ovih kompanija. I operativnu i neto, a onda za svaki slučaj provjerite jel iz redovitih operacija ili možda ima tu ili je bilo prodaje neke imovine?

Molim vas da konzultirate i revidirano godišnje izvješće i napišete nam koja je revizorska kuća revidirala izvješća? Takodjer vas molim da navedete tko revidira izvješća primjerice Jadroplova i Uljanik plovidbi.


Ma mislio sam da ćete pokusati s nečim tako trivijalnim. I ULPL ima bolje izvješće nego kvartal ili godinu prije pa nije narasla 5 puta ili 30% u zadnja tri tjedna. Kako to tumačite?
neefiksno tržište. da je na na našem tk jedan razred ljudi poput IB i NB svima bi nam bilo bolje.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close