ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tako to uvijek biva sa dionicama, mentalni sklop tj.ljudski um počinje zaokupljati pažnju tek kad se nešto počne dešavati a idući tjedan je izgledan takav razvoj događaja na ovoj dionici. Bilo je dionica na prodajnoj strani “na bacanje” po 370-390kn e sad tko nije želio kupiti tada a po prometima se dade zaključiti da je relativno mali broj dioničara(Bogu hvala taj sam) osim I.B. kupovao morat će izgledno na višim razinama a slično kao i kod rivp, tek uslijed veće likvidnosti dionica postaje atraktivna. I sad ono najvažnije u korelaciji ove dvije dionice je da i dva ponajveća privatna investitora najviše investiraju u ove dvije. Nisam sklon trejdanju već kao i kod rivp(sedmu godinu) na atpl očekujem naredne tri godine rast prihoda kao i dobiti.:-)

Ja sam osobno ušao na 380 i 410 te izašao otrpilike na tim razinama. (oko 400
I dalje razmatram tu dionicu ali tek kad osobno izanaliziram sve za što vi ovdje tvrdite.

Logično je da se shipping sektor MORA rebalansirati. Takvi okreti trenda u čemu god su često dobra prilika za zaradu, neovisno koliko je atlantska ili druge dionice već porasla.

Ali dok ja nisam 100% contento(koliko seabear ili migra ili drugi sad tu batalili i pisali bajke) ja ne ulažem. Svatko ima svojo horizont, rizik, sredstva i odluičuje za sebe. Zato postoji tržište da ponudi svima nešto jer bi onda bilo dosadno.

Bilo kako bilo mali dionicari odavno vise ne kupe ni mrvice sa stola.zadnja dividenda je bila prije xy godina.gledajuci lokalno ap odavno nije ona koja je nekada bila u nijednom segmentu,ostale su samo prazne tlapnje pumpanje i drukanje koje nemaju veze sa stvarnoscu.ap je upala u sivilo ispodprosjecnih kompanija.sve ostalo je laz i obmana.


Ja sam osobno ušao na 380 i 410 te izašao otrpilike na tim razinama. (oko 400
I dalje razmatram tu dionicu ali tek kad osobno izanaliziram sve za što vi ovdje tvrdite.

Logično je da se shipping sektor MORA rebalansirati. Takvi okreti trenda u čemu god su često dobra prilika za zaradu, neovisno koliko je atlantska ili druge dionice već porasla.

Ali dok ja nisam 100% contento(koliko seabear ili migra ili drugi sad tu batalili i pisali bajke) ja ne ulažem. Svatko ima svojo horizont, rizik, sredstva i odluičuje za sebe. Zato postoji tržište da ponudi svima nešto jer bi onda bilo dosadno.

pošteno! i za preuzeti rizik bit cete adekvatno nagradeni/kaznjeni isto kao i svi mi. trziste je takvo. za nas koji smo ranije usli rizik je veci ali i potencijalna zarada. najkonkurentnija su mozda kompanija u svijetu u brodarskom sektoru. 15-20% nizi operativni troskovi u odnosu na konkurenciju…


Bilo kako bilo mali dionicari odavno vise ne kupe ni mrvice sa stola.zadnja dividenda je bila prije xy godina.gledajuci lokalno ap odavno nije ona koja je nekada bila u nijednom segmentu,ostale su samo prazne tlapnje pumpanje i drukanje koje nemaju veze sa stvarnoscu.ap je upala u sivilo ispodprosjecnih kompanija.sve ostalo je laz i obmana.
bila je u obliku dodjele dionica 2010 god cijena oko 1000 kn .od tad su kola krenula nizbrdo…

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

Da tada je uprava podijelila sama sebi cca 22 000 000 kuna nagrade

@truth, sjećam se toga… Dobra star vremena 😌

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''


Mislim da ATPL ima 10 brodova u vlasništvu, ali sve ti je to za cijenu dionice nebitno.

Sto sve ovdje neces procitati

IB na godišnjem ili? Slabo trži u posljednje vrijeme.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Tako to uvijek biva sa dionicama, mentalni sklop tj.ljudski um počinje zaokupljati pažnju tek kad se nešto počne dešavati a idući tjedan je izgledan takav razvoj događaja na ovoj dionici. Bilo je dionica na prodajnoj strani "na bacanje" po 370-390kn e sad tko nije želio kupiti tada a po prometima se dade zaključiti da je relativno mali broj dioničara(Bogu hvala taj sam) osim I.B. kupovao morat će izgledno na višim razinama a slično kao i kod rivp, tek uslijed veće likvidnosti dionica postaje atraktivna. I sad ono najvažnije u korelaciji ove dvije dionice je da i dva ponajveća privatna investitora najviše investiraju u ove dvije. Nisam sklon trejdanju već kao i kod rivp(sedmu godinu) na atpl očekujem naredne tri godine rast prihoda kao i dobiti.:-)

Biblija, i tko je drugi?

Mene ovakva trgovina na ATPL uopće ne čudi kad čujem koliko su menadžerčići bijesni na Bilbiju.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Mene ovakva trgovina na ATPL uopće ne čudi kad čujem koliko su menadžerčići bijesni na Bilbiju.
zasto? i kakva je to trgovina? hvala

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

New Report

Close