ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 21:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,06
22.119
470
47,00
48,10
-1,47%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Prodana Oluja za malo više od 4 mil. USD, prema tjednom izvješću Optima Shipbrokers.

4,2 mil usd ovo 0,2 je provizija

@truth,
isprika vama i ostalima koji su pročitali moj prethodni post o prodaji Oluje. Naknadno sam tek spoznao da je Atlantska prodala taj broj još 12. rujna 2013. uz sklopljen bareboat charter party na vrijeme od pet godina.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=47877

Pozdrav forumskim kolegama

Oluja i Sv. Nikola bili su u menadžmentu kod ovih. Tu su još i Držić i Vlaho koji su također prodani ranije.
http://www.unimarships.com/about-us/fleet-list/#

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Kako se onaj s 500 kom na 425 kn bio ispario prije nego ga je stiglo pokupiti.
Sad punim jedrima naprijed. U skladu s vozarinama.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Kako se onaj s 500 kom na 425 kn bio ispario prije nego ga je stiglo pokupiti.

Malo se bio preračunao.

Po svim objektivnim kriterijima ta je dionica blue chip dionica. Zašto? Disperzirana vlasnicka struktura sa cca 8000 dioničara u kojpj su zastupljenu svi oblici dioničarstva (CERP, korporativni, institucionalni, velikim privatni itd),.
Potpuna izloženost svjstskom tržistu, i na kraju definitivna i neupitna promjena u dugoročni pizitivni trend Treba dodati i jasan i artikulirani smjer za potpunom transparentošću i ambicijom u svakom poslovnom segmentu.

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Dry Bulk Rates’ Rebound Triggers Strong Demand for Older Bulker Tonnage

Znači da raste vrijednost brodova u floti.
Pričekat ćemo malo na revalorizaciju NAV-a, ali nema veze, bitno je da je underlying value neosporan i da raste.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Po svim objektivnim kriterijima ta je dionica blue chip dionica. Zašto? Disperzirana vlasnicka struktura sa cca 8000 dioničara u kojpj su zastupljenu svi oblici dioničarstva (CERP, korporativni, institucionalni, velikim privatni itd),.
Potpuna izloženost svjstskom tržistu, i na kraju definitivna i neupitna promjena u dugoročni pizitivni trend Treba dodati i jasan i artikulirani smjer za potpunom transparentošću i ambicijom u svakom poslovnom segmentu.

…treba dodati i 978 mil. kn obaveza…



@truth
,
isprika vama i ostalima koji su pročitali moj prethodni post o prodaji Oluje. Naknadno sam tek spoznao da je Atlantska prodala taj broj još 12. rujna 2013. uz sklopljen bareboat charter party na vrijeme od pet godina.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=47877

Pozdrav forumskim kolegama

Poanta je bila na proviziji ne na datumima



Po svim objektivnim kriterijima ta je dionica blue chip dionica. Zašto? Disperzirana vlasnicka struktura sa cca 8000 dioničara u kojpj su zastupljenu svi oblici dioničarstva (CERP, korporativni, institucionalni, velikim privatni itd),.
Potpuna izloženost svjstskom tržistu, i na kraju definitivna i neupitna promjena u dugoročni pizitivni trend Treba dodati i jasan i artikulirani smjer za potpunom transparentošću i ambicijom u svakom poslovnom segmentu.

…treba dodati i 978 mil. kn obaveza…
[/quote]

Da nema toga book bi bio koliki, soma kuna?
Sve ima svoje. Za neku cijenu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Vozarine u plusu….

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

Očekujem od danas duže vrijeme rasta cijene dionice, naravno uz očekivani rast BDI indexa. Svi potrebni preduvjeti su tu.
Nije nagovor na kupnju. Konstatacija samo.

New Report

Close