ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.10.2024. u 03:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,06
22.119
470
47,00
48,10
-1,47%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

To je proslost.
U zadnjih 9 mjeseci se dosta toga promijenilo. I jos ce.
Gle, ako snimate dionicu, sto se mora uciniti prije ulaganja, pogledajte novije trendove.
Trenutak za ulaz je ili sad ili nakon dokapa.
Po vlastitoj procjeni…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Glavni trenutak je bio pred godnu, dve :), ali još ima vremena, samo je sad manji potencijal 😉

Atlantska plovidba je firma koja je u ozbiljnim problemima za koje sam oporavak vozarina, ako se i uopće dogodi, neće biti dovoljan. Firma je prepolovila flotu, budzašto rasprodaje novi brod, traži kapital i još je uvučena u mutne privatizacijske sheme koje su bile pod istragom SOE. Opet se crtaju iste šare na nebu, započinju iste igre oko Zaklade, gura se ponovno famozni ESOP, Jadroplov i dokap. Sve se radi da se zamuti voda.

I kao da nisu do sada naučili lekciju, opet isto pokušavaju, no ovaj put u aranžmanu nekog noname lika, kojeg nikad nitko nije vidio niti čuo. Priča o Jadrolovu je također žvaka jer je prilično jasno da to neće ići tako glatko kako se zamislilo, usprkos nevrijednosti samog Jadroplova.

Hvala na informaciji.
Pogledaj zadnji FI i pricekaj slijedeci.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


To je proslost.
U zadnjih 9 mjeseci se dosta toga promijenilo. I jos ce.
Gle, ako snimate dionicu, sto se mora uciniti prije ulaganja, pogledajte novije trendove.
Trenutak za ulaz je ili sad ili nakon dokapa.
Po vlastitoj procjeni…

Meni prema. Mom iskustvu je bolje ulaziti nakon dokapa. Na frisko.

Inace kako sam čitao kako inflacija bude dolazila commodities će rasti a time vozarine. Upravo tu je “play”.

Nacelno da. Medjutim vozarine su u usponu i pitanje je gdje cijena moze otici na jesenskom vrhu.
Pazi, nakon FI za q3 stvar ide u zeleno na Moje dionice, a vecina rulje je povrsna i gleda samo to.
Ja sam usao pola sada, grickam malo s bida i ostatak na dokapu ili nakon njega.
Ne zanima me spekulacija 370, 400 ili 430, to nije igra.
Ovdje je igra 4 znamenke za godinu do dvije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



Zato se i ide u dokap za cca. 30 mil EUR.
Da se poboljša omjer dug / kapital i da takvih cirkusa više ne bude.
Usred konjunkture dry bulk-a.

A zašto se usred konjukture dry bulka prodaju novi brodovi za otplatu starih kredit umjesto da se uzimaju krediti za kupnju novih? Zašto nije napavljen reprogram kredita kad je ulpl, koji navodno stoji lošije to uspio? Zašto su otkazali dva savršeno tempirana moderna broda ultramax klase uz ostavljenih 20m jamčevine koji bi već u prvoj godini poslovali s dobiti i već danas vrijedili 20% više? Umjesto ultramaxa kao zdravog goluba u ruci kao markentiški trik koristi se bolestan vrabac na grani, Jadroplov. A da pravi razlog dokapa možda nije predviđenih 450mil kuna glavnice koje dolaze na naplatu sljedeće godine?
[/quote]

Zato jer su se preračunali, u nekom trenutku, najvjerovatnije.
Dug se mora platiti, onda kad dolazi na naplatu.
To je sve.
Pod uvjetom da je točno to što kažeš.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Zato se i ide u dokap za cca. 30 mil EUR.
Da se poboljša omjer dug / kapital i da takvih cirkusa više ne bude.
Usred konjunkture dry bulk-a.

Jel može netko neki link poslati gdje se spominje ova dokapitlizacija jer ja ne nalazim nigdje ?

http://zse.hr/default.aspx?id=77965

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

OK, fala ali to izdavanje dionica može biti kada oni zažele sutra ili za 3 godine ili sam u krivu…

Nisi u krivu. Može u roku od 5 godina. Ali pretpostavka je da će biti u narednih nekoliko mjeseci, jer se dokap radi da se s novcima srežu dugovi i konsolidira prije glavnog dijela konjunkture.
S boljom krvnom slikom se lakše uzmu na tržišti second hand brodovi, odradi sezona i prodaju kad više ne trebaju.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Evo BILBIJA IGOR +5 dionica zadnjih par dana 🙂

New Report

Close