ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.10.2024. u 01:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,06
22.119
470
47,00
48,10
-1,47%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Bilbija gomila. Ha-ha!!!

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=ATPL-R-A

Prodana Oluja za malo više od 4 mil. USD, prema tjednom izvješću Optima Shipbrokers.

Ovdje jedan čovjek podmiče svoja leđa i brani cijenu. Da nema njega pitaj boga gdje bi bila dionica. Nadam se da će izdržati.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Sto ovaj skrbnicki racun broj 7 gomila dionice.
Zadnjih 7, 8 dana je uzeo 3379 dionice.

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=ATPL-R-A

Skrbnički broj 7 je Bilbija Igor koliko je meni poznato.. Čovjek se stvarno trudi nema šta, ali vjerujem da on zna zašto..

Nisam baš siguran u to što pišeš.

Nisam niti ja siguran tko je br.7, ali to u osnovi nije bitno.
Prateći fundamente dry bulk tržišta (fleet, demand, orderbook, delivery schedule, scrap) s projekcijom za narednih 18-24 mjeseca mislim da mi je jasno zašto kupuje.
Sigurno ne iz altruizma.

Dry Bulk Market: Chinese Government to Cancel Domestic Iron Ore Mining Rights, as it Focuses On Higher-Quality Iron Ore Imports

Nešto mi govori da se radi o ovome.
Kina je zagađena do bola, a energetske i sirovinske potrebe RASTU s porastom gdp-a, ne smanjuju se.
Jednom kad utilizaciju Cape-ova digneš visoko na rudači onda ostane više ugljena za Panamax-e. A s ugljenom je ista stvar. Kod njih je smeđi ugljen i lignit. Za čišću Kinu treba im kameni ugljen iz Australije.

Ali kolega Vauvau ili zna bolje ili nije siguran.:-)

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ja mislim da se ipak radi o neovisnom pojedincu ili bolje rečeno nagađam.

Može biti. Ali iskreno sumnjam.
S tim da je to pitanje relativno nebitno, sa stanovišta vrijednosti posla.
Ili barem nije presudno.

Bitnije je poslovanje.
Uskoro će izvješće koje će biti treće zaredom s dobiti, i to solidnom.
U to nema ali niti jednog jednog jedinog grama sumnje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Meni je super što svi ovdje koji trguju zapravo se klade na globalni sinkronizirani rast, tj. ubrzanje rasta….a isto tako trguju sa RH dionicom koja sa trenutnim valuacijama nema veze s vezom, i postoji barem jedno 10 boljih u svijetu trenutno sa manjim valuacijama te jakom dividendom(5+% na cijenu) u identičnom biznisu….

Sorry al meni je to apsurd….


Skrbnički broj 7 je Bilbija Igor koliko je meni poznato.. Čovjek se stvarno trudi nema šta, ali vjerujem da on zna zašto..

Da to je njegov skrbnički.

U ovoj žabokrečini od burze to nema veze.
Bolje mu je da se makne sa bid-a pa nek ruše cijenu…kupovat će još jeftinije i poslije to dobro naplatiti.

New Report

Close