ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Šta bi na skupštini danas??

http://www.hanfa.hr/SRPI/HR/2017/2017_08_16-429080_pdf.pdf

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.


Možda se čini da je danas jedan uobičajen dan vezan uz AP, ali……Taj ali čini se mala riječ od tri slova, a upravo ta riječ znači nezamislivu razliku. U čemu? Danas je GS 2017, ali na kojoj će se eventualno donijeti jedne od najkompleksnijih i najznačajnijih odluka za kompaniju u novijoj povijesti. Mnogi će reći pa što je to tako značajno, pa evo skraćeno:
1) Uvrštenje u ST
2) ESOP program
3) Dokap
4) NO promjene
Što to znači u stvarnosti i koja je poruka kompanije znači NO i Uprave dioničarima i investicijskoj zajednici?
1) Maksimalno poboljšanje komunikacije i transparentnosti uvrštenjem u ST ZSE-a
2) Vjerodostojnost i povjerenje u budućnost poslovanja kompanije, a koje očito koindicira sa apsolutno neuptnim pozitivnim trendom na svjetskom dry bulk tržištu. Logična je odluka o stjecanju dionica od strane Uprave i djelatnika
3) Dokapitalizacija apsolutno ukazuje na velike ambicije kompanije, u nastupajućem periodu u smislu povećanja flote i/ili potencijalnih akvizicija,a opet u smislu vjerovatno dugoročne konjukture u sektoru.
4) Način i brzina provedbe uvijek kreće od sinergije i lakoće komunikacije između NO i Uprave. Promjena 3 od 7 članova NO vjerovatno je uvjetovana i tim faktorom.
Što još dodati, zanima me kako će predložene točke biti izglasane, a i koliki će biti odziv dioničara.Obzirom na izrazito disperziranu dioničku strukturu svaki odziv veći od 50% smatrao bih izuzetnim, a pogotovo obzirom na kalendar. A % glasova koji će izglasati prijedloge pokazat će koliko je zajedništvo prema zacrtanom cilju.
A koji je cilj ustvari? Ovako analizirajući meni sve ide na dramatične promjene u pozitivnom smislu sa preoblikovanjem kompanije u modernu, ambicioznu i efikasno operativnu svjetsku dry bulk kompanijju.
Gledajući unattrag godinu dana ovo je samo logični nastavak.
Prekrasno je biti na palubi.
Sretno svim dioničarima, djelatnicima i Upravi AP.
💥😃👍✌

Dragi moji forumaši, evo kako se čuje u kuloarima po završenoj GS 2017 sažetak i pitanja iz mog prethodnog posta dobila su egzaktne brojčane odgovore. Pa evo konkretno:
Prisutno je bilo cca 715000 glasova, znači više od 51,5 % temeljnog kapitala i kako sam ranije napisao obzirom na kalendar respect.
Po svim točkama glasano je 100% za, a po točki izmjene statuta 98.8% bilo je za.
Mislim da je na ovaj način formalno i sadržajno praktički konsenzusom izglasan i trasiran put prema novoj i velikoj priči na ZSE – u. Možda većina Vas to trenutačno ne vidi tako, ali podsjetio bih da su neke od najvećih priča ZSE a počele puno skromnije i sa puno manje kohezije i homogenosti u vlasničkoj strukturi.
AP ima veliku tradiciju, ogromno iskustvo, odlične kadrove i neupitno značajnu poziciju kao vrlo važan i nezaobilazan faktor u najljepšem gradu na svijetu
Iskrene čestitke Upravi i novim članovima NO pred kojima je velik posao i jednako velika odgovornost.
Sretno i radišno 👏👍✌💥😎.
Predivno je biti na palubi.

