ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 23:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,06
22.119
470
47,00
48,10
-1,47%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ioreskovic
Zavisi koje parametre gledaš.
Ako gledaš P/B onda je ATPL visoko, doista.
Međutim ima za ovu industriju u ovom trenutku relativno mali Debt/Equity te bitno veći P/S i P/E, od većine kompanija koje sam pogledao na NYSE.
DRYS isključujem iz analize jer to je čista nula.
Tako da sve ima svoje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Bitno manji, odnosno bolji P/S i P/E, ispravak netočnog navoda, lapsus, op.a.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Pa. Nema baš mali d/e. Nisam sad na kompjuteru već na mobu Al nije među nižima.
Al kroz par. Kvartala će to biti ok


Bitno manji, odnosno bolji P/S i P/E, ispravak netočnog navoda, lapsus, op.a.

Postoji vrlo jasan uzrok višeg P/B, naravno i logičan. Sve relevantne kompanije iz peer grupe su jednom ili više puta dokapitilizirane. Za razliku od tebe i zanemarivo malo znalaca, većina ne razumije stvarno ništa. Apsolutno po svim relevatnim operativnim i financijskim parametrima AP je svjetlosne godine iznad peer grupe. Tko zaista želi ulagati u dionicu trebao bi znati iščitati 3D sliku.
😃👍✌

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

To je točno gigicu.
Al p/b je oko 1 što uopće nije neka drama kad se gleda samo po sebi.
Mene jedino muči dug malo


Skrbnički broj 7 je Bilbija Igor koliko je meni poznato.. Čovjek se stvarno trudi nema šta, ali vjerujem da on zna zašto..

Po meni, ne bi trebao biti. Smatram da se radi o drugom velikom kupcu kojem je dionice prodalo Croatia osiguranje uz g.IB.


Meni je super što svi ovdje koji trguju zapravo se klade na globalni sinkronizirani rast, tj. ubrzanje rasta….a isto tako trguju sa RH dionicom koja sa trenutnim valuacijama nema veze s vezom, i postoji barem jedno 10 boljih u svijetu trenutno sa manjim valuacijama te jakom dividendom(5+% na cijenu) u identičnom biznisu….

Sorry al meni je to apsurd….

Pa super, ti onda uzmeš po malo od svih tih 10 🙂 , ja vani imam druge segmente,
ja sam se nakrcao kad nitko nije htio i držim koliko treba, ako neću kupovati kad je sve u banani, onda me ne zanima ni kad cveta cveće 😉



Skrbnički broj 7 je Bilbija Igor koliko je meni poznato.. Čovjek se stvarno trudi nema šta, ali vjerujem da on zna zašto..

Po meni, ne bi trebao biti. Smatram da se radi o drugom velikom kupcu kojem je dionice prodalo Croatia osiguranje uz g.IB.
[/quote]
a s obzirom da mi nemamo puno velikih igrača na zse i s obzirom na neke prošle sinergije
može se reći da bi moglo biti dima,potencijalno možebitne vatrice?
senzacija nebi bila kako ja gledam
rekli bi naši stari tko je živ taj i griješi ili griješe samo živi ili tako nekako…

kvartal je pri samom kraju,po pitanju vozarinaa bio je to dobar Q,izgledno i najbolji.
i od dobrog ima bolje zar ne?
ako će biti po najizglednijem scenariju i 4Q će podići ljestvicu
možda griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

pitanje…piše se o nekim prodajama brodova.
Ti brodovi:
a)su prodani za neki budući period pa sudjeluju i dalje u ostvarivanju operativnih prihoda
b)prodani su odmah i to bi se trebalo odraziti na operativne prihode

Brodovi su prodani drugom vlasniku, 2 kom.
Bit će smanjenje imovine i smanjenje obveza za sličan iznos.
Načelno to nije loše jer se popravlja debt/equity, ali naravno smanjuje prihode u budućnosti.
Brodovi se prodaju i kupuju, rentaju itd.
Bitan je konačni rezultat.
Za ovaj kvartal, već treći u nizu, bit će nedvojbeno solidan.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Brodovi su prodani drugom vlasniku, 2 kom.
Bit će smanjenje imovine i smanjenje obveza za sličan iznos.
Načelno to nije loše jer se popravlja debt/equity, ali naravno smanjuje prihode u budućnosti.
Brodovi se prodaju i kupuju, rentaju itd.
Bitan je konačni rezultat.
Za ovaj kvartal, već treći u nizu, bit će nedvojbeno solidan.

Bio je zanimljiv članak [/url] prije par mjeseci, između ostaloga i na temu vlasništva nad brodovima. Uglavnom, od 2019. na snagu stupa novi standard financijskog izvještavanja za najmove i svi najmovi će morati biti u bilanci, što će značajno utjecati i na financijske pokazatelje (EBITDA će se povećati, a dug povećati), ali potencijalno i na sam način na koji se vodi biznis. U svakom slučaju, samo vlasništvo i transakcije kupnje/prodaje brodova ne moraju puno značiti kad se gledaju sami za sebe.

Buy When There's Blood In The Streets



Brodovi su prodani drugom vlasniku, 2 kom.
Bit će smanjenje imovine i smanjenje obveza za sličan iznos.
Načelno to nije loše jer se popravlja debt/equity, ali naravno smanjuje prihode u budućnosti.
Brodovi se prodaju i kupuju, rentaju itd.
Bitan je konačni rezultat.
Za ovaj kvartal, već treći u nizu, bit će nedvojbeno solidan.

Bio je zanimljiv članak [/url] prije par mjeseci, između ostaloga i na temu vlasništva nad brodovima. Uglavnom, od 2019. na snagu stupa novi standard financijskog izvještavanja za najmove i svi najmovi će morati biti u bilanci, što će značajno utjecati i na financijske pokazatelje (EBITDA će se povećati, a dug povećati), ali potencijalno i na sam način na koji se vodi biznis. U svakom slučaju, samo vlasništvo i transakcije kupnje/prodaje brodova ne moraju puno značiti kad se gledaju sami za sebe.

[/quote]

Dosta zanimljivo.
Gle, sve što uvodi čišća pravila igre je načelno za pozdraviti.
Pogotovo iz kuta gledišta malog dioničara.
U konačnici, što ti je bolja bilanca bolja si kompanija.
Nema skrivanja.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close