ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 13:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,06
22.119
470
47,00
48,30
-1,47%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Samo ti čekaj. Tko čeka sigurno se načeka, a da li i dočeka?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Aludira na jednog iz top 10 da će krenuti s rasprodajom.
Mislim da nitko iz top 10 neće prodavati prije 4 znamenke i multimilijunskog prometa.
Jednog dana kad se poklope nestanak Todex-a, oporavak burze i vrh svjetske konjunkture.
Gotovo sam siguran da je tako.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

čeka se CnB

Prosječne panamax vozarine za ovu godinu dosad su oko 9250-9300 USD, neka me netko ispravi ako griješim. Za četvrti kvartal dosad su radikalno veće. To će se smanjiti pred kraj godine, ali razlika će ostati.
Usporedite sad rezultate za H1 s očekivanjima za Q3 te onda za Q4 te onda još za iduću godinu.
Zbog toga cijena nezadrživo raste.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Mada bi se kolege sa TA i kolega Tigrus križali na ovoj jednostavnoj slici 3.godišnjaka te ova dva mala indikatora MACD i RSI …danas je za jednu lipu pređen prošli vrh od 14.04., dalje bumo videli , a pravac kretanja bi i slijepac vidio …

jedino Zmajki i par katastrofičara vidi obratnu sliku 🙂 ..

@Janlana

Ja ti ovo slabo kužim, šta kažu macd i rsi?

480?
vrhovi su tu da se ruše i da strpljivi naplate nestrpljivima.
ono što ovu situaciju čini različitijom od prošlih je nova višlja razina
uvjerenja u izglednost budućeg scenarija uz temelje koji su više puta ponovljeni
pa koga zanima lako će naći.
to je moje viđenje koje može i biti pogrešno ali…
dioničari su barem za mrvicu pristraniji,optimističniji ali
očito da sada i sa debelim ralozima i punim kreditom.
objektivnost a ne euforija i navijanje su nas doveli gdje jesmo.
držim da ovo tek sada postaje dionica interesantna širem krugu investitora
jer je došlo do turnarounda u poslovanju.
sa poboljšanjem sentimenta na marketu realno je za očekivati da će baš atpl biti
među predvodnicima marketa.nije li to već i danas?
za sada imamo rast na “malom volumenu”,znamo i za puno veće.
u tome ne vidim problem već veliki potencijal koji će doći do punog sjaja kada će
kupcii stajati u redu sa milionima da bi postali dioničari.
u čekanju tog dana kada će strpljivi žestoko naplatiti nestrpljivima
kada će oni koji će prije onima koji će poslije
sretno kupcima i prodavačima

p.s.
moji su horzonti >12 mjeseci tako da odbijam unaprijed napade pesimista koji će kadtad dočekati dan da će cijena atpl padati.
moj odgovor na to glasi:
pogledajte na koliko je atpl bila prije 12 mjeseci i nastavite sa noćnim roštiljanjem i mokrim snovima
po vlastitom izboru.
držim da ima bitno bolljih rješenja za novčanik i zdravlje uz umjereni rizik ali i visoki prinos.

p.p.s.
primjere “visokih prinos” a neki bi rekli i “jackpotova” pogledajte na
http://www.poslovni.hr/forum/tema/the-best-of-prilike-svih-vremena-na-zse-neiskoristeno-neprezaljeno-42072?page=last

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Nije naodmet detektirati da je ovaj rast od cc. 370kn “zdravi” po mojem ukusu, pa mogu reć fundamentalni rast bez euforije i napucavanja temeljen na stvarnim brojkama a skoro izvješće očekujem i da to potvrdi.

Bome vrh od 480 kn čini se slomljen. Ako bude išao napad na 500 kn bit će svega 🙂

使用を信頼し、あなた自身の能力の

A što će vam sad tehničari kad ne vjerujete u ćiribiriba

Globalni oporavak je tu, sinkronizirani rast je tu, o tome nema govora, al daleko Vam je ova Kina, od one kada su divljale cijene, a Indija je krenula skroz drugim putem, i nikada, ama baš nikada neće biti Kina….

Tako da…a fundamenti isto ko na ddjh, svaka čast svima, al barem se nadam da će te izaći na vrijeme, jer obogaćivanje na 1 ili 2 pozicije ne postoji, to je samo da ostane u sistemu i ostanete ošišani….a nabrojati ću Vam 100 primjera, a upravo jedna od je isto ova dionica……

jos jednom ponavljam … nemam problem s bear aspektom, cak je i dobrodosao, jer korigira pretjerani entuzijazam, ali zelim argumentiranu raspravu, ne pricu bez pokrica

skaro, link za tebe

https://sin.clarksons.net/Register#/Fleet/Fleet/Vessel-Type

New Report

Close