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋



Možda se čini da je danas jedan uobičajen dan vezan uz AP, ali……Taj ali čini se mala riječ od tri slova, a upravo ta riječ znači nezamislivu razliku. U čemu? Danas je GS 2017, ali na kojoj će se eventualno donijeti jedne od najkompleksnijih i najznačajnijih odluka za kompaniju u novijoj povijesti. Mnogi će reći pa što je to tako značajno, pa evo skraćeno:
1) Uvrštenje u ST
2) ESOP program
3) Dokap
4) NO promjene
Što to znači u stvarnosti i koja je poruka kompanije znači NO i Uprave dioničarima i investicijskoj zajednici?
1) Maksimalno poboljšanje komunikacije i transparentnosti uvrštenjem u ST ZSE-a
2) Vjerodostojnost i povjerenje u budućnost poslovanja kompanije, a koje očito koindicira sa apsolutno neuptnim pozitivnim trendom na svjetskom dry bulk tržištu. Logična je odluka o stjecanju dionica od strane Uprave i djelatnika
3) Dokapitalizacija apsolutno ukazuje na velike ambicije kompanije, u nastupajućem periodu u smislu povećanja flote i/ili potencijalnih akvizicija,a opet u smislu vjerovatno dugoročne konjukture u sektoru.
4) Način i brzina provedbe uvijek kreće od sinergije i lakoće komunikacije između NO i Uprave. Promjena 3 od 7 članova NO vjerovatno je uvjetovana i tim faktorom.
Što još dodati, zanima me kako će predložene točke biti izglasane, a i koliki će biti odziv dioničara.Obzirom na izrazito disperziranu dioničku strukturu svaki odziv veći od 50% smatrao bih izuzetnim, a pogotovo obzirom na kalendar. A % glasova koji će izglasati prijedloge pokazat će koliko je zajedništvo prema zacrtanom cilju.
A koji je cilj ustvari? Ovako analizirajući meni sve ide na dramatične promjene u pozitivnom smislu sa preoblikovanjem kompanije u modernu, ambicioznu i efikasno operativnu svjetsku dry bulk kompanijju.
Gledajući unattrag godinu dana ovo je samo logični nastavak.
Prekrasno je biti na palubi.
Sretno svim dioničarima, djelatnicima i Upravi AP.
💥😃👍✌

Dragi moji forumaši, evo kako se čuje u kuloarima po završenoj GS 2017 sažetak i pitanja iz mog prethodnog posta dobila su egzaktne brojčane odgovore. Pa evo konkretno:
Prisutno je bilo cca 715000 glasova, znači više od 51,5 % temeljnog kapitala i kako sam ranije napisao obzirom na kalendar respect.
Po svim točkama glasano je 100% za, a po točki izmjene statuta 98.8% bilo je za.
Mislim da je na ovaj način formalno i sadržajno praktički konsenzusom izglasan i trasiran put prema novoj i velikoj priči na ZSE – u. Možda većina Vas to trenutačno ne vidi tako, ali podsjetio bih da su neke od najvećih priča ZSE a počele puno skromnije i sa puno manje kohezije i homogenosti u vlasničkoj strukturi.
AP ima veliku tradiciju, ogromno iskustvo, odlične kadrove i neupitno značajnu poziciju kao vrlo važan i nezaobilazan faktor u najljepšem gradu na svijetu
Iskrene čestitke Upravi i novim članovima NO pred kojima je velik posao i jednako velika odgovornost.
Sretno i radišno 👏👍✌💥😎.
Predivno je biti na palubi.
[/quote]

Super, zajedničko glasanje o točkama za koje je potrebna tročetvrtinska većina na skupštini otvara mogućnost dokazivanja zajedničkog djelovanja. Nadam se da regulator prati situaciju.

Ovako može pitanje za znalce?
Koje brodove Atlantska ima u svom vlasništu dakle baš njihov brod, ne charter.

Po meni stoji ovako:
Panamaxi :AP ARGOSY,AP JADRAN,MIHO PRACAT,Zagreb
Supramaxi: AP ASTAREA,AP SLANO,AP STON
Handy: AP REVELIN,DUBRAVA

Sve skupa 768 000 DWT.
Gore stoji da je njihova flota 968 000 tona.
Nešto fali negdje.
Ja računam samo njihovu flotu,charter možeš sutra nač ako imaš pare i teret.


Ovako može pitanje za znalce?
Koje brodove Atlantska ima u svom vlasništu dakle baš njihov brod, ne charter.

