ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/atlantska-plovidba-znacajno-smanjen-gubitak-u-2016/ar-151226/

bilo bi daleko gore da nisu prodali hotel…
pravo stanje će se vidjet s prvim kvartalom…

Imovina se smanjila, obveze povećale – ne vidim baš puno razloga za optimizam. Oslikava to i odnos K-P prvih 10

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Ocekivala se katastrofa od FI ,ispalo je jako dobro…. A vozarine tek krenule…….

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Imovina se smanjila, obveze povećale – ne vidim baš puno razloga za optimizam. Oslikava to i odnos K-P prvih 10

U konsolidiranom obvaze su iste. jedino je dio dugorocnih prebacan u kratkorocne.


Ocekivala se katastrofa od FI ,ispalo je jako dobro…. A vozarine tek krenule…….

Točno tako, ne znam zašto nekima treba tako dugo da upale i krenu s kupnjom dok vozarine nisu otišle previsoko, a time i cijena dionice.
Netko danas bildanjem aska želi navesti na shvaćanje da izvješće nije bolje nego se očekivalo, ali izgleda da nitko ne pada na to.
Očekivao se i duplo veći gubitak, tako da je ovo zapravo dličan rezultat, a što bi tek onda trebalo biti kad se vozarine oporave u ovoj godini??

Samo da indexi danas ne budu u crvenom jer i ovako hodamo po samom rubu provalije.

unatoč sitnim oscilacijama bdi-ja proteklih dana…izostaje euforičan rast vozarina koje su neki ovdje na forumu zazivali…prepoznat će se…
izvješće je loše…ne znam kako može gubitak od cca 70 milijuna kuna, a prodali su hoteli za 50 milijuna…
bez te prodaje, gubitak bi bio 120 milijuna….
pravi oporavak vozarina izostaje…a prvi kvartal polako klizi…dakle, nije za očekivati niti dobar prvi kvartal…a osilacije bdi-ja na ovim razinama 600-1000 neće značajno popraviti ovdje krvnu sliku….
zanimljivo da nitko nije na ni jednoj temi zalijepio kako su stajali svjetski brodari vanka jučer….

marcipan@
evo od jucer brodara

http://finance.yahoo.com/quotes/DRYS%2CDSX%2CEGLE%2CESEA%2CEXM%2CGNK%2CNM%2CQMAR%2CTBSI/view/v1?ltr=1&bypass=true

Ako su peživjeli ovaj masakr bdi-ja, naglašavam AKO, i AKO krene oporavak vozarina, mislim da će neki ulagači ovdje doživjeti duboku starost sa solidnim plusom na računu.


unatoč sitnim oscilacijama bdi-ja proteklih dana…izostaje euforičan rast vozarina koje su neki ovdje na forumu zazivali…prepoznat će se…
izvješće je loše…ne znam kako može gubitak od cca 70 milijuna kuna, a prodali su hoteli za 50 milijuna…
bez te prodaje, gubitak bi bio 120 milijuna….
pravi oporavak vozarina izostaje…a prvi kvartal polako klizi…dakle, nije za očekivati niti dobar prvi kvartal…a osilacije bdi-ja na ovim razinama 600-1000 neće značajno popraviti ovdje krvnu sliku….
zanimljivo da nitko nije na ni jednoj temi zalijepio kako su stajali svjetski brodari vanka jučer….

ma nemoraš se brinuti kad nisi unutra, pa te slatko/gorke brige ostavi ovima koji su unutra tebi je i tako svejedno dali ode na 100 il 1.000 🙂

Pitanje za znalce.
Zašto DSX pada kad je evidentan preokret kaj se BDI-a tice?

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

New Report

Close