Po meni stoji ovako:
Panamaxi :AP ARGOSY,AP JADRAN,MIHO PRACAT,Zagreb
Supramaxi: AP ASTAREA,AP SLANO,AP STON
Handy: AP REVELIN,DUBRAVA

Sve skupa 768 000 DWT.
Gore stoji da je njihova flota 968 000 tona.
Nešto fali negdje.
Ja računam samo njihovu flotu,charter možeš sutra nač ako imaš pare i teret.

Mislim da ATPL ima 10 brodova u vlasništvu, ali sve ti je to za cijenu dionice nebitno. Masi je važan samo BDI, deja vu i jača kupanja usljediti će na razini BDI od 2000. Btw, ako je dokap planiran radi preuzimanje Jadroplova, držim da je timing odličan, u suprotnom dokap ne donosi ništa dobro malim dioničarima.

Dobro sve ok, ali jel itko zna kojih su to 10 brodova? Svi mantraju nešto ovo ono a nitko ne zna odgovoriti bazično pitanje, koje brodove i godišta ima Atpl. Konkretno za ovih 9 ja znam. Firma generira prihode od brodova (i čartera)

Od dokapitalizacije i temeljem moguće poluge je trebalo tražiti povoljne brodove i kupiti nekoliko rabljenih brodova. Ako su toliko sigurni u oporavak, tim bi brodovima trebala rasti cijena i na taj način bi se mogla vremenom povećati vrijednost flote iznad razine dugova.

Kupovinom ili dokapitalizacijom firme koja je u većim problemima od preuzimatelja, problem se ne rješava nego se on monetizira. Dugovi se zbrajaju, kao i imovina, a uštede u poslovanju su minimalne. Jedino se kapitali mogu razmijeniti po nekom internom ključu temeljem kojeg garnitura u preuzimatelju može relativno vise zahvatiti od onog sto im pripada i na taj način iskoristiti mogućnost preuzimanja (spojenih) kompanija iznutra bez stvarnog preuzimanja samog preuzimatelja.

Za razliku od nekih ovdje ja osobno mislim da bez obzira na moguć, iako ograničen, oporavak vozarina da za postojeće dioničare koji nisu zaposlenici i nemaju nikakve veze s Atlantskom, dokap ne donosi nikakve koristi. Samo štetu.

Dobro ko je uopće rekao da će ići dokap I si to piše ili je samo špekulacije?

Pa jesi ti primijetio da je održana skupština i koje su odluke na njoj donesene?

Saziv: http://zse.hr/userdocsimages/novosti/DlvdvcUK9o8g4Cm1kcXbFQ==.pdf

Odluke:
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/KbT2VMcBJvwsxygmle7FBA==.pdf

Mislim da ipak dzaba ne kreče nego ulaze u finale svoje posljednjeg spina!

Ok tu piše za dokap ali ne piše i A o preuzimanju JDPL

Ma još će ti i limunadu servirati…. Pitao si za dokap pa skrenuo na temu Jadroplova.

Ja niti ne tvrdim da će se sto dogoditi po tom pitanju, raspravljamo o tome sto ako se to dogodi. I ne mislim da će itko preuzimati Jadroplov, jer je logičnija dokapitalizacija te firme.

Skupštinska odluka je načelna i nije obvezatna ako postoji procjena da dokapitalizacija nije potrebna. No, ESOP + dokap je sasvim druga priča. Kada tome dodaš mogućnost da dokap isključuje pravo prvenstva postojećih dionicara i da moze biti izvrsen osim u novcu i u stvarima te pravima, ne treba biti jako pametan da se shvati da se sprema “maskenbal”.


Ma još će ti i limunadu servirati…. Pitao si za dokap pa skrenuo na temu Jadroplova.

Ja niti ne tvrdim da će se sto dogoditi po tom pitanju, raspravljamo o tome sto ako se to dogodi. I ne mislim da će itko preuzimati Jadroplov, jer je logičnija dokapitalizacija te firme.

Skupštinska odluka je načelna i nije obvezatna ako postoji procjena da dokapitalizacija nije potrebna. No, ESOP + dokap je sasvim druga priča. Kada tome dodaš mogućnost da dokap isključuje pravo prvenstva postojećih dionicara i da moze biti izvrsen osim u novcu i u stvarima te pravima, ne treba biti jako pametan da se shvati da se sprema "maskenbal".

Mudro razmišljanje, odličan post kolega

New Report

